آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

اثرگذاری تبلیغات متنی

این یک نوع نسبتاً جدید از تبلیغات در اینترنت است. با این حال، بازار تبلیغات متنی به طور مداوم در حال گسترش است و حجم فروش تولید شده از طریق موتورهای جستجو افزایش می یابد. مزایای زیادی وجود دارد که تبلیغات متنی را در تبلیغ کنندگان جذاب کرده است.

تبلیغ متنی چیست؟

تبلیغات متنی شکلی از ارتباطات بازاریابی است که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از آن برای تبلیغ محصول یا خدمات خود در شبکه Google استفاده کنند. تبلیغات متنی مجموعه ای از اعلان های پولی است که در صفحات اول نتایج در موتورهای جستجو (گوگل، یاهو و غیره) ظاهر می شود. آنها اخیراً در هنگام بازاریابی وبسایت شرکت ها مورد توجه مهمی قرار گرفته اند. زمان نمایش تبلیغات علاوه بر نمایش به صورت ?text؟ به جای گرافیک یا بنر. بنابراین به این گونه تبلیغات «متن» می گویند.

این یک نوع نسبتاً جدید از تبلیغات در اینترنت است. با این حال، بازار تبلیغات متنی به طور مداوم در حال گسترش است و حجم فروش تولید شده از طریق موتورهای جستجو افزایش می یابد. مزایای زیادی وجود دارد که تبلیغات متنی را در تبلیغ کنندگان جذاب کرده است.

مزیت اول، برخلاف دیگر انواع تبلیغات اینترنتی، برای مثال نمایش بنر، اعلان‌های شما فقط به مشتریانی نشان داده می‌شود که محصولات یا خدمات مشابه شما را جستجو می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت من می تواند کلمات کلیدی مانند “طراحی وب سایت و بازاریابی” را انتخاب کند، به طوری که تبلیغات تنها زمانی ظاهر شوند که مشتریان بالقوه ترکیبی از آن کلمات کلیدی را در موتورهای جستجو وارد کنند.

مزیت دوم ، مربوط به اصل هزینه است در بیشتر موارد شما نه برای تعداد دفعاتی که تبلیغ نمایش داده می شود، مانند تبلیغات بنری، بلکه فقط زمانی که کاربران روی تبلیغات متنی شما “کلیک” می کنند، پرداخت می کنید.

مزیت سوم ، این است که حتی پلتفرم‌های تبلیغاتی پایه، سیستم‌های توسعه‌یافته‌ای را برای گزارش نتایج، ابزارهایی برای انتخاب مخاطب هدف و از پیش تعیین هزینه‌های کمپین ارائه می‌کنند. این به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که بودجه و مشتریان را برای هر کلمه کلیدی (مانند ?طراحی وب؟) یا منطقه جغرافیایی کمپین تبلیغاتی شما کنترل کنند.

مزیت چهارم ، راه اندازی آسان بدون نیاز به طراحی گرافیکی یا مدیریت تصاویر، تبلیغات متنی فقط به کپی و پیوند به صفحات وب فعلی یا صفحات فرود نیاز دارند. تست ساده A/B از آنجایی که فقط به کپی تکیه می کنید، می توانید نسخه های مختلف را در تبلیغات تنظیم کنید تا ببینید کدامیک پاسخ بهتری می گیرد.

 بسیاری از کارشناسان بازاریابی اینترنتی موافق هستند که تبلیغات متنی موج آینده است و به زودی تقریباً یا به طور کامل جایگزین تبلیغات آنلاین بی هدف خواهد شد.

مزایای استفاده از تبلیغات متنی

مانند تبلیغات بنری، تبلیغات متنی در تبلیغات آنلاین نیز کاربرد دارد. آنها می توانند در ایجاد ترافیک و همچنین به دست آوردن فروش مفید باشند. آنها ممکن است همان نوع نتایج چشمگیر مانند بازاریابی ایمیل انبوه را نداشته باشند، اما هنوز هم وسیله ای سودآور برای به دست آوردن پول نقد است. مدتی است که تبلیغات متنی وجود داشته است. هنگامی که کلمات “تبلیغات متنی” ذکر می شود، اکثر مردم به طور خودکار به Google Ads فکر می کنند.

آنها درست فکر می کنند که گوگل کسب و کار تبلیغات متنی آنها را به یک تجارت چند میلیارد دلاری تبدیل کرده است. آنقدر موفق است که دیگرانی هستند که تلاش کرده اند تا موفقیت گوگل را تقلید کنند.تبلیغات متنی نسبت به سایر اشکال تبلیغاتی مزایای زیادی دارد. در اینجا فقط چند مورد است.

برخی از سایت ها پیشنهاد می کنند که تبلیغ متنی شما را در ازای هزینه ای در سایت خود قرار دهند. آنها می توانند سایت های تجاری یا سایت هایی مانند تبادل ترافیک باشند. در هر دو مورد در اینجا، نتایج می تواند کاملاً به میزان ترافیک مشاهده شده توسط هر سایت بستگی داشته باشد. سایت های دیگری که رتبه صفحه بالاتری دارند می توانند هزینه بیشتری داشته باشند، اما نتایج می توانند بسیار بهتر باشند. اغلب اوقات مزایا بسیار بیشتر از هزینه هاست.

جالب است بدانید که این شکل از تبلیغات حتی به وبلاگ ها نیز رسیده است. برخی از وبلاگ نویسان موفق تر، هزینه اشتراک ماهانه برای نگه داشتن تبلیغات متنی کوتاه یا پیوندها در وبلاگ خود ارائه می دهند. آنها همچنین گزارش می دهند که درآمد حاصل از این امر می تواند قابل توجه باشد.

نکته دیگر این است که تبلیغات متنی در سایت هایی با رتبه بالاتر می تواند به طور قابل توجهی به ایندکس شدن سایت با رتبه پایین تر در موتورهای جستجو کمک کند. این به تنهایی می تواند در به دست آوردن ترافیک با کیفیت بسیار مهم باشد.

تبلیغات متنی در سایت هایی مانند گوگل می تواند مقرون به صرفه تر از سایر اشکال تبلیغات باشد. موتورهای جستجوی PPC اغلب از پیشنهاد کلمه کلیدی به عنوان وسیله ای برای رتبه بندی آگهی دهندگان مختلف استفاده می کنند. نتایج در اینجا بستگی به این دارد که تبلیغ‌کنندگان مایلند برای هر کلیک چقدر هزینه کنند.

یکی دیگر از مزایای تبلیغات متنی، بارگذاری سریع آنها است. برخلاف تبلیغات بنری که برای بارگذاری سریع به حجم فایل های کوچکتر نیاز دارند، تبلیغات متنی تقریباً بلافاصله بارگیری می شوند و بیشتر به سرعت سرور تبلیغات بستگی دارد تا اندازه فایل مربوطه.

یک مزیت رو به رشد و محبوب تر، استفاده از آنها در مبادلات ترافیک است. حتی مبادلات ترافیکی وجود دارد که منحصراً از تبلیغات متنی استفاده می کنند. در بیشتر موارد تبلیغات رایگان هستند و مخاطبان هدف بسته به میزان قرار گرفتن در معرض آن‌ها می‌توانند متفاوت باشند. برخی از تبادلات ترافیکی نه تنها به تبلیغ‌کننده اجازه می‌دهند تا برای قرار گرفتن در معرض بیشتر، موج‌سواری کند، بلکه دارای ویژگی اضافه شده است که به تبلیغات متنی اجازه می‌دهد در سایت‌های عضو در قالب‌هایی شبیه به تبلیغات نوع Google نمایش داده شود.

این به اعضا امتیاز اضافی می دهد که تبلیغات آنها هم در تبادل ترافیک و هم در سایت های اعضا در خارج از شبکه نمایش داده شود. کیفیت ویروسی خاصی را برای این نوع تبلیغات تبلیغ می کند.همانطور که می بینید، تبلیغات متنی دارای تعدادی مزیت هستند که به سادگی در سایر اشکال تبلیغات وجود ندارد. این یکی از منعطف ترین و آسان ترین ابزارها برای تبلیغ سایت شماست. کار می کند.

 تبلیغات متنی inline و مزایای آن چیست؟

 inline ads :

تبلیغات inline  متنی جایی است که به شرکت اجازه می دهید از کلمات درون محتوای سایت شما درآمد کسب کند. به آن تبلیغات درون خطی نیز می گویند. مفهوم اصلی این است که وقتی کاربر روی آنها می چرخد کلمات برجسته می شوند و یک جعبه با تبلیغات مرتبط با آن کلمه ظاهر می شود. تبلیغات پاپ آپ می تواند با کلمه مرتبط باشد می تواند در محدوده وسیع باشد. این می تواند هر چیزی از فروش یک محصول مرتبط با آن کلمه تا داشتن اخبار مرتبط با آن کلمه باشد.

در مبادلات تبلیغات متنی استفاده از کاربران بر روی محتوا تمرکز می‌کند تا تبلیغ‌کنندگان احساس کنند که کاربران به همان اندازه که به دنبال محتوا هستند، روی تبلیغات نیز تمرکز خواهند کرد.

تبلیغات inline معمولاً به عنوان بنرها یا مستطیل ها واحدهای تبلیغاتی هستند که به صورت درون خطی با سایر محتوای برنامه ظاهر می شوند. هنگام خواندن مقالات یا جستجو در محتوا، تبلیغات درون خطی را می توانید در بالا یا پایین صفحه نمایش خود پیدا کنید. در صورتی که کاربر برای مدتی در یک صفحه در حال مطالعه یا تعامل با محتوا باشد، می‌توانیم از تبلیغات درون خطی هم در تبلت‌ها و هم در تلفن‌های هوشمند استفاده کنیم.

تبلیغات inline معمولاً یک روش تبلیغاتی PPC است، اما به جای فضاهای تبلیغاتی اختصاص داده شده، می توان تبلیغات را در محتوای شما ادغام کرد.

نوآوری دنیای آنلاین را هدایت می کند و برای تبلیغات آنلاین بسیار صادق است. امروزه ما می‌توانیم ببینیم که میلیون‌ها وب‌سایت وجود دارند که تقریباً هر جایگاهی را که می‌توانید تصور کنید را پوشش می‌دهند. رسانه های آنلاین متعدد، محرک های عظیم ترافیک برای بازدیدکنندگان هستند.

ویژگی های تبلیغات inline :

این یک روش مبتکرانه و مقرون به صرفه برای تبلیغات در اینترنت است. این یکی از راه های موثر برای تبلیغ و تبلیغ محصولات و خدمات شما در اینترنت است.این باعث می شود کلمات کلیدی خاصی که در محتوای وب سایت شما فهرست شده اند به عنوان تبلیغات لینک شوند. اگر هر یک از کاربران ماوس را بر روی متنی که تبلیغات درون متنی را حمل می کند، پاپ آپ ظاهر می شود. این نوع تبلیغات با کلمه کلیدی مرتبط است، بنابراین برای بازدیدکنندگان مفید است.

هنگامی که یک بازدیدکننده روی یک تبلیغ درون متنی کلیک می کند که تبلیغ را نشان می دهد، بازدید کننده را به وب سایت تبلیغ کننده هدایت می کند. ناشران و تبلیغ کنندگان شانس زیادی برای سود بردن از این روش قدرتمند تبلیغات آنلاین دارند. ناشران مجبور نیستند فضای اضافی برای نمایش تبلیغات درون متنی پیدا کنند.

کلمات کلیدی در محتوا زیر خط کشیده شده و معمولاً در تبلیغات درون متنی برجسته می شوند. تبلیغات درون متنی لینک هایی را که مستقیماً در متن صفحه وب سایت قرار می گیرند، قرار می دهند. کلمات کلیدی خاص در محتوای وبسایت با واحدهای تبلیغاتی یا اطلاع رسانی مرتبط مطابقت دارند.

مزایای استفاده از تبلیغات inline :

برای صاحبان یا ناشران وب سایت، تبلیغات درون متنی مزایای زیادی را در زمینه کسب درآمد از یک وب سایت به همراه دارد. در این نوع تبلیغات، ناشران مجبور نیستند فضایی را برای نمایش این تبلیغات اختصاص دهند. از آنجایی که تبلیغات در محتوا یا متن وب سایت قرار می گیرند، ناشران می توانند به خوبی از طرح بندی وب سایت برای نمایش و قرار دادن عناصر مرتبط مانند پست های مرتبط، تبلیغات بنری، انتخاب، فایل های ویدیویی، اسلایدر و غیره استفاده کنند.

با این کار، وب‌سایت‌های آن‌ها عناصر مفیدی را برای کاربران به دست می‌آورند که می‌توان آن‌ها را بیشتر ارتقا داد و قابلیت استفاده بهتری را برای یک وب‌سایت به ارمغان آورد. ناشران می توانند تبلیغات مفید و مرتبطی را برای بازدیدکنندگان وب سایت خود ارائه دهند که به جلب توجه آنها کمک می کند.

تبلیغات درون متنی حواس بازدیدکنندگان را پرت نمی‌کند، زیرا تنها زمانی نمایش داده می‌شود که کاربر روی لینک‌های برجسته‌شده کلیک کند. در متن، تبلیغات تبدیل به یک منبع مناسب برای کسب درآمد از طریق اتخاذ بازاریابی اینترنتی می شود.

مزایای استفاده از تبلیغات inline برای تبلیغ کنندگان:

مزایای زیادی برای تبلیغ کنندگان به ارمغان می آورد. با استفاده از این تبلیغات درون متنی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند آگاهی از برند خود را در بین مخاطبان هدف افزایش دهند.

با این تبلیغ، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند منتظر ترافیک بسیار هدفمند برای محصولات و خدمات باشند. نرخ تبدیل کلی نیز بالا می رود که به معنای افزایش امکان درآمد بالاتر از طریق فروش آنلاین است. یادآوری برند افزایش می یابد تا تبلیغ کنندگان بازدیدهای مکرری از کاربران داشته باشند و نرخ تبدیل بالاتر باشد. این امر توسعه کمپین‌های خدمات یا محصولات سفارشی‌شده را برای به دست آوردن حداکثر بازده سرمایه‌گذاری (ROI) تبلیغ‌کننده سوق می‌دهد. با تبلیغات درون متنی، تبلیغ‌کنندگان گزینه‌های مختلفی را برای طراحی کمپین‌های تبلیغاتی مانند قالب‌های تبلیغاتی انعطاف‌پذیر، تبلیغات تصویری و بنر، تبلیغات ویدیویی غنی و غیره دریافت می‌کنند.

این به عنوان یک تکنیک بازاریابی اینترنتی موثر و نوآورانه ظاهر می شود. به منظور افزایش درآمدهای آنلاین، دامنه وسیعی را به ناشران و تبلیغ کنندگان ارائه می دهد. کاربران می توانند تبلیغات بسیار با کیفیت و مرتبط را دریافت کنند.این واقعاً یک راه قدرتمند برای اطلاع رسانی به مردم در مورد محصولات یا خدمات شما است.

 افزونه تبلیغات متنی inline :

این یک قالب تبلیغاتی هوشمند و قابل توجه است که فضاهای تبلیغاتی مصرف شده در سایت را کاهش می دهد. تنها چیزی که باید در قالب تبلیغات متنی درون خطی برای احیای تبلیغ کننده در نظر گرفته شود این است که کلمات کلیدی مورد نظر باید با تبلیغاتی که نمایش داده می شوند مرتبط باشند.هنگامی که تبلیغات مرتبط با کلمه کلیدی نمایش داده می شود، درآمد ناشر افزایش می یابد و همچنین می تواند کلیک ها و بازدیدهای بیشتری را دریافت کند.

 مزایا :

 • فضاهای وب را که توسط تبلیغات مصرف می شود کاهش می دهد.
 • درآمد ناشران به طور قابل توجهی افزایش یافته است.
 • برداشت های تضمین شده.
 • تجربه کلی کسب و کار را می توان با این افزونه موثر افزایش داد.

تبلیغات متنی چقدر موثر هستند؟

به طور خاص، بازاریابی پیامکی نرخ خواندن 97٪ را در عرض 15 دقیقه پس از تحویل ارائه می دهد که آن را به یکی از بهترین روش های بازاریابی با حداقل هزینه تبدیل می کند. نه تنها اکثر مشتریان تقریباً بلافاصله پیام های شما را می خوانند، بلکه 45٪ از کمپین های بازاریابی تلفن همراه یک ROI موفق ایجاد می کنند.

هدف از متن در تبلیغات چیست؟

تبلیغات متنی شکلی از ارتباطات بازاریابی است که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از آن برای تبلیغ محصول یا خدمات خود در شبکه Google استفاده کنند.

مزیت تبلیغات چیست؟

مزایای ناشی از تبلیغات بسیار زیاد است. یکی از مهمترین اجزای فرآیند بازاریابی است.این برای تولیدکنندگان، بازرگانان، مصرف کنندگان و جامعه به عنوان یک کل مفید است. تبلیغات مزایای زیر را ارائه می دهد.

(1) محصول جدیدی را در بازار معرفی می کند:

تبلیغات نقش بسزایی در معرفی یک محصول جدید در بازار دارد. مردم را به خرید محصول تحریک می کند.

(2) گسترش بازار:

تولید کننده را قادر می سازد تا بازار خود را گسترش دهد. به کاوش در بازارهای جدید برای محصول و حفظ بازارهای موجود کمک می کند. این نقش لنگر ورقه ای در گسترش بازاریابی برای محصولات تولید کننده حتی با انتقال مشتریانی که در مناطق دور افتاده و دور افتاده زندگی می کنند، ایفا می کند.

(3) افزایش فروش:

تبلیغات باعث تسهیل تولید انبوه کالا و افزایش حجم فروش می شود. به عبارت دیگر، با صرف هزینه اضافی برای تبلیغات، با هر افزایش فروش، می توان فروش را افزایش داد، هزینه های فروش کاهش می یابد.

(4) مقابله با رقبا:

تبلیغات برای مقابله با نیروهای رقابت رایج در بازار بسیار مفید است. تبلیغات مستمر برای نجات محصول از چنگال رقبا بسیار ضروری است.

(5) حسن نیت را تقویت می کند:

تبلیغات در افزایش حسن نیت این نگرانی موثر است. تولید کننده و محصولش را به مردم معرفی می کند. تبلیغات مکرر و کیفیت بهتر محصولات، شهرت بیشتری را برای تولید کننده به ارمغان می آورد و حسن نیت را برای نگرانی افزایش می دهد.

(6) به مصرف کنندگان آموزش می دهد:

تبلیغات ماهیتی آموزشی و پویا دارد. مشتریان را با محصولات جدید و کاربردهای متنوع آنها آشنا می کند و همچنین آنها را در مورد کاربردهای جدید محصولات موجود آموزش می دهد.

(7) حذف واسطه ها:

هدف آن ایجاد ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده است و بدین وسیله واسطه های بازاریابی را حذف می کند. این باعث افزایش سود تولید کننده می شود و مصرف کننده محصولات را با قیمت های پایین تری دریافت می کند.

(8) محصولات با کیفیت بهتر:

کالاهای مختلف با نام های تجاری مختلف تبلیغ می شوند. یک محصول مارک دار کیفیت استانداردی را برای مصرف کنندگان تضمین می کند. تولید کننده کالاهای با کیفیتی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و سعی می کند اعتماد آنها را نسبت به محصول خود جلب کند.

(9) از فروشندگی پشتیبانی می کند:

تبلیغات تا حد زیادی کار یک فروشنده را تسهیل می کند. مشتریان از قبل با محصولی که فروشنده می فروشد آشنا هستند. تلاش های فروش یک فروشنده با تبلیغات تا حد زیادی تکمیل می شود. به درستی اشاره شده است که «فروش و تبلیغ، فنجان و نعلبکی، قلاب و چشم، یا کلید و قفل است».

(10) فرصت های شغلی بیشتر:

تبلیغات فرصت های شغلی بیشتری را برای بسیاری از افراد با استعداد مانند نقاشان، عکاسان، خواننده ها، کاریکاتوریست ها، نوازندگان، مدل ها و افرادی که در آژانس های تبلیغاتی مختلف کار می کنند، فراهم می کند و ایجاد می کند.

(11) کاهش قیمت روزنامه ها و مجلات و غیره:

تبلیغات در کاهش هزینه روزنامه ها و مجلات و غیره بسیار مفید است. هزینه بیرون آوردن روزنامه تا حد زیادی از طریق تبلیغات منتشر شده در آن تامین می شود.

(12) استاندارد زندگی بالاتر:

تجربه کشورهای پیشرفته نشان می دهد که تبلیغات نقش بسزایی در ارتقای سطح زندگی مردم دارد.

به گفته وینستون چرچیل «تبلیغات قدرت مصرف مردان را تغذیه می‌کند و خواسته‌هایی برای استانداردهای زندگی بهتر ایجاد می‌کند»

با آگاهی مصرف کنندگان محصولات متنوع و با کیفیت بهتر، کمک زیادی به افزایش استاندارد زندگی در اقتصاد در حال توسعه ای مانند هند کرده است.

 

 

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (4)

  naser maleky

  ۱۴۰۱-۱۲-۲۳ - ۰۹:۵۲

  ممنون از محتوای خیلی خوبتون بسیار لذت بردم
  موفق و پیروز باشید

   admin

   ۱۴۰۱-۱۲-۲۳ - ۱۷:۴۴

   ممنون از نگاه زیباتون دوست عزیز

  Azam sharifi

  ۱۴۰۲-۰۳-۱۶ - ۱۸:۵۳

  آیا تبلیغات متنی هم سناریو نویسی داره؟

   admin

   ۱۴۰۲-۰۴-۰۷ - ۱۴:۳۹

   سلام دوست عزیز، بله نیاز به نوشتن سناریو داره.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب