آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار

دیجیتال مارکتینگ 

در این سال ها جهان وارد فضای دیجیتال شده و بازاریابی دیجیتال بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. مردم  وقت خود را بیشتر به صورت آنلاین سپری می کنند . از اینرو بازار سنتی روز به روز کم رنگتر می شود . به دلیل این تغییرات بزرگ و چشمگیر در دنیای تجارت، اهمیت بازاریابی دیجیتال روز به روز در حال افزایش و پیشرفت است.اهمیت بازاریابی دیجیتال فقط برای شرکت ها نیست، بلکه برای کاربران و خریداران نیز اهمیت دارد. از آنجا که تعداد افراد آنلاین روز به روز در حال افزایش است، مردم مشتاق خرید آنلاین هستند.

 

افزایش بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

اهمیت بازاریابی دیجیتال و تأثیر آن در توسعه مشاغل کوچک، بازاریابی دیجیتال هر روز در دنیای وسیع اینترنت در حال افزایش است. بنابراین، اندازه و سرمایه کسب و کار شما مهم نیست. با راه اندازی یک وبسایت یا حتی یک صفحه در اینستاگرام می توانید کار خود را شروع کنید. فقط به دانش تولید محتوا توجه کنید و از کلمات کلیدی صحیح استفاده کنید.بنابراین حتی اگر بودجه هم ندارید، نیازی به تبلیغات با قیمت بالا ندارید. جذابیت محتوای تجاری، کیفیت محصول و زمان و انرژی که در محل کار خود صرف می کنید، به موفقیت شما کمک زیادی می کند. موفقیت بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ به این بستگی دارد که شما چقدر دراین زمینه و در زمینه فواید دیجیتال مارکتینگ آگاهی داشته باشید.

 

اهمیت بازاریابی دیجیتال 

در نتیجه می توانید تعداد بازدید کنندگان وب سایت، تعداد نظرات، بازخورد تبلیغاتی و حتی نقاط ضعف تجارت خود را درک کنید. بازاریابی دیجیتال راهی مستقیم برای دستیابی مشتریان به تجارت شما است. شما می توانید در هر شهر و مکانی مقابل کامپیوتر بنشینید و محتوای جذابی ایجاد کنید تا خوانندگان محصول شما را آرزو کنند. کانال های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و وب سایت ها این بستر را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید در هر زمان و هر مکان با مشتریان خود در ارتباط باشید.

زیرا بیشتر افراد بیشتر وقت خود را در اینترنت می گذرانند. در بازاریابی دیجیتال، شما نه تنها می توانید محتوای خود را تبلیغ کنید، بلکه می توانید به اهداف فروش خود نیز نزدیک شوید.اهمیت بازاریابی دیجیتال امروزه به ۹۰٪ صاحبان کسب ‌و کارها اثبات شده است. البته ضرورت دیجیتال مارکتینگ باعث شده تا ارائه خدمات و محصولات به روش درستی انجام شود. خوشبختانه با استفاده از این روش، دیگر هیچ محدودیتی برای فروش یا خرید محصولات و خدمات وجود ندارد.آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و فعالیت در این حوزه به شما کمک می کند که به بازار هدفتان نزدیک بشوید و با اجرای روش‌های دیجیتال‌مارکتینگ به کمک متخصصین این رشته و مشاوره گرفتن از ایشان به راحتی امکان‌پذیر است .

 

نقش بازاریابی دیجیتال شرکت های کوچک 

اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید و یا به دنبال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید، پس سرمایه زیاد و پتانسیل بالایی برای شروع فعالیت خود ندارید. این درست است! اما این موضوع نباید انگیزه شما را کم کند زیرا شما نیاز به یک ساختمان فانتزی با صدها کارمند را ندارید. شما فقط نیازمند یک استراتژی بازاریابی ساده اما جامع دیجیتال هستید.بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای کوچک این امکان را فراهم میکند که بتوانند در بازار بزرگ شروع به رقابت کنند. این قابلیت این فرصت را به آنها می دهد تا به سرعت به رقیبان بزرگ خود برسند.

 

جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ 

یکی از اهداف مهم بازاریابی دیجیتال ایجاد آگاهی و جذب مشتری است؛ شما می بایست مخاطبین مرتبط خود را جذب کنید و آن‌ها را از یک تماشاگر، به مشتری دائمی تبدیل نمایید. بنابراین، هدف اصلی فعالان در این حوزه به عنوان یک بازاریاب اینترنتی یا صاحب مشاغل آنلاین، به حداقل رساندن هزینه‌ها و به حداکثر رساندن درآمد است.

 

نکات طلایی جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ  

هدف از انجام تکنیک های بازارایابی ، هدایت ترافیک به وب سایت شما و جذب مشتری است. یک کسب و کار آنلاین باید به راحتی از طریق موتورهای جستجوی آنلاین پیدا شود و از این طریق افراد زیادی را به صورت آنلاین جذب خود کند. بنابراین با در نظر داشتن این موضوع در ادامه می خواهیم برخی از موثر ترین تکنیک های جذب مشتری را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

بازاریابی محتوا :

محتوای خود را با کلمات کلیدی شروع کنید و از کاربردی بودن آن مطمئن شوید . محتوای تصویری یک ایده عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوا می باشد و موفقیت شما را تا حدود زیادی  تضمین میکند و باعث تشویق دیگران برای به اشتراک گذاشتن آن‌ها می شود. برای جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ به نحوه بسته‌بندی محصولات با نیازهای مشتریان توجه داشته باشید.زمانی که شما نیازهای اصلی مشتریان خود را شناسایی می‌کنید، در مسیر درست کسب‌وکار قرارخواهید گرفت. از کلمات جذاب و فوق العاده استفاده کنید که مخاطب را برای خرید ترغیب بکند . هدف اصلی تولید و ارائه محصولات راکاملا توضیح دهید و با گفتن واقعیت برای مشتریان جذابیت ایجاد کنید .

پیگیری کنید:

همه مشتریانی که فرآیند خرید یک محصول را آغاز می‌کنند، به دلایلی این فرآیند را به پایان نمی‌رسانند. شاید آن‌ها انگیزه خود را برای ادامه کار از دست ‌داده‌اند یا دچار تردید شده‌اند. حالا باید پیگیری کنید و علت این رفتار را بفهمید.هدف، ایجاد بیشترین تأثیر در کمترین زمان ممکن است . قرارداد را ببندید و معامله را تمام کنید پیرامون موضوع جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ مطمئن شوید کل فرآیند فروش به پایان رسیده است. لطفا اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم برای تصمیم‌گیری را در اختیار مشتریان خود قرار داده‌اید.

چرا دیجیتال مارکتینگ :

هر شرکت اهداف خاص و متفاوتی در ذهن دارد، اما اغلب آن‌ها سعی می‌کنند با رسیدن به مصرف‌کنندگان بیشتر، رشد کنند و آن‌ها را برای خرید متقاعد نمایند. برای انجام این کار شما باید از همه منابع و فناوری‌های ارزشمند بازاریابی استفاده کنید و در دنیای مدرن، اینترنت در صدر این فهرست قرار دارد. این باعث می‌شود کسب‌وکار شما به بازاریابی دیجیتال نیاز داشته باشد. در این برهه از زمان، بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکار شما و آگاهی از برند، حیاتی است.

 امروزه هر برند حداقل یک وبسایت دارد 

حتی اگر وبسایت هم نداشته باشند، حداقل در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و از استراتژی تبلیغات دیجیتال استفاده می‌کنند. بازاریابی و محتوای دیجیتال به‌قدری رایج است که مصرف‌کنندگان در حال حاضر انتظار دارند شما از این روش استفاده کنید و به آن به‌عنوان راهی برای یادگیری در مورد برندها نگاه می‌کنند.پس اگر می‌خواهید به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار با رقبای خود رقابت کنید، باید برخی از جنبه‌های بازاریابی دیجیتال را بپذیرید. ازآنجا که بازاریابی دیجیتال گزینه‌ها و استراتژی‌های زیادی را شامل می‌شود، می‌توانید با بودجه مختلفی از انواع روش‌های بازاریابی استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال می‌توانید، بیشتر از ابزارهای تبلیغاتی سنتی مانند بیلبورد یا تبلیغات چاپی، برای نظارت بر موفقیت و بازگشت سرمایه استفاده کنید.

 

 

مزایای بازاریابی دیجیتال 

مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما بسیار زیاد است. در زیر به برخی از مزایای آن‌ که می‌توانید در بازاریابی و جذب مشتری از آن‌ها بهره ببرید، اشاره می‌شود:

توسعه برند : 

شما می‌توانید از پلتفرم دیجیتال خود برای توسعه برند و شهرت کسب و کار خود استفاده کنید. یک وبسایت خوب، یک وبلاگ باکیفیت و همراه با مقاله‌های مفید، یک پروفایل تعاملی در شبکه‌های اجتماعی، از جمله‌ راه‌هایی هستند که شما می‌توانید برند خود توسعه دهید.

 شخصی‌سازی : 

یکی از موارد کاربردی جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ قابلیت شخصی‌سازی است. برخلاف تبلیغات تلویزیونی و یا تبلیغات چاپی، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که کمپین خود را شخصی‌سازی کنید. با استفاده از این مزیت، شما می‌توانید مخاطبین هدف خود را پیدا کنید، با آن‌ها تعامل داشته باشید و دقیقاً بدانید آن‌ها به دنبال چه چیزی هستند.آشنا شدن با مخاطبین خود و تعامل با آن‌ها به ایجاد وفاداری به برند و ایجاد شهرت شما کمک می‌کند. بازاریابی فرد به‌ فرد (تک‌ به‌ تک) یا بازاریابی فردی با تولید مطالب یا تبلیغاتی که باعث می‌شود مشتری احساس کند مستقیماً با او صحبت می‌کنید و نیازهای فردی وی را مخاطب قرار می‌دهید، به نفوذ برند شما در میان رقبا کمک می‌کند.

دسترسی گسترده : 

استفاده از بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد حضور خود را گسترش دهید و به تعداد زیادی از مشتریان دست پیدا کنید. وبسایت و صفحات رسانه‌های اجتماعی شما را می‌توان در سطح جهانی مشاهده کرد، بنابراین بازار شما را جهانی می‌کند. این امر همچنین به شما امکان می‌دهد تا با شرکت‌های بزرگی که بر صحنه بازاریابی سنتی تسلط دارند، مساوی باشید.

بازاریابی ایمیلی : 

اگر تجارت شما تا حدودی بازار هدف خاصی داشته باشد، بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند راهی عالی برای جذب مشتریان جدید باشد. دلیل این امر این است که این روش شما را مستقیماً به سمت مشتریان بالقوه سوق می‌دهد.با درخواست آدرس ایمیل هنگامی‌ که افراد محتوایی را از وبسایت شما دریافت می‌کنند، فهرستی از افرادی که از قبل در جستجوی محصول یا خدمات شما بودند و تمایل دارند، می توانند اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

اگر شما می‌خواهید خدمت یا محصولی را بفروشید که موردپسند همه باشد، نه‌فقط کسانی که به آن نیاز دارند، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ایده آل است؛چون به شما امکان می‌دهد تا به تعداد بیشتری از افراد دسترسی پیدا کنید. رسانه‌های اجتماعی میلیاردها کاربر در پلتفرم‌های خود در اختیار دارند. بنابراین استفاده از آن‌ها برای بازاریابی تجارت شما می تواند منجر به آگاهی بالقوه هزاران نفر از وجود شما شود.

بازاریابی کلیکی 

پرداخت به ازای هر کلیک، تضمین می‌کند که وب‌سایت شما به صدر گوگل می‌رسد. اگر هدف شما تسلط بر یک کلیدواژه خاص است، آنگاه تکنیک‌های بازایابی کلیکی به شما کمک خواهد کرد که به این هدف برسید. بازاریابی کلیکی معمولاً بیش از برخی روش‌ها، منجر به فروش می‌شود، تنها مسئله آن، هزینه بالای آن است. اما هر شرکتی که اقلام یا خدمات گران‌قیمت می‌فروشد، به‌راحتی می‌تواند از این روش، سود قابل‌توجهی کسب کند.

بازاریابی موتورهای جستجو (سئو) 

این تکنیک شکلی از بازاریابی اینترنتی است که در آن، صفحات نتایج موتور جستجو را از طریق روش‌های تبلیغاتی پرداختی افزایش می‌دهید. شما به یک متخصص نیاز دارید تا در این زمینه به شما کمک کند، به‌خصوص کسی که با تبلیغات گوگل و تبلیغات جستجو کار می‌کند. در مورد تبلیغات گوگل، شما اول باید نحوه کار این فرآیند را یاد بگیرید.گوگل با قابلیت تبلیغات محلی و همچنین داشتن معیارهای برتر برای ردیابی عملکرد آگهی‌های شما، این کار را آسان‌تر می‌کند و  تبلیغات خود را (مانند تبلیغات بنری، تبلیغات ویدیویی یوتیوب، تبلیغات جستجوی متنی و ..) سفارشی‌سازی کرده است. همچنین به شما اجازه می‌دهد که نوع تبلیغاتی را که می‌خواهید، انتخاب کنید. همه این‌ها به سبک و سیاق کسب‌وکار شما و مشتریان هدفی که می‌خواهید به آن‌ها دست پیدا کنید، بستگی دارد .

فروش در دیجیتال مارکتینگ 

بازاریابی موفقیت‌آمیز یک محصول یا خدمات به مشتری، به معنای درک نیازهای او است. جذب مشتری با دیجیتال مارکتینگ نیز باید به فروش در دیجیتال مارکتینگ منهی شود. اگر کالایی را می‌فروشید، در واقع نشان می‌دهید که مشکل مشتری را حل می‌کنید یا نیاز خاص مشتریان را پاسخ می‌دهید.

اگر در حال فروش یک سرویس هستید، باید با نیاز مشتری بالقوه خود ارتباط برقرار کنید تا توجه او را به آنچه ارائه می‌دهید، جلب نمایید. این کار را می‌توان با ادغام یک فرآیند فروش پنج مرحله‌ای در استراتژی بازاریابی خود انجام دهید. برآورده کردن نیازهای مشتری و پیاده‌سازی فرآیند فروش در دیجیتال مارکتینگ نیازمند یک استراتژی بازاریابی موثر است.

فرآیند پنجگانه فروش در دیجیتال مارکتینگ 
  1. بازاریابی و آینده‌نگری در بازار هدف و مخاطبین
  2. ایجاد اعتبار و اعتماد
  3. پشتیبانی و به دنبال آن جلب خریدار از طریق این فرآیند
  4. ارائه محصول و یا سرویس که نیازهای آن‌ها را برآورده می‌کند
  5. بستن فروش

این پنج سطح، از اجزای اصلی فرآیند فروش در دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که درست انجام می‌شود، به‌وضوح تمام پنج سطح این فرآیند و نحوه ارائه آن‌ها از طریق سایت شما را مشخص می‌کند. سپس این استراتژی به شما در تعیین اهداف بازاریابی دیجیتال و قابل‌دستیابی کمک خواهد کرد.همچنین به شما در استفاده از هر مرحله برای تأثیرگذاری بر دیگران کمک می‌کند. تا این فرآیند به‌طور مداوم به سمت فروش موفقیت آمیز پیش برود.

خلاصه :

جذب مشتری از طریق دیجیتال مارکتینگ نیازمند رعایت یکسری اصول است. معمولا صاحبان کسب و کار به طور پیوسته مرتکب اشتباهی می‌شوند؛ آن‌ها خود را با انواع ابزارها و استراتژی‌های پیشرفته ماهیگیری در اقیانوس فرو می‌برند. اما وقتی از آن‌ها می‌پرسید به دنبال چه نوع ماهی هستند، به شما می‌گویند:

خوب، می‌خواهم همه‌چیز را صید کنم، چون شانس مرا برای صید ماهی موردنظر به حداکثر می‌رساند

درحالی‌که شاید این استدلال منطقی به نظر برسد، اما بهترین رویکرد در عصر بازاریابی دیجیتال نیست. شما زمان، پول و انرژی را برای بازدیدکنندگانی صرف می‌کنید که اکثرا به مشتری دائمی شما تبدیل نخواهند شد.چون سرگرم جذب مشتریان اشتباه هستید. اگر در زمینه بازاریابی و تبلیغات و افزایش مشتری و داشتن مشتری وفادار و ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ، ما به شما آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب را معرفی میکنیم و می توانید با کلیک بر روی بنر زیر با مشاورین آژانس در ارتباط باشید.

 

بنر مشاوره ایده

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب