آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

بازاریابی با فیس بوک

فیس بوک یک ابزار عالی برای آموزش است. فیس بوک یک بازیگر اصلی در دنیای امروز است

بازاریابی با فیس بوک

بر کسی پوشیده نیست که فیس بوک می تواند مکانی فوق العاده برای دستیابی به مخاطبان جدید و رشد کسب و کار شما باشد. ما همیشه در مورد داستان های موفقیت آمیز می شنویم: “من فقط چیزهایی را در فیس بوک قرار دادم، و نمی دانم چه اتفاقی افتاد، اما شش ماه بعد از کارم استعفا دادم و فعالیت های جانبی من به کنسرت تمام وقت من تبدیل شد!

12 مزیت برتر فیس بوک

1. رسیدن به میلیاردها مشتری بالقوه                                                            7.ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید

2.طرفداران را به یک لیست ایمیل تبدیل کنید                                                    8.سئوی خود را تقویت کنید

3.هزینه های بازاریابی خود را کاهش دهید                                                       9.با تلفن به افراد دسترسی پیدا کنید

4.مخاطبان خاص را هدف قرار دهید                                                                 10.رقبای خود را فراموش نکنید

5.بینش عمیق مخاطب را به دست آورید                                                          11.برنامه های تجاری خود را بنویسید

6.ایجاد وفاداری به برند                                                                                12. با رویدادهای پولی درآمد کسب کنید

مزایای حضور در فیس بوک برای شرکت ها

فیس بوک یک شبکه رسانه اجتماعی محبوب است که در سال 2004 راه اندازی شد. در گزارشی که در سال 2011 ارائه شد، صاحبان مشاغل کوچک فیس بوک را به عنوان موثرترین شبکه رسانه اجتماعی برای رشد کسب و کار ذکر کردند. صاحبان مشاغل کوچک از فیس بوک برای تبلیغ برندها به مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. کسب‌وکارهایی که فیسبوک را به بخشی از استراتژی‌های تجاری خود تبدیل می‌کنند، از مزایای زیادی بهره می‌برند.

مخاطب و دسترسی

فیس بوک به شما این فرصت را می دهد که محصولات و خدمات خود را به مخاطبان متنوع و بزرگی ارائه دهید که از نظر سن، درآمد، موقعیت جغرافیایی، سرگرمی ها و علایق متفاوت است. از آگوست 2011، مشاغل دارای صفحات فیس بوک به مخاطبان شبکه های اجتماعی بیش از 750 میلیون کاربر فعال دسترسی دارند. این نوع دسترسی به شما امکان دید بیشتر و فرصتی برای تصاحب سهم بیشتری از بازار خود را می دهد

ارزان

برای صاحبان مشاغل رایگان است که در صفحات فیس بوک برای مشاغل خود ثبت نام کنند. صاحبان مشاغل می توانند بدون نگرانی در مورد بودجه تبلیغاتی خود، استفاده از فیس بوک را به استراتژی ها و تاکتیک های بازاریابی خود اضافه کنند.

تبلیغات آنلاین را هدف قرار دهید

ثبت نام برای یک حساب کاربری فیس بوک و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات و خدمات شما رایگان است، اما فیس بوک همچنین به صاحبان مشاغل این فرصت را می دهد که تبلیغات را برای کاربران شبکه اجتماعی اجرا کنند. می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی هدفمند راه‌اندازی کنید که بر اساس عواملی مانند وضعیت تأهل، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و علایق برای کاربران اجرا شود. همچنین می توانید برای اطمینان از اینکه کمپین تبلیغاتی شما برای کسب و کار شما مقرون به صرفه است، یک بودجه روزانه تعیین کنید.

به اشتراک بگذارید و بازخورد دریافت کنید

فیس بوک به مصرف کنندگان اجازه می دهد کسب و کارهایی را که محصولات و خدمات مورد علاقه خود را ارائه می دهند، «لایک» کنند. هنگامی که یک مصرف کننده صفحه شما را “لایک” می کند، به محتوایی که شما پست می کنید، مانند اطلاعیه های فروش ویژه، رویدادهای معرفی محصول، نکات و ایده ها و ویدئوها دسترسی پیدا می کند. مصرف کنندگان همچنین می توانند نظرات خود را در مورد هر موردی که به اشتراک می گذارید ارسال کنند. با فیس بوک، این فرصت را دارید که فوراً با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

برگه محصول و فروش

اگر کسب‌وکار شما محصولاتی ارائه می‌دهد، می‌توانید یک برگه «محصول» راه‌اندازی کنید که به مشتریان امکان می‌دهد مستقیماً از صفحه کسب‌وکار فیسبوک شما خرید کنند. از آنجایی که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک در محل کار، خانه و هنگام مسافرت استفاده می کنند، فیس بوک محصولات شما را به راحتی در دسترس قرار می دهد.

پست های اشتراک مصرف کننده

فیس بوک وسیله دیگری برای بازاریابی دهان به دهان به کسب و کارها می دهد. وقتی محصول جدیدی را پست می کنید، نکته ای ارائه می دهید یا خدمات جدیدی را معرفی می کنید، طرفداران فیس بوک شما می توانند پیام های شما را در شبکه های خود به اشتراک بگذارند، که می تواند دید شما را افزایش دهد

اهمیت فیس بوک

بیش از یک میلیارد کاربر فیس بوک آن را به یک پدیده فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تبدیل کرده است. اهمیت سایت رسانه‌های اجتماعی آنلاین برای روزنامه‌نگاری، تجارت، ارتباطات و روابط اجتماعی به سختی قابل اغراق است، زیرا کاربران در سراسر جهان ساعت‌های بی‌شماری را به این سایت اختصاص می‌دهند و فیس‌بوک به روشی مهم برای کسب اطلاعات نه تنها در مورد دوستان و خانواده، بلکه تبدیل شده است. همچنین در مورد رویدادهای جهان خوب یا بد بودن آن قابل بحث است، اما تأثیر سایت غیرقابل تردید است.

کسب و کار

عرضه اولیه 100 میلیارد دلاری فیس بوک در وال استریت، این سایت را به خودی خود به یک بازیگر مهم اقتصادی تبدیل می کند. با این حال، فراتر از ارزش خود شرکت، فیس بوک همچنین دارای یک رابط کامل است که برای مشاغل طراحی شده است، با صفحات نمایه کسب و کار و یک سیستم تبلیغاتی که به بازاریابان اجازه می دهد تا تبلیغات خود را بر اساس اطلاعات فراوانی که کاربران در مورد خود در سایت ارائه می دهند، هدف قرار دهند. این رابط نه تنها برای شرکت درآمد ایجاد می کند، بلکه فرصتی نادر برای مشاغل کوچک با بودجه تبلیغاتی محدود و نیاز به دستیابی به مخاطبان خاص ایجاد می کند.

روزنامه نگاری و اطلاع رسانی

بر اساس مطالعه‌ای که انجام شده است، فیسبوک یک محرک مهم برای سایت‌های خبری آنلاین است. حتی پلتفرم‌های معتبری مانند سی‌ان‌ان، هافینگتون پست و نیویورک تایمز حجم قابل توجهی از ترافیک خود را از لینک‌ها و ارجاع‌های فیسبوک دریافت می‌کنند که هافینگتون پست با 8 درصد در صدر فهرست قرار دارد. در حالی که این اعداد هنوز بسیار کمتر از ترافیک تولید شده توسط موتورهای جستجو مانند گوگل هستند، اما نشان دهنده روند رو به رشد در صنعت هستند و ظرفیت مخاطبین رسانه های اجتماعی برای تعیین اطلاعاتی که کاربران می خوانند را نشان می دهند.

ارتباط

در سال 2009، برنامه چت فیس بوک، کمتر از یک سال پس از راه اندازی این پلتفرم، از مرز یک میلیارد پیام در روز فراتر رفت. این ارقام دیگر روش‌های ارتباطی فیس‌بوک – مانند پیام‌ها، پست‌های دیواری، نظرات و پوک‌ها را در نظر نمی‌گیرند، اما اهمیت عظیم و رو به رشد سایت را به عنوان راهی برای تبادل اطلاعات مخاطبین نشان می‌دهند. حتی در سطح فرهنگی، این نوع محبوبیت نشان دهنده ظرفیت شکل دادن به زبان و روش های ارتباطی در میان کاربران است.

فیس بوک به عنوان یک انجمن

بندیکت اندرسون، جامعه شناس، جامعه را گروهی تعریف می کند که حتی اگر اعضای آن شخصاً یکدیگر را نشناسند، وجود یکدیگر را جزئی از کل می دانند و مجموعه ای از اعمال و تجربیات مشترک را به اشتراک می گذارند. فیس بوک با یک میلیارد کاربر خود – تعداد قابل مقایسه با جمعیت اروپا و ایالات متحده در مجموع – یکی از این جوامع است. این می تواند خوب یا بد باشد، تا حد زیادی بستگی به رفتار کاربران و تصمیمات اتخاذ شده توسط فیس بوک برای شکل دادن به روابط بین اعضا دارد، با این حال وجود چنین جامعه بزرگی حداقل اهمیت دارد.

از یک طرف، فیس بوک یک بازیگر اصلی در دنیای امروز است: ماهانه نزدیک به 2 میلیارد کاربر فعال دارد. علاوه بر این، همچنان در حال رشد است و مردم برای اخبار و اطلاعات بیشتر به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود متکی هستند. این رشد احتمالا ادامه خواهد داشت.

کاربرد فیس بوک

مفید برای آموزش – فیس بوک یک ابزار عالی برای آموزش است. اساتید می توانند سخنرانی ها و سایر مطالب درسی را با کلاس به اشتراک بگذارند و دانشجویان حتی می توانند با یکدیگر در تعامل باشند تا در مورد مطالب درسی بحث کنند. معلمان می‌توانند با دانش‌آموزان خود ارتباط برقرار کنند و والدین می‌توانند از پیشرفت دانش‌آموز در مدرسه به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنند. این سایت همچنین دارای یک انجمن است که معلمان می توانند در صورت نیاز به کمک در مورد سؤالات دانش آموزان از آن استفاده کنند.

در ارتباط بمانید – همانطور که ما دوست داریم فکر کنیم اینترنت مکانی عالی برای ارتباط با افراد دیگر است، فیس بوک این کار را حتی آسانتر کرده است. می توانید به دوستان و خانواده خود پیام دهید یا می توانید از کارهایی که آنها در فیس بوک انجام می دهند مطلع شوید. همچنین می‌توانید گروه‌هایی ایجاد کنید که در آن اطلاعات و به‌روزرسانی‌های مربوط به یک موضوع خاص را به اشتراک بگذارید.

به یافتن افرادی با علایق و ترجیحات مشابه کمک می کند – فیس بوک فرصت های جدیدی را برای ملاقات با افرادی که علایق یا اهداف مشابهی دارند در اختیار ما قرار می دهد. ما می‌توانیم افراد دیگری را پیدا کنیم که از طریق همین مبارزات پشت سر گذاشته‌اند، و در حالی که با هم برای غلبه بر آنها تلاش می‌کنیم، از یکدیگر حمایت کنیم.

مفید برای بازاریابی – فیسبوک به چند دلیل یک ابزار بازاریابی موثر بوده است. اولاً، این محبوب‌ترین پلتفرم رسانه اجتماعی با بیش از 1.86 میلیارد کاربر فعال ماهانه تا ژوئن 2017 است. دوم، بسیاری از افراد از هدف‌یابی تبلیغات فیس‌بوک برای دستیابی به مشتریان بالقوه در مناطق جمعیتی و جغرافیایی خاص با هزینه کم استفاده می‌کنند. سوم، صفحات فیس بوک بسیار قابل تنظیم و ایجاد آسان هستند که به کسب و کارها اجازه می دهد به راحتی محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند.

سودمند برای تجارت – فیس بوک بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای مشاغل است زیرا یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی جهان است. همچنین دارای ویژگی های زیادی است که دسترسی صاحبان مشاغل را به مخاطبان دلخواه خود و افزایش فروش با استفاده از آنها آسان می کند. فیس‌بوک به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد صفحات فیس‌بوک را ایجاد کنند، که روشی شخصی‌تر برای ارتباط با مردم در خدمات مشتری و بازاریابی است. کسب‌وکارها می‌توانند به مخاطبان زیادی دست یابند و افراد مناسب را بر اساس سن، مکان، علایق و عوامل دیگر هدف قرار دهند.

انتشار آسان اطلاعات – فیس بوک یک راه عالی برای انتشار اطلاعات است. یکی از بهترین چیزها در مورد فیس بوک این است که اکثر مردم از قبل یک حساب فیس بوک دارند، بنابراین اشتراک گذاری آنچه شما پست می کنید برای آنها آسان است. اگر در حال ارسال یک لینک هستید، خواننده فقط باید روی پیوند کلیک کند تا از سایت شما بازدید کند. این کار را برای آنها آسان تر می کند زیرا به نرم افزار خاصی یا دانلود دیگری نیاز ندارند.

انتشار سریع اطلاعات – اینترنت نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات را تغییر داده است. به‌روزرسانی وضعیت فروتن، اشکال سنتی رسانه‌ها مانند روزنامه‌ها و صدا و سیما را غصب کرده است. سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک به کاربران این امکان را می‌دهند که اطلاعات کلیدی را پست کنند و آن‌ها را با دوستان و فالوورهای خود به‌طور هم‌زمان به اشتراک بگذارند. این سرعت انتشار به این معنی است که اخبار می تواند به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شود، اغلب قبل از اینکه رسانه های جریان اصلی فرصتی برای واکنش نشان دهند.

ارتباط مستقیم با مخاطب/گروه هدف – قبل از اختراع فیس بوک، شرکت ها برای دستیابی به مخاطبان خود باید هزاران دلار برای تبلیغات خرج می کردند. اکنون آنها می توانند به سادگی از فیس بوک به عنوان یک پلت فرم تبلیغاتی استفاده کنند و پیام آنها برای همه دنبال کنندگان آنها قابل مشاهده باشد. آنها همچنین می توانند افرادی را هدف قرار دهند که به احتمال زیاد محصول یا خدمات آنها را خریداری می کنند، زیرا فیس بوک دارای پایگاه داده عظیمی از اطلاعات شخصی است که می تواند برای پیدا کردن افرادی که محصولات خاص را دوست دارند مورد استفاده قرار دهد.

به ساخت برند شما کمک می کند – فیس بوک می تواند ابزاری عالی برای بازاریابی کسب و کار شما باشد. فیسبوک با بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه، بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان است. هنگامی که یک صفحه فیس بوک ایجاد می کنید، به شما این فرصت داده می شود که با مشتریان و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید و با ارائه اطلاعات ارزشمند با آنها اعتماد ایجاد کنید. ایجاد حضور آنلاین در این پلتفرم به شما کمک می کند تا رتبه بندی موتور جستجوی شرکت خود را افزایش دهید

هدف داشتن فیس بوک 

ارتباط در فیسبوک

اگرچه منتقدان ادعا می‌کنند که فیس‌بوک با قرار دادن کاربران در پشت صفحه کامپیوتر، افراد را از یکدیگر جدا می‌کند، فیس‌بوک به اعضا اجازه می‌دهد تا به سرعت و کارآمد اطلاعاتی را که زمانی خصوصی داشتند، مبادله کنند. برای کاربران تجاری، این کانال ارتباطی باز به این معنی است که مشتریان می توانند سوالاتی را بپرسند که ممکن است از پرسیدن آنها به صورت حضوری یا حتی تلفنی احساس ناراحتی کنند. علاوه بر این، امکانات ارتباطی تقریباً بی‌درنگ موجود در فیس‌بوک به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد خدمات مشتری را ارائه دهند و به سؤالات فروش مستقیماً از طریق سرویس شبکه اجتماعی پاسخ دهند.

ابزارهای شبکه

شبکه سازی همیشه یکی از اجزای کلیدی کسب و کار بوده است، اما شبکه اجتماعی عظیم فیس بوک دارای منابع قابل توجهی برای افرادی است که به دنبال قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن هستند. تنها با چند ضربه کلید، صاحبان مشاغل می توانند به سرعت مخاطبین کلیدی، تامین کنندگان، سرمایه گذاران و مشتریان با ارزش را به روز کنند. با این حال، هنگام ارسال عمومی اخبار در مورد خدمات یا پیشنهادات یک شرکت، کاربران باید آگاه باشند که رقبا می توانند این اطلاعات را ببینند. به همین دلیل، صاحبان مشاغل باید با احتیاط به اشتراک گذاری اطلاعات در صفحات فیس بوک استفاده کنند.

بازاریابی اجتماعی

فیس بوک چندین مزیت را به متخصصان بازاریابی و صاحبان مشاغل کوچک ارائه می دهد. فیسبوک با پایگاه کاربری عظیم خود، مخاطبان تقریباً نامحدودی را برای پیام‌های تجاری به بازاریابان می‌دهد. علاوه بر این، ابزارهای تبلیغاتی فیس بوک به کاربران تجاری اجازه می دهد تا با استفاده از انواع اطلاعات جمعیت شناختی که از موقعیت جغرافیایی گرفته تا سن، وضعیت رابطه ، تحویل پیام را هدف قرار دهند. فیس بوک همچنین مجموعه ای از ابزارهای تحلیلی را ارائه می دهد که بازاریابان می توانند از آنها برای سنجش اثربخشی تبلیغات و تنظیم تبلیغات در صورت لزوم استفاده کنند.

تحقیق و بینش

همانطور که صاحبان مشاغل باید به خاطر داشته باشند که رقبا می توانند اطلاعات ارسال شده عمومی را ببینند، کارآفرینان باهوش می توانند از مکان های ارتباطی عمومی سرویس برای تحقیق در مورد پیشنهادات شرکت های دیگر استفاده کنند. برخی از سازمان ها از صفحات فیس بوک برای ارسال خبرنامه و سایر به روز رسانی ها استفاده می کنند و صاحبان مشاغل می توانند از این اطلاعات برای در جریان ماندن از فعالیت رقبا استفاده کنند. علاوه بر این، کاربران فیس بوک اغلب جزئیات جالب زندگی خود را با صدها دوست به اشتراک می گذارند. صاحبان مشاغل می توانند از این اطلاعات برای پیگیری فرهنگ عمومی و روندهای نوظهور استفاده کنند. با به‌روز ماندن در مورد علایق مشتری، کسب‌وکارها می‌توانند با محیط‌های در حال تغییر سازگار شوند.

نکات تبلیغاتی فیس بوک را برای بازاریابان

1- اهداف کمپین را با اهداف خود مطابقت دهید

چه چیزی از تبلیغات فیس بوک می خواهید؟ فروش بیشتر، خوانندگان بیشتر خبرنامه، افزایش آگاهی؟ این یک عامل بزرگ در تعیین نحوه تنظیم حساب تبلیغاتی فیس بوک شما است. خوشبختانه، تبلیغات فیس‌بوک تقریباً برای هر هدفی که می‌توانید برای کمپین‌های خود انتخاب کنید، اهداف مشخص شده‌ای دارند.

2- مخاطبان مورد نظر خود را در Audience Insights پیدا کنید

یکی از مکان های مورد علاقه من برای شروع با هر حساب جدید، درک مخاطبان هدف است. تبلیغات فیس بوک با ابزار Audience Insights این کار را بسیار آسان می کند.

توجه: برای مشاهده این داده ها باید صفحه فیس بوک خود را به حساب Business Manager خود متصل کنید

درجستجوی اصلی در Facebook Business Manager، به بخش برنامه ریزی بروید و «Audience Insights» را انتخاب کنید.

سپس روی ابزار یک پاپ آپ خواهید داشت که از شما می پرسد آیا می خواهید با همه کاربران فیس بوک (“همه در فیس بوک”) یا فقط کاربرانی که به صفحه کسب و کار شما متصل هستند (“افراد متصل به صفحه شما”) شروع کنید. هنگامی که “افراد متصل به صفحه خود” را انتخاب کردید، ناحیه ای را در ناوبری سمت چپ برجسته می کند که در آن می توانید انتخاب کنید که کدام صفحه فیس بوک می خواهید داده ها را ببینید. صفحه خود را پیدا کنید و به مسابقات می روید!

شما می توانید اطلاعات جمعیتی، فعالیت در فیس بوک، داده های دستگاه و غیره را از این ابزار مشاهده کنید.اگر گزارش خالی برگردد، این بدان معناست که احتمالاً مخاطبان کافی برای فیس بوک برای ارائه بینش ندارید. اما نگران نباشید، این بدان معنا نیست که همه چیز از دست رفته است.به احتمال زیاد، برندهای بزرگ تری مشابه برند شما وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. فرض کنید شما یک فروشگاه مبلمان مدرن هستید. مارک های مشابه ممکن است West Elm و Crate and Barrel باشند. می‌توانید آن نام‌های تجاری را در بخش «علاقه‌ها»، درست کمی بالای صفحه انتخابگر فیس‌بوک در سمت چپ تایپ کنید، و به‌جای آن، بینش‌هایی از مخاطبان آن‌ها کسب کنید.

در مجموع، این داده‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید چه اطلاعات جمعیتی را هدف قرار دهید، چه علایقی دارند و احتمالاً چه دستگاه‌هایی را می‌خواهید بگنجانید. در پایان، لازم نیست فقط از این مخاطبان هدف استفاده کنید، اما مطمئناً مکان بسیار خوبی برای شروع است. درک اینکه چگونه مشتری ایده آل شما به هدف گذاری فیس بوک ترجمه می شود.

3- هدف خود را تعریف کنید

هنگام تنظیم مخاطبان هدف در تبلیغات فیس بوک، مهم است که تفاوت بین منطق هدف گیری AND و OR را درک کنید. دانستن تفاوت در اینجا می تواند تفاوت بین هدف گذاری 15000 و 15000000 باشد. یک راه بسیار ساده برای به خاطر سپردن آن از طریق قالب بندی فیس بوک وجود دارد: تمام هدف گذاری های فهرست شده در یک کادر، هدف گذاری یا هدف گیری است، در حالی که جعبه های متعدد به معنای و هدف گذاری هستند. بیایید برای توضیح به یک مثال بپردازیم.

تمام علایق مورد نظر هدف گذاری یا OR را در نظر بگیرید. این بدان معنی است که شخصی می تواند به Crate & Barrel OR AllModern علاقه مند باشد تا در بین مخاطبان هدف ما قرار گیرد. هر بار که علاقه دیگری به این کادر اضافه می کنید، اندازه مخاطب هدف شما افزایش می یابد.اما فرض کنید می‌خواهید افرادی را هدف قرار دهید که این برندها را دوست دارند، اما فقط کسانی را که این برند را دوست دارند و سطح مشخصی از درآمد دارند. در اینجا تابع Narrow Audience وارد می شود.

هنگامی که مخاطبان خود را محدود می کنیم، به طور موثر قسمت همپوشانی نمودار ون دو گروه را همانطور که تصویر بالا نشان می دهد انتخاب می کنیم. بنابراین، برای کمپین‌هایمان، مخاطبان را محدود کرده و سطح درآمد را لایه‌بندی می‌کنیم.

 

تبلیغات فیس بوک برای کسب و کارها گزینه هدف گذاری دقیق بر اساس درآمد مالی می باشد

 

بخش هدف گیری ما اکنون به این شکل به نظر می رسد و دو بخش در جعبه های جداگانه قرار دارند. این نشان می‌دهد که کاربران باید هر معیار واحدی را از کادر اول و هر معیار واحدی از کادر دوم را برای درج در مخاطبان هدف ما رعایت کنند. با اضافه کردن بخش درآمد در کادر دوم، مخاطبان هدف خود را تا حد زیادی محدود کرده ایم. هنگامی که مخاطبان هدف خود را تنظیم می‌کنید و لایه‌هایی مانند این را در خود دارید، مطمئن شوید که منطق هدف‌گیری AND و OR را در ذهن خود نگه می‌دارید و صرفاً با توجه نکردن به کادرها خیلی محدود یا خیلی گسترده نیستید.

4- مطمئن شوید که هدف گذاری جغرافیایی شما در نقطه مورد نظر است

هیچ جغرافیای هدفی برای یک کسب و کار کوچک وجود ندارد. برخی از SMB ها صرفاً محلی هستند و فقط به جامعه نزدیک خود خدمت می کنند. برخی دیگر در سراسر کشور با جذابیت گسترده ای هستند، و برخی دیگر ممکن است به یک جامعه بسیار خاص در سراسر جهان خدمت کنند. مهم نیست که کسب و کار شما در کدام دسته قرار می گیرد، مطمئن باشید که از هدف گذاری جغرافیایی مناسب برای دستیابی به مخاطبان خود استفاده می کنید. تمام تنظیمات هدف‌یابی جغرافیایی برای فیس‌بوک در سطح مجموعه تبلیغاتی به صورت زنده.

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که افرادی را هدف قرار می دهید که با هدف درست در مکانی هستند. این تنظیم به طور پیش‌فرض روی افرادی است که در این مکان زندگی می‌کنند یا اخیراً در آن زندگی می‌کنند، که احتمالاً برای اکثر تبلیغ‌کنندگان خوب است، اما اگر محدودیت‌های بیشتری دارید، ممکن است بخواهید آن را تنظیم کنید. فرض کنید شما آن فروشگاه مبلمان محلی هستید و خارج از جامعه خود ارسال نمی کنید. ممکن است منطقی باشد که فقط کاربرانی را که در این مکان زندگی می‌کنند هدف قرار دهید، زیرا افرادی را که در آن مکان سفر می‌کنند یا اخیراً در آن مکان بوده‌اند را حذف خواهید کرد. هر یک از این مهمانی‌ها می‌تواند تا هفته آینده به راحتی در نیمه‌ی راه جهان باشد، و این باعث هدر رفتن هزینه‌های تبلیغاتی ارزشمند شما خواهد شد.

هنگامی که آن تنظیم را انتخاب کردید، بقیه موارد نسبتاً ساده است. به سادگی “Include” یا “Exclude” را از منوی کشویی انتخاب کنید، سپس شروع به تایپ مکان مورد نظر خود در کادر کنید تا مکان مورد نیاز خود را پیدا کنید. ما می توانیم انواع مکان های زیر را در فیس بوک هدف قرار دهیم:

کشورها / ایالات،مناطق / DMA ها / حوزه ها / شهرها / کد پستی / آدرس ها

در نهایت، می‌توانید گزینه «Drop Pin» را در پایین سمت راست انتخاب کنید و فیس‌بوک به شما نشان‌دهنده‌ای می‌دهد تا به معنای واقعی کلمه پین را در هر کجای نقشه که دوست دارید رها کنید. سپس می توانید محدوده اطراف آن پین را با مسافت پیموده شده انتخابی خود تنظیم کنید. در مجموع، هدف اصلی با هدف‌یابی جغرافیایی این است که مطمئن شوید به کاربرانی دسترسی ندارید که به شما بی‌ربط هستند، زیرا آنها خیلی دور هستند. اطمینان حاصل کنید که هزینه تبلیغات خود را فقط در مناطقی متمرکز می‌کنید که می‌توانند به طور منطقی کسب‌وکار بالقوه را به سمت شما هدایت کنند.

5- هدف گذاری مجدد و جستجو را از هم جدا نگه دارید

این واقعاً برای همه مشاغل، نه تنها SMB ها صدق می کند، اما من متوجه شدم که بسیاری از حساب های SMB اغلب تفاوت های بین هدف گذاری مجدد و جستجو را نادیده می گیرند. با هدف‌گیری مجدد، به افرادی دست پیدا می‌کنیم که قبلاً به یک روش با برند ما درگیر شده‌اند. این کاربران می توانستند از وب سایت شما بازدید کنند، شما را در فیس بوک دنبال کنند یا با یک پست درگیر شوند. آنها قبلاً تا حدودی با برند شما آشنا هستند. Prospecting صرفاً یک بازی برای افزایش دسترسی و یافتن مشتریان هدف جدید است. این نقطه مقابل هدف گیری مجدد است.

وقتی این نوع مخاطبان در یک کمپین واحد ترکیب شوند، تشخیص اینکه چه چیزی بهترین عملکرد را دارد و چه کسی مخاطب ارزشمندتر است، دشوارتر است. اکنون که بهینه‌سازی بودجه کمپین انجام شده است، کنترل تخصیص بودجه بین این گروه‌ها نیز کمی سخت‌تر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم برای مدیریت راحت‌تر و بهینه‌سازی بدون توجه به اهدافتان، جستجو و هدف‌گذاری مجدد را در کمپین‌های جداگانه حفظ کنید.

6- فرکانس تبلیغات خود را کنترل کنید

فرکانس میانگین تعداد نمایش هایی است که کاربر در هر مخاطب خاصی تبلیغ شما را در یک بازه زمانی مشخص دیده است (این بازه زمانی بر اساس محدوده تاریخی که مشاهده می کنید پویا است). چه یک جامعه کوچک، محلی یا یک جایگاه ملی را هدف قرار دهید، مهم است که مطمئن شوید مخاطبان خود را بیش از حد اشباع نمی کنید و آنها را با پیام خود بمباران نمی کنید.این یکی از ساده‌ترین چیزهایی است که می‌توان آن را بررسی کرد، زیرا فراوانی تبلیغات ستونی است که می‌توانید به تب مدیر کمپین خود اضافه کنید. به عنوان یک قاعده کلی، فرکانس شما باید نصف تعداد روزهایی باشد که در محدوده تاریخ خود انتخاب کرده اید، به عنوان مثال، اگر هفت روز انتخاب کرده اید، فرکانس شما نباید بیش از سه روز و نیم برای هر مخاطب معینی باشد.

7- بودجه خود را به طور موثر کنترل کنید

آخرین نکته ای که می خواهم بگویم صرفاً در مورد مدیریت هزینه های خود در تبلیغات فیس بوک است. این پلتفرم در مورد بودجه بندی بر خلاف بسیاری از پلتفرم های دیگر است. دو نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشت: برای بهینه سازی بودجه کمپین آماده شوید

از فوریه 2020، همه حساب‌ها دارای همه کمپین‌ها به بهینه‌سازی بودجه کمپین یا CBO خواهند بود. ممکن است این مسئله مهمی به نظر نرسد، اما اگر حساب شما برای موفقیت تنظیم نشده باشد، ممکن است اتفاق بیفتد. به طور خلاصه، کاری که CBO انجام می دهد این است که مدیریت بودجه شما را از سطح مجموعه تبلیغاتی به سطح کمپین منتقل می کند. سپس فیس بوک بودجه را بر اساس اینکه کدام مجموعه تبلیغاتی بهترین عملکرد را دارد تقسیم می کند.

مشکل این است که مجموعه تبلیغاتی فیس بوک که فکر می کند بهترین عملکرد را دارد، همیشه همان تبلیغاتی نیست که شما فکر می کنید بهترین عملکرد را دارد. پست های زیادی در مورد CBO نوشته شده است و من شما را تشویق می کنم که در مورد این موضوع تحقیق کنید زیرا بدون شک روی حساب شما تأثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که زمان بندی تبلیغات با بودجه بندی مرتبط است

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  معینی فر

  ۱۴۰۱-۱۲-۰۴ - ۱۲:۳۷

  افرین ممنون از مطالب جالب و بروزتون

  سینا

  ۱۴۰۱-۱۲-۰۶ - ۰۹:۳۸

  نکات جالب و کاربردی در خصوص فسبوک نوشتید. ممنون

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب