آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

Digital marketing

بازاریابی آنلاین یا بازاریابی دیجیتال ، به تبلیغات ارائه شده از طریق کانال های دیجیتال برای ترویج برندها و اتصال مشتریان بالقوه گفته می شود .که از اینترنت و سایر راه های ارتباطات دیجیتال مانند: موتورهای جستجو اشاره دارد.به فعالیت هایی اطلاق می شود که یک شرکت برای ترویج خرید یا فروش یک محصول یا خدمات انجام می دهد. بازاریابی شامل تبلیغات، فروش و ارائه محصولات به مصرف کنندگان یا سایر مشاغل است. برخی از بازاریابی ها توسط شرکت های وابسته به نمایندگی از یک شرکت انجام می شود.

عوامل موثر در بازاریابی دیجیتال 

بازاریابی دیجیتال را می توان به طور کلی به 8 دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از:

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) : 

سئو به تحقیق، قرار دادن و استفاده از کلمات کلیدی و لینک های مناسب برای بهینه سازی محتوای شما برای اسکن و رتبه بندی آسان تر توسط موتورهای جستجو اشاره دارد. به طور خلاصه، سئو رتبه شما را در موتورهای جستجو تضمین می کند. سئو تلاش های بازاریابی شما را به سمت مخاطب هدف، کانال های بازاریابی و معیارهای کلیدی کسب و کار هدایت می کند.

پرداخت به ازای کلیک :

پرداخت به ازای کلیک (PPC) یک مدل تبلیغات آنلاین است که در آن هر بار که بر روی پیوند تبلیغاتی “کلیک” می شود، تبلیغ کننده به ناشر پول پرداخت می کند. روش دیگر، PPC به عنوان مدل هزینه به ازای کلیک (CPC) شناخته می شود. مدل پرداخت به ازای کلیک عمدتاً توسط موتورهای جستجو (به عنوان مثال، گوگل) و شبکه های اجتماعی (به عنوان مثال، فیس بوک) ارائه می شود.

بازاریابی رسانه های اجتماعی : 

حضور یک کسب و کار در رسانه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد. کسب‌وکارها این روزها حساب‌های رسانه‌های اجتماعی فعال و سالم کسب‌وکار خود را حفظ می‌کنند و همچنین از کارمندان خود می‌خواهند که این کار را انجام دهند تا مشتریان خود را درگیر کنند. بسیاری از شرکت ها برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود، کمپین های آنلاین را از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی راه اندازی می کنند.

بازاریابی محتوا : 

تلاش های بازاریابی دیجیتال شما باید شامل زبان و تصاویری باشد که بازار هدف شما را منعکس کند و با آنها طنین انداز شود. مطالعات نشان داده است که بازاریابی محتوای موثر به بهبود تبدیل و حفظ مشتری کمک زیادی می کند.

بازاریابی ایمیلی : 

بازاریابی ایمیلی یک کانال بازاریابی قدرتمند است، نوعی بازاریابی مستقیم و همچنین بازاریابی دیجیتال، که از ایمیل برای تبلیغ محصولات کسب و کار شما  استفاده می کند.

بازاریابی موبایلی : 

بازاریابی موبایلی هر فعالیت تبلیغاتی است که محصولات و خدمات را از طریق دستگاه های تلفن همراه مانند تبلت ها و تلفن های هوشمند تبلیغ می کند.

تجزیه و تحلیل بازاریابی :

تحلیل بازار یک ارزیابی کامل از یک بازار در یک صنعت خاص است. شما پویایی بازار خود را مطالعه خواهید کرد، مانند حجم و ارزش، بخش های مشتریان بالقوه، الگوهای خرید، رقابت و سایر عوامل مهم.

اهمیت بازاریابی 

اهمیت بازاریابی برای کسب و کار شما این است که مشتریان را از محصولات یا خدمات شما آگاه می کند، آنها را درگیر می کند و به آنها در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند. علاوه بر این، یک طرح بازاریابی، بخشی از طرح کسب و کار شما به ایجاد و حفظ تقاضا، ارتباط، شهرت، رقابت و غیره کمک می کند.

4 عنصر کلیدی در بازاریابی 

چهار عنصر کلیدی “آمیخته بازاریابی” است که شامل : محصول، قیمت، مکان و تبلیغات می شود. که هنگام بازاریابی یک محصول یا خدمات بکار گرفته می شود. معمولاً، کسب‌وکارها هنگام ایجاد طرح‌ها و استراتژی‌های بازاریابی برای روند مؤثر برای مخاطبان هدف خود، این چهار عنصر را در نظر می‌گیرند.

اساس بازاریابی چیست؟

اصول بازاریابی در مورد برنامه ریزی و اجرای توسعه، قیمت گذاری، توزیع و ترویج محصولات و خدمات برای برآوردن نیازهای مشتریان شما است. نقش اصلی بازاریابی ارائه ارزش به مشتری برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان موجود است. این امر با دانستن آنچه مشتریان نیاز دارند به دست می آید.

7 گام برای یک برنامه بازاریابی موفق : 

گام 1 – بازار و رقابت خود را بشناسید.

گام 2 – مشتری خود را درک کنید.

گام 3 – تعریف جایگاه بازار.

گام 4 – پیام بازاریابی خود را توسعه دهید.

گام 5 – رسانه (های) بازاریابی خود را تعیین کنید.

گام 6 – اهداف فروش و بازاریابی را تعیین کنید.

گام 7 – بودجه بازاریابی خود را توسعه دهید.

 

 

تاثیری بازاریابی بر فروش :

دلیل اصلی که بازاریابی باعث بهبود فروش می شود، تعامل افراد است. از طریق آن، برندها و شرکت ها می توانند مشتریان بیشتری به دست آورند. به عبارت دیگر، دیجیتال مارکتینگ به ما اجازه می دهد تا لیست مخاطبین خود را گسترش دهیم. بنابراین، دستیابی به مخاطبان زیادی نسبت به رسانه های سنتی.بازاریابی می تواند به پر کردن قیف فروش و راه اندازی مشتریان در هر مرحله کمک کند. با استفاده از انواع پلتفرم ها و تکنیک ها، می توانید به مشتری هدف خود برسید، آنها را ترغیب کنید تا برند شما را نسبت به رقبای شما انتخاب کنند و به مشتریان فعلی یادآوری کنید که چرا در وهله اول از شما خرید کرده اند.

افزایش فروش به کمک بازاریابی دیجیتال :

بالا رفتن فروش با دیجیتال مارکتینگ در صورتی امکان پذیر است که بهترین استراتژی ها را انتخاب کنیم. اقدامات صحیح باعث افزایش تعامل، جذب مخاطب هدف، ایجاد تبدیل و منجر به فروش می شود. اینکه یک برند تاثیرگذار و شناخته شده در بین مخاطبان خود باشید، امری ضروری و مثبت است.

دلیل اهمیت بازاریابی دیجیتال در فروش :

بازاریابی دیجیتال به برندها کمک می کند تا به مخاطبان هدف خود دست یابند و محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنند. در حالی که هدف یک کمپین بازاریابی سنتی نیز همین است، بازاریابی دیجیتال به برندها اجازه می دهد تا مخاطبان خاص یا تخصصی تری را هدف قرار دهند.

آیا بازاریابی دیجیتال برای فروش خوب است؟

نمایندگان فروش که قادر به پیاده سازی استراتژی های دیجیتال هستند، نرخ تبدیل بالاتری نسبت به کسانی دارند که هنوز در روش های سنتی فروش گیر کرده اند. پلتفرم‌های دیجیتال به افراد اجازه می‌دهند تا پروفایل مشتری کاملی ایجاد کنند و از این رو فرد را قادر می‌سازد تا سطح فروش خود را شخصی‌سازی کند.

برتری های دنیای دیجیتال مارکتینگ : 

دسترسی جهانی /  دسترسی محلی /  هزینه کمتر /  آسان برای یادگیری / هدف گذاری موثر /  استراتژی های چندگانه /  انواع محتوای چندگانه

افزایش مشارکت

6 نکته برای تبدیل سرنخ ها به فروش :
  1. کمی تخفیف بدهید .
  2. یک صفحه پرسش و پاسخ موثر ایجاد کنید.
  3. یک ایمیل برجسته ایجاد کنید.
  4. پیگیری را انجام بدهید.
  5. پتانسیل رهبری خود را بشناسید.
  6. سعی کنید از یک اقدام جذاب استفاده کنید.

اصول بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال شامل بازاریابی برای مصرف کنندگان از طریق هر تعداد کانال دیجیتال است. این شکل از بازاریابی معمولاً در وب سایت ها، دستگاه های تلفن همراه و پلت فرم های رسانه های اجتماعی اجرا می شود. این شکل از بازاریابی با بازاریابی اینترنتی که منحصراً در وب سایت ها انجام می شود متفاوت است.

بازار هدف : 

قبل از اینکه تصمیم به استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای جذب مشتری و افزایش فروش بگیرید، مشخص کنید که آیا و چگونه مشتریان شما از بازاریابی دیجیتال برای به دست آوردن اطلاعات در مورد محصولات، خدمات یا موضوعات مرتبط با کسب و کار شما استفاده می کنند. تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ شما باید شامل زبان و تصاویری باشد که بازار هدف شما را منعکس کند و با آنها طنین انداز شود.

 

زمانی که همه عوامل ذکر شده و استراتژی ها مطابق اصول اجرا شوند، بازاریابی دیجیتال ، یک کسب و کار را در مسیر موفقیت هدایت می کند.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب