آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

بازاریابی ژئوفنسینگ |قسمت دوم|

بازاریابی ژئوفنسینگ |قسمت دوم|

ژئوفنسینگ مارکتینگ

برای استفاده از ژئوفنسینگ ، ابتدا کاربر باید با استفاده از مختصات GPS یا نرم افزارهای دارای قابلیت RFID ، یک مرز مجازی در اطراف یک مکان مشخص ایجاد کند. این می تواند به سادگی یک دایره کشیده شده در شعاع 1 مایل یا شعاع 1 کیلومتری در اطراف یک مکان خاص در نقشه های Google باشد.این موقعیت مکانی مجازی می تواند هنگامی که یک وسیله مجاز وارد یا خارج از آن منطقه شود ، مطابق با تنظیمات هدف گذاری یک کمپین بازاریابی آنلاین یا سرویس موقعیت مکانی ، پاسخی را ایجاد کند.

برخی از برنامه های کاربردی نرم افزاری مدرن با استفاده از فناوری ژئوفنسینگ حتی با استفاده از رابط های گرافیکی مدرن روی صفحه نمایش (GUI) این امکان را نیز فراهم می کنند تا مرزهای دقیق تری توسط کاربران برقرار شود.

عملکرد ژئوفنسینگ در بازاریابی

ژئوفنسینگ روشی بسیار قدرتمند برای درگیر کردن مصرف کنندگان بر اساس موقعیت “محلی” است. در صورت تنظیم صحیح می توانید کارهای زیادی انجام دهید تا فروش فوری انجام شود. همچنین ، می توانید داده ها را برای درک طرز فکر خریداران مختلف جمع آوری کنید.ژئوفنسینگ باید در برنامه بازاریابی شما لحاظ شود. کمپین های ژئوفنسینگ را می توان در بسیاری از انواع کمپین های تبلیغاتی آنلاین تنظیم کرد. این شامل تبلیغات موتور جستجو ، تبلیغات نمایشگر ، بازاریابی مجدد ، تبلیغات ویدئویی آنلاین و کلیه کمپین های رسانه های اجتماعی است.

موفقیت کمپین های بازاریابی جغرافیایی

چه از دیوارهای جغرافیایی استفاده کند یا نه، می خواهید اندازه گیری کنید که یک کمپین تبلیغاتی چقدر در فروش یا اهداف دیگر کسب و کار شما تأثیر دارد. اما نحوه انجام این کار هنگام استفاده از geofences برای بازاریابی ممکن است کمی متفاوت از آنچه شما به آن عادت دارید باشد. به هر حال، شما در حال پیگیری آماری هستید که بر اساس مکان‌های فیزیکی است، اما برخی از آنها ممکن است ماهیت دیجیتالی داشته باشند.

در اینجا چند معیار مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

Impressions: این تعداد اولیه تعداد دفعاتی است که شخصی با یک دستگاه تلفن همراه از مرزهای یک (یا چند) از geofences شما عبور کرده است. به عبارت دیگر، تعداد دفعاتی که تبلیغات شما ارسال شده است، بدون توجه به اینکه آیا به آنها عمل شده است یا خیر، محاسبه می شود.

دسترسی: این تعداد دستگاه‌های تلفن همراه منحصربه‌فردی را که از مرزهای یک (یا چند) از geofences شما عبور کرده‌اند، شمارش می‌کند. شبیه برداشت‌ها است، با این تفاوت که بازدیدهای متعدد از یک شخص را محاسبه نمی‌کند

عنوان بازدید: این معیاری است که نشان می‌دهد چند دستگاه تلفن همراه منحصربه‌فرد در یک دوره زمانی معین از یک geofence عبور کرده‌اند، و هر کدام چقدر در داخل geofence باقی مانده‌اند. به خصوص اگر از دیوارهای جغرافیایی بر اساس ردپای ساختمان فروشگاه خود استفاده می کنید بسیار مفید است، زیرا می توانید ببینید که واقعاً چند نفر وارد فروشگاه شما شده اند و حداقل به خرید فکر کرده اند.

تبدیل ها: این تعداد دفعاتی را که مصرف کنندگان اقدامی را انجام داده اند که تبلیغات شما از آنها خواسته است را توصیف می کند. معمولاً این به معنای خرید چیزی از کسب و کار شما است، اما می توان آن را به روش های دیگری نیز اندازه گیری کرد. به عنوان مثال، ممکن است به سادگی وارد یکی از فروشگاه‌های شما شوند (منبع بازدید)، یا شاید برای یک برنامه پاداش یا لیست ایمیل خبرنامه ثبت‌نام کنند.

 

geofencing
geofencing

هزینه هر خرید: این میزان کارآمدی کمپین بازاریابی شما در ترغیب مصرف کنندگان به مشتریان کسب و کار شما را اندازه می گیرد. با در نظر گرفتن هزینه کل کمپین و تقسیم آن بر تعداد تبدیل هایی که در طول کمپین دریافت کرده اید، محاسبه می شود. هرچه این عدد کمتر باشد بهتر است.

بازاریابی ژئوفنسینگ و تبلیغات

تبلیغات با استفاده از geofences نتایج عالی را در بر داشته است. تعداد شرکت هایی که کمپین های بازاریابی خود را با استفاده از داده های مکانی بهبود بخشیده اند زیاد می باشد.

شرکت هایی در تلاش بودند تا میزان برداشت‌ها و تبدیل‌ها را در تبلیغات بیرونی خود به دقت اندازه‌گیری کنند. بخشی از راه حل، ارجاع متقابل داده های GPS دستگاه تلفن همراه ناشناس با داده های POI بود. این به آنها اجازه می دهد مسیری را که شخصی طی کرده است و با چه بیلبوردهایی در طول مسیر مواجه شده است، تخمین بزنند.

ردیابی تبدیل‌های آنلاین مربوط به این نمایش‌های تبلیغاتی به دلیل فناوری‌های وب مانند کوکی‌ها آسان است. اما برای فروشگاه‌های فیزیکی سخت‌تر است، زیرا داده‌های تحرک ناشناس همیشه نمی‌توانند به‌طور دقیق نشان دهند که آیا شخصی از یک فروشگاه خاص بازدید کرده است یا خیر. برای مثال ممکن است فرد به تازگی در پارکینگ پارک کرده باشد یا از فروشگاه مجاور بازدید کرده باشد.

به همین دلیل برخی از شرکت ها به داده های دارایی مبتنی بر چند ضلعی روی آورد. آنها از آن برای ساختن دیوارهای جغرافیایی استفاده کردند که با ردپای ساختمان فروشگاه هایی که می خواستند تبدیل ها را اندازه گیری کنند، مطابقت داشت. این به آنها اجازه داد تا به دقت تعیین کنند که آیا شخصی که یکی از تبلیغات آنها را دیده از یک فروشگاه خاص بازدید کرده است یا خیر.

طوفان رسانه ای

بعضی ها کمپین های تبلیغاتی را برای مشتریان خود اجرا می کردند تا مشتریانی را که به سادگی از فروشگاه ها بازدید کرده بودند، دوباره جذب کند. هدف این بود که این بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل کنیم و ترجیحاً آنها را برگردانیم. آنها با ردیابی مکان‌های جی‌پی‌اس ناشناس از دستگاه‌های تلفن همراه شروع کردند، اما برای تعیین اینکه آیا یک فرد از فروشگاه مشتری – یا حتی یک رقیب بازدید کرده است یا خیر، مفید نبود. دلیل این امر این بود که آنها اطلاعات دقیقی در مورد مکان دقیق فروشگاه های مشتریان خود یا رقبای خود نداشتند.

مدل‌های مجاورت مبتنی بر مرکز نیز بی‌اثر بودند، به‌ویژه در محیط‌های شلوغ مانند مراکز خرید یا محله‌های مرکز شهر. آنها در معرض خطر قرار گرفتن افراد غیر مرتبط با تبدیل مشتریان یا رقبای خود بودند. این شامل بازدیدکنندگان ساختمان های مجاور یا عابران پیاده در خیابان می شد.

راه حل این بود که از داده‌های دارایی، بر اساس چند ضلعی‌هایی که با ردپای ساختمان‌های فروشگاه‌های مشتری و رقیب مطابقت داشتند، برای ساخت دیوارهای جغرافیایی استفاده کنیم. در این روش توانستند دقیقاً تعیین کنند که چند نفر از فروشگاه مشتری یا رقیب بازدید کرده‌اند در حالی که افرادی را که در نزدیکی بودند اما بازدیدکننده نبودند نادیده می‌گرفتند.

نکاتی برای کمپین های Geofencing

بنابراین با توجه به برخی برندها که باید از آنها الهام بگیرید، نکات ساده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهیم که هنگام تشکیل کمپین‌های geofencing خود، باید آنها را به کار ببندید:

قبل از شروع اطلاعات را تکمیل کنید

  1. کاربران خاصی را در داخل geofence خود هدف قرار دهید، برخلاف همه افرادی که وارد آن می شوند
  2. مکان‌های فروشگاه فیزیکی خود را با نمایه آنلاین کاربر مرتبط کنید
  3. از آن برای ترویج فروش و تبلیغات پیشنهادی زودگذر یا محدود برای جلب علاقه مصرف کننده استفاده کنید
  4. به طور مداوم رویکرد geofencing خود را ارزیابی و تطبیق دهید. باید همیشه به روز و دقیق باشد
  5. در پیام‌های خود خلاق باشید، این یک راه عالی برای متمایز شدن از دیگران است، بنابراین از آن استقبال کنید

یک کمپین geofencing به خوبی هدفمند، راه بسیار خوبی برای شما برای ایجاد یک پایگاه مشتری محلی وفادار است که با مخاطبان شما به روشی موثر در تعامل است. با اجرای این استراتژی، می‌توانید از رقبای خود دفاع کنید و تبدیل به روش‌هایی را انجام دهید که قبلاً در دسترس شما نبودند. اگر geofencing در حال حاضر بخشی از کمپین های بازاریابی شما نیست، باید آن را در اولویت های خود قرار بدهید.

بنر سایت جشنواره ایده پلاس برای پاییز

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب