آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن گرافیک

تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن گرافیک

تیزر رئال چیست؟

تیزر رئال به عنوان یک روش تبلیغاتی جذاب و موثر استفاده می شود و یک تکنیک منحصر به فرد و عالی برای پخش در تلویزیون، نمایش خانگی یا شبکه های اجتماعی است. و ماهیت تیزر واقعی این است که بازیگران و لوکیشن واقعی جلوی دوربین هستند و از جلوه های بصری و بصری استفاده نمی شود و به عبارتی همه چیز واقعی است.

چرا تیزر رئال مهم است؟

تیزر واقعی تاثیر زیادی روی مخاطب دارد، می توانید از آن برای معرفی و نمایش موضوع یا محصول جدید به مخاطب استفاده کنید و توجه او را جلب کنید و باید بگویم که تیزر واقعی یکی از مهم ترین و قدرتمندترین روش های تبلیغاتی است. و آگاهی بخشی و ترغیب مشتری نسبت به محصولات و برندها.

 موشن گرافیک چیست ؟

موشن گرافیک راهی برای برقراری ارتباط با بیننده و عمق بخشیدن به داستان است. همراه با موسیقی و کپی موثر می توانند به ما پیام بدهند. ما از آنها برای ایجاد تبلیغات، دنباله عنوان برای فیلم ها، ویدیوهای توضیح دهنده و به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می کنیم.

از زمانی که موشن گرافیک برای اولین بار وارد صحنه شد، بحث در مورد مرز بین آنها و انیمیشن کامل وجود داشت. تیتراژ آغازین برخی از فیلم ها نمونه اولیه موشن گرافیک است که در آن تلفیق صدا، حرکت و طراحی گرافیک به خوبی با هم ترکیب می شوند.موشن گرافیک راهی برای برقراری ارتباط با بیننده و عمق بخشیدن به داستان است. همراه با موسیقی و کپی موثر می توانند به ما پیام بدهند.

در حالی که فیلم های متحرک شامل تصاویر متحرک هستند، گرافیک های حرکتی اغلب در بالای فیلم های واقعی اضافه می شوند. موشن گرافیک در مقایسه با سایر انواع انیمیشن، جنبه داستان سرایی کمتری دارد.

انواع تیزر موشن گرافیک :

ویدئوهای توضیح دهنده    ویدئوهای آموزش      ویدئوهای زنده    استاپ موشن    لوگو موشن   اینفوگرافیک

تیزر تبلیغاتی رئال چیست؟

نوعی تیزر تبلیغاتی است که در آن از فضاها یا اشخاص به صورت کاملا واقعی برای فیلم برداری استفاده می شود. سازنده اول برای آن یک سناریو می نویسد و بر اساس سناریو از بازیگر می خواهد در جلوی دوربین حاضر شود. بیشترین میزان این نوع از تیزرهای تبلیغاتی را می توانید در آگهی های تبلیغاتی تلویزیون ببینید .معمولا بیشتر از تیزر رئال و ویدئوی تبلیغاتی برای معرفی کالا یا خدمات بهره برده میشود. در واقع نوعی فیلم کوتاه است که در زمینه تبلیغات از آن استفاده می شود. هدف تیزر رئال این است که در مدت زمان کم بیشترین میزان تاثیر را بر روی مخاطبان بگذارد و موجب آشنایی مخاطبان با یک محصول شود.

موشن رئال
موشن رئال

تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن گرافیک

تفاوت در جذب مخاطب:

یک تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن در روش جذب مخاطب است. تیزر رئال واقع گرا هستند و همه چیز به صورت کاملا واقعی ساخته میشود. و به خاطر جنس و ساختار واقعی و حقیقی که دارد به دنبال مخاطب واقعی می باشد و بیشتر مخاطبانش را افراد بزرگسال تشکیل میدهند و همین خود نشان دهنده جدی بودن آن است.

تیزر موشن گرافیک به علت فضای انیمیشنی که دارد از انعطاف بیشتری دارد. در بسیاری از موارد دیده شده تیزرهایی که برای بزرگسالان ساخته شده است مورد استقبال افراد خردسال هم قرار گرفته است. همین خود نشان می دهد که تیزر موشن مخاطبین بیشتری را به خود جذب می کند. برای همین دلیل شرکت ها ترجیح میدهند بیشتر از آن استفاده کنند.

تفاوت در قدرت تاثیرگذاری:

یکی از مهمترین تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن قدرت تاثیر بر روی مخاطبان است. تیزر رئال فضای منعطفی ندارد و معمولا افراد خاص با سطح سواد بالا جذبش میشوند و برای آشنایی با خدمات یا محصولی نگاهش میکنند. همین جذب شدن افراد کمتر سبب میشود تا فهمید میزان تاثیرش بر روی مخاطب به علت خشکی کمتر از موشن گرافیک است.

تیزر موشن گرافیک علی رغم سادگی هایی که دارد ولی به علت تکنیک های تصویر و صدایی که سازندگان بر روی آن اعمال میکنند قدرت جذب مخاطب زیادی را دارد. معمولا اگر این نوع تیزر خوب ساخته شود مخاطب تا انتها آن را دنبال کرده و تاثیرش را بر روی او میگذارد.

تفاوت در میزان خلاقیت:

یک تفاوت تیزر تبلیغاتی رئال با موشن در میزان خلاقیتی است که در زمان ساختن آنها به کار برده میشود. تیزر رئال چون واقعی و طبیعی است عنصر خلاقیت تصویری کمتر در آن دخالت دارد و همه چیز روند عادی دارد.

زمان ساخت تیزر موشن گرافیک دست سازنده بسیار باز است. گرافیست می تواند هر تغییری که دلخواهش باشد را از طریق نرم افزارها بر روی تیزر اعمال کند تا همین امر سبب شود مخاطبان نسبت به آن بهتر جذب شوند. مثلا تصور کنید یک نفر بر روی کره ماه در حال قدم زدن است. چنین تغییری به وجود آوردنش در موشن گرافیک خلاقانه است و غیر ممکن نیست.

تفاوت در مدت زمان ساخت:

یکی از اساسی ترین تفاوت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با رئال در مدت زمان آنها است. تیزر رئال که به آن فیلم تبلیغاتی هم گفته می شود را معمولا بین یک تا سه دقیقه می سازند و بیشتر هم منظور از ساخت آن معرفی کردن کالا یا خدمات یا بخش های یک شرکت است برای همین ضروری است تا زیاد کوتاه نباشد.

تیزر موشن گرافیک را معمولا بسیار کوتاه میسازند. باید در همان مدت زمان پانزده، سی و شصت ثانیه بتواند به سرعت پیام را به مخاطب هدف انتقال بدهد و تاثیر خود را بگذارد. اگر یک تیزر موشن پیام را به خوبی در مدت زمان محدود ساختش انتقال ندهد در واقع شکست خورده است.

تفاوت در اهداف:

تیزر رئال
تیزر رئال

یکی دیگر از تفاوت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با رئال را می توان در اهدافی که دنبال می کنند دانست. تیزر رئال معمولا هدفش این است در یک بازه زمانی مشخص بتواند به خوبی از پس معرفی کردن یک کالا بر بیاید و به میزان سواد و دانش مشتریان در مورد آن کالا بیفزاید.تیزر موشن گرافیک معمولا هدفش این است که مخاطب را بسیار سریع درگیر کند و بتواند میزان فروش شرکت را به طور چشمگیری افزایش دهد. موشن گرافیک چون کوتاه است باید در زمان محدودی که دارد به این هدفش برسد برای همین در ساختن آن باید بسیار دقیق بود.

تفاوت در نوع سناریو:

دیگر تفاوت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با رئال در نوع سناریویی است که برای آنها کارگردان تهیه میکند. تیزر رئال چون فضاها و اشخاص واقعی هستند بسیار ضروری است که آنها را با دقت انتخاب کرد. میزان حرکت آنها را جلوی دوربین تعیین کرد. زاویه دوربین را مشخص کرد و در ادامه به تولید تیزر اقدام نمود.در تیزر موشن گرافیک ابتدا ایده را پرورش میدهند و بعد برای آن تصاویر و کاراکترها را معمولا با هم فکری اعضای تیم تولید انتخاب میکنند. افکت های صدای مناسب هر صحنه را از قبل پیدا میکنند. به مرور زمان در طول کار با خطا و آزمون به دست می آورند که اگر به چه صورت آن را بسازند می توانند تاثبر بیشتری بر روی مخاطبان بگذارند.

تفاوت در سرعت ساخته شدن:

آخرین مورد تفاوت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با رئال سرعت ساخته شدن آنها است. تیزر رئال با توجه به این که همه چیز واقعی است زحمت زیادی دارد. برای ساختنش باید ساعت ها در فضاهای مختلف زمان گذاشت تا آن را به نحو کاملا مناسبی تولید کرد و معمولا به همین دلیل مدت زمان زیادی اعضای تیم سازنده را درگیر میکند.

در سفارش موشن گرافیک با توجه به این که کلی مراحل پیش ساخت دارد ولی سرعت کار چندان پایین نیست. زیرا در پشت سیستم نسبت به تولیدش اقدام می­کنند و درگیری ­های خاص خود را دارد ولی دردسرش نسبت به تیزر رئال کمتر است و می­شود آن را سریع­تر تولید کرد.

بنر سایت جشنواره ایده پلاس برای پاییز
بنر سایت جشنواره ایده پلاس برای پاییز

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (4)

  مهدی اعظمی

  ۱۴۰۲-۰۵-۲۲ - ۱۰:۰۹

  سلام دوست عزیز ممنون از زمانی که می زارید و محتواهای جالب منتشر می کنید، من حدودا 5 ماه محتواها سایت شما را مطالعه می کنم و بسیار از شما ممنونم

   Content team

   ۱۴۰۲-۰۵-۲۲ - ۱۰:۴۹

   سلام ممنونم از حسن انتخاب شما

  Naz

  ۱۴۰۲-۰۸-۰۶ - ۱۳:۱۷

  پسندیدم واقعاً مطلب کاربردی بود

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۶ - ۱۳:۲۴

   ممنون از زمانی که گذاشتین

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب