آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

تفاوت سئو و گوگل ادز

ممکن است به نظر برسد که تبلیغات گوگل برای وب‌سایت‌های جدید بهتر است، در حالی که سئو باید توسط وب‌سایت‌های معتبری که خواهان رشد متوسط هستند استفاده شود اولی روی نتایج متمرکز است، دومی روی رشد.

تفاوت سئو و گوگل ادز

سئو و تبلیغات گوگل به شما کمک می کنند تا ترافیک مرتبط را به وب سایت خود جذب کنید، که شانس شما را برای فروش محصولات افزایش می دهد. با این حال، آنها بر فعالیت های بازاریابی متمایز تمرکز می کنند و بنابراین تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

ترافیک :

 •  پس از اجرای استراتژی های صحیح، سئو به طور مداوم ترافیک وب سایت شما را ایجاد می کند.
 • تبلیغات گوگل تنها زمانی که کمپین را اجرا می کنید ترافیک ایجاد می کند. پس از توقف، ترافیک به طور کامل متوقف می شود.

هزینه :

 • با سئو، شما باید روی ابزارها یا خدمات مناسب سرمایه گذاری کنید، که ممکن است تا 12 ماه به پرداخت نیاز داشته باشد.
 • در مورد Google Ads، زمانی که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند یا برای کمپین تبلیغات YouTube به ازای هر بازدید، هزینه پرداخت می‌کنید. با این حال، به دلیل سیستم مناقصه، ممکن است انتظار داشته باشید که اگر به یک جایگاه رقابتی تعلق دارید، برای یک کلیک هزینه بیشتری بپردازید.

نتیجه : 

 • اگر سئو را انتخاب می کنید، باید کمی صبر کنید تا نتایج مورد نظر را ببینید، زیرا باید وب سایت خود را بهینه کنید، محتوای جذابی ایجاد کنید و بک لینک های ارزشمند ایجاد کنید.
 • با تبلیغات گوگل، نتایج می تواند فوری باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تبلیغ را ایجاد کنید و یک پیشنهاد به اندازه کافی بزرگ کنید تا محصول شما در لیست ها ظاهر شود.

 تعیین سطح : 

سئو فقط بر روی صفحات نتایج جستجو متمرکز است، در حالی که تبلیغات گوگل می تواند تبلیغ شما را در SERP ها و همچنین سایر وب سایت هایی که بخشی از شبکه گوگل هستند، از جمله YouTube، قرار دهد.

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

اکنون که متوجه شدید سئو و تبلیغات گوگل چیست، وقت آن است که فکر کنید کدام یک برای استارتاپ شما بهتر است. برای پاسخ به این سوال، باید اهداف فعلی، دسترسی مطلوب و بودجه و زمان موجود را در نظر بگیرید.

سئو بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال برای افرادی است که می خواهند ترافیک طولانی مدت ثابتی ایجاد کنند یا آگاهی از برند را افزایش دهند. شما نیاز به صبر و حوصله دارید و قبل از مشاهده نتایج مطلوب، یک استراتژی سئو سیستماتیک را دنبال کنید. ایجاد یک وب سایت بسیار کاربردی، بهینه سازی آن برای کلمات کلیدی مرتبط، ارائه محتوای جدید و جذاب، و ایجاد بک لینک تنها بخشی از فعالیت های SEO هستند، اما در حال حاضر زمان بر هستند. به همین دلیل است که سئو ممکن است برای افرادی مناسب نباشد که به سرعت از یک کمپین بازاریابی دست می کشند و به دنبال ایجاد چیزی بهتر می شوند.

برای کسی که می‌خواهد سرنخ‌ها و فروش فوری داشته باشد، Google Ads را توصیه می‌کنیم. با این حال، تبلیغات همه چیز نیست. شما هنوز به یک وب سایت کاربر پسند نیاز دارید که بازدیدکنندگان شما را راحت تر پیدا کرده و خرید را نهایی کنند. برای بهترین نتیجه، تبلیغ شما باید افراد علاقه مند را به جای صفحات اصلی به صفحه فرود یا محصول بفرستد تا در زمان جستجو صرفه جویی شود. علاوه بر این، شما باید به طور مداوم بر عملکرد کمپین خود نظارت داشته باشید و تنظیمات لازم را انجام دهید تا آن را به سطح بعدی برساند.

نکته : 

همانطور که مشاهده کردید، سئو و تبلیغات گوگل تا حدودی متفاوت هستند و هر کدام برای نوع خاصی از کمپین مناسب تر هستند. بنابراین، مهم است که بدانید چه زمانی باید از کدام استراتژی بازاریابی استفاده کنید تا بیشترین سود را برای کسب و کار خود داشته باشید. ممکن است به نظر برسد که تبلیغات گوگل برای وب‌سایت‌های جدید بهتر است، در حالی که سئو باید توسط وب‌سایت‌های معتبری که خواهان رشد متوسط ​​هستند استفاده شود اولی روی نتایج متمرکز است، دومی روی رشد. با این حال، به یاد داشته باشید که آنها متقابل نیستند. اگر منابع کافی، اعم از پول یا زمان در اختیار دارید، می توانید سعی کنید ببینید استفاده از سئو و تبلیغات گوگل چه کاری برای کسب و کار شما انجام می دهد.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) شامل فعالیت هایی است که هدف آنها قرار دادن کسب و کار شما در بالاترین سطح در صفحات نتایج جستجو (SERP) برای پرس و جوهای خاص است. این شامل بهینه سازی وب سایت و محتوای آن است تا الگوریتم آن را به عنوان مرتبط با آن موضوع علامت گذاری کند. امروزه سئو برای موفقیت یک کسب و کار بسیار مهم است – با محصولات و خدمات بسیار موجود، کسب و کارها در رقابت شدیدی برای توجه محدود مشتریان هستند.

برای تعیین نتایج، موتورهای جستجو از مجموعه‌ای از الگوریتم‌ها استفاده می‌کنند که ارزیابی می‌کنند کدام محتوا مرتبط‌تر است. این شامل کلمات کلیدی مهم، قابلیت استفاده از وب سایت، تخصص منابع، مکان، و تنظیمات است. علاوه بر این، با توجه به ماهیت پرس و جو، وزن هر عامل ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، هنگامی که پرس و جو به موضوعات خبری مربوط می شود، الگوریتم ها تازگی محتوا را در اولویت قرار می دهند.

تبلیغات گوگل چیست؟

گوگل ادز که تا سال 2018 با نام گوگل ادوردز شناخته می شد، یک کانال تبلیغاتی دیجیتال با پرداخت به ازای کلیک (PPC) است که به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد رتبه بندی، الگوریتم ها و سئو، کسب و کار خود را در بالای صفحات نتایج جستجو قرار دهید. اما همانطور که احتمالاً قبلاً متوجه شده اید، باید برای آن مکان هزینه کنید. رتبه بندی گوگل بر اساس حدود 200 عامل مانند کلمات کلیدی، کیفیت محتوا، تجربه کاربری، سازگاری با موبایل، زمان بارگذاری صفحه و امنیت وب سایت است. سئو می تواند به شما در بهینه سازی جنبه های وب سایت شما کمک کند.

تبلیغات Google PPC به چند شکل ظاهر می شوند:

تبلیغات جستجو: آنها در نتایج جستجو ظاهر می شوند و شبیه به نتایج جستجوی ارگانیک هستند. با این حال، می توانید آنها را با یک برچسب کوچک “تبلیغ” تشخیص دهید که نشان می دهد واقعاً چه هستند. آنها در بالا یا پایین نتایج جستجوی ارگانیک قرار دارند.

تبلیغات خرید: در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می شوند و شامل تصاویر محصولات، قیمت آنها و تخفیف های احتمالی می شوند. آنها در قالب چرخ فلک، محصولاتی از فروشگاه های آنلاین مختلف را نشان می دهند.

تبلیغات جستجوی محلی: آنها به شما امکان می دهند در بالای لیست های محلی ظاهر شوید. مردم اغلب هنگام جستجوی یک محصول یا خدمات محلی از عبارت “نزدیک من” استفاده می کنند. سپس گوگل یک نقشه و لیستی از مشاغل بالقوه را به آنها نشان می دهد – هر یک از آنها اطلاعات مهمی مانند ساعت کار یا آدرس و نشانگر موقعیت مکانی روی نقشه دارند.

تبلیغات نمایشی و شبکه نمایش گوگل (GDN): این تبلیغات در مقالات، وب سایت ها یا ویدیوهایی که بخشی از شبکه نمایش Google هستند ظاهر می شوند. با بیش از 2 میلیون شرکت کننده، این شبکه به بیش از 90 درصد از کاربران اینترنت در سراسر جهان دسترسی دارد. به این ترتیب، محدود کردن هدف گذاری از نظر مکان، جمعیت شناسی و علایق بسیار مهم است تا تبلیغ شما در وب سایت های مرتبط ظاهر شود.

از آنجایی که Google Ads بر اساس طرح PPC عمل می کند، تنها زمانی پرداخت خواهید کرد که کاربران روی تبلیغ شما کلیک کنند. در این شرایط، Google Ads یک پلتفرم بازاریابی سودآورتر است، زیرا شما فقط برای نتایج واقعی پول می پردازید و نه برای آن مکان، همانطور که در مورد روزنامه ها، بیلبوردها و سایر روش های تبلیغات سنتی وجود دارد.

با این حال، Google Ads یک سیستم مناقصه را پیاده سازی می کند. این بدان معناست که شما باید برای کلمات کلیدی که بیشترین ارتباط را با آگهی شما دارند پیشنهاد دهید و هر بار که شخصی روی آن کلیک می کند، قیمت تعیین شده را بپردازید.

همانطور که قبلاً مشخص کرده ایم، موقعیت مهم است و بر اساس پیشنهاد شما و امتیاز کیفیت آگهی تعیین می شود.

موثرتر کردن کمپین های SEO

1- از تبلیغات گوگل برای شروع سریع یک کمپین سئو استفاده کنید

وقتی یک تجارت یا وب سایت کاملاً جدید است، تکیه کامل به بهینه سازی موتورهای جستجو برای موفقیت بزرگ می تواند دشوار باشد. مدتی طول می کشد تا حتی بهترین کمپین ها مورد توجه قرار گیرند. و ایجاد یک کاتالوگ محتوای موفق، دنبال کننده رسانه های اجتماعی و فهرستی از مشتریان تکراری وفادار به زمان نیاز دارد. اگر بودجه کافی دارید، تبلیغات گوگل می تواند راهی عالی برای افزایش ترافیک اولیه و افزایش آگاهی از برند باشد، در حالی که منتظر به ثمر نشستن تلاش های سئو هستید. زمانی که نتایج سئوی شما شروع به ایجاد نتایج ملموس کند، می توان هزینه ها را بعداً کاهش داد.

 2- از بازاریابی مجدد برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید

مشتریانی که در گذشته محصولات و وب سایت شما را بررسی کرده اند، از قبل می دانند که شما در مورد چه چیزی هستید. آنها قبلاً علاقه نشان داده‌اند و زمان کمی برای بررسی آنچه که راه‌حل‌های شما ممکن است روی میز بیاورند داشته باشند. در بسیاری از موارد، تمام این گونه مصرف‌کنندگان واقعاً برای تبدیل نیاز دارند، فشاری محکم در جهت درست است.

Google Ads می تواند با بازاریابی مجدد محصولات شما برای افرادی که قبلاً با مشاهده آنها در وب سایت شما یا تعامل با برند شما در جای دیگر به آنها علاقه نشان داده اند، به ارائه این فشار کمک کند. بازاریابی مجدد که گاهی اوقات هدف گذاری مجدد نیز نامیده می شود، روشی قدرتمند و مؤثر برای بازپس گیری فروش است که در غیر این صورت ممکن است از دست برود.

 3- اطلاعات و داده های ارزشمندی به دست آورید

مانند بسیاری از ابزارهای Google، Google Ads گنجینه بالقوه‌ای از اطلاعات ارزشمندی است که بازاریابان می‌توانند از آن برای بهبود همه چیز، از پیشنهادات محصولات آینده‌شان گرفته تا تلاش‌های مداوم SEO خود استفاده کنند. به عنوان مثال، می‌تواند به شما کمک کند شکاف‌هایی را بین عبارات کلیدی مورد نظر و عبارات جستجویی که در وهله اول باعث ایجاد تبلیغات شما می‌شوند، شناسایی کنید. از داده های Google Ads خود برای شناسایی و دنبال کردن روندهای جستجو استفاده کنید. سپس از آنچه آموخته اید برای درک بهتر نحوه تفکر مخاطبان خود استفاده کنید، و همچنین تلاش بیشتری را برای مطالبی که با مشتریان فعلی و بالقوه طنین انداز می شود، انجام دهید.

در نهایت، سئوی عالی چیزی بیش از هدف قرار دادن عبارات کلیدی با حجم جستجوی کلی بالاست. اگر در مورد افزایش نرخ تبدیل و افزایش سود خود جدی هستید، باید هدف کاربر را نیز مشخص کنید.

 4- تلاش های بازاریابی محتوای خود را بهبود بخشید

وقتی صحبت از ایجاد آگاهی از برند و ایجاد ارتباط با مخاطبان وفادار باشد، محتوا همیشه پادشاه خواهد بود. Google Ads می تواند روشی قدرتمند برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی واقعاً به جای تئوری – به خصوص به طور مداوم – برای برند شما در عمل کار می کنند. فهرستی از گزینه های ستاره خود را با هدف تجاری کم جمع آوری کنید و از آنها برای هدایت تلاش های بازاریابی محتوای خود از طریق پست های سرگرم کننده، آموزشی و ارزشمند استفاده کنید. سپس صفحات فرود متمرکز بر تبدیل بسازید تا نمونه هایی را با هدف تجاری بالا هدف قرار دهید و مشتریان آماده خرید را متقاعد کنید که اکنون خرید کنند.

 5- مشتریان محلی خود را ایجاد کنید

مردم فقط از موتورهای جستجو برای تحقیق در مورد تصمیمات خرید از راه دور استفاده نمی کنند. بیش از 60 درصد از مصرف کنندگان از تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های تلفن همراه خود برای جستجوی راه حل های محلی استفاده می کنند. علاوه بر این، 18 درصد از این جستجوهای محلی منجر به فروش در همان روز می شود. Google Ads فرصت ارزشمندی را برای دستیابی به مصرف کنندگان محلی و معرفی آنها در معرض نام تجاری شما فراهم می کند. و این می تواند یک عمل سئو مفید باشد حتی اگر مکان های آجر و ملات را حفظ نکنید. برای مؤثرتر کردن کمپین‌های سئوی منطقه‌ای و ملی خود از داده‌های Google Ads خاص جغرافیایی خود استفاده کنید.

تبلیغات گوگل چگونه به سئو کمک می کند؟

تبلیغات گوگل ممکن است به طور مستقیم همان ترافیک ارگانیک ارزشمندی را ایجاد نکند که یک استراتژی جامع سئو ایجاد می کند، اما می تواند به تقویت تلاش های سئوی شما کمک کند.

تعریفی دیگر :

مقایسه SEO و تبلیغات گوگل یک کار چالش برانگیز است، زیرا اگرچه اهداف مشابهی دارند، اما این دو بسیار متفاوت هستند. این بسیار شبیه تلاش برای مقایسه سیب با پرتقال است!

 •  سئو یک استراتژی بازاریابی بلندمدت ضروری است که واقعا برای ایجاد یک مخاطب وفادار و شبکه قابل اعتماد از مشتریان ضروری است.
 •  تبلیغات گوگل بخشی اختیاری اما ارزشمند از یک استراتژی سئو بزرگتر است که می تواند به ویژه برای ایجاد ترافیک سریع و به موقع مفید باشد.
 •  در اینجا یک تفکیک بیشتر از برخی از تفاوت های مهم است.
 •  Google Ads یک تبلیغات پولی در سراسر جهان است، در حالی که SEO در مورد کار مداوم، تعمیر و نگهداری و بهبود است.
 • استراتژی‌های سئو ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا نتایج واقعی را به همراه داشته باشند، در حالی که تبلیغات گوگل می‌تواند ترافیک تقریباً آنی را ارائه دهد.
 • تبلیغات گوگل به عنوان یک ابزار بازاریابی می تواند به دلخواه روشن و خاموش شود، در حالی که SEO نتایج ارگانیک ثابتی را در دراز مدت ارائه می دهد.
 • استراتژی‌های سئو زمانی بهترین کارایی را دارند که مجموعه کوچک‌تری از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی طولانی را در یک زمان هدف قرار دهند، در حالی که محدودیت‌های سختی برای تعداد هدف‌گیری از طریق Google Ads وجود ندارد.
 • به Google Ads به عنوان راهی برای تبلیغ رویدادهای حساس به زمان، تبلیغ محصولات خاص و ارائه هجوم سریع ترافیک در صورت نیاز فکر کنید.
 •  برعکس، سئو در مورد انجام یک بازی طولانی است ایجاد اقتدار پایدار و یک مخاطب وفادار که برای مدت نامحدودی در برند شما باقی خواهد ماند.

چگونه تبلیغات گوگل سئو را بهبود می بخشد؟

 • تحقیق و تست کلمات کلیدی هدف. یکی از ارزشمندترین کاربردهای گوگل ادز برای سئو، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است.
 • کلیک های تبلیغاتی برای کمک به ایجاد بک لینک.
 • تقویت CTR ارگانیک
 • فرصت های بازاریابی مجدد برای بهبود عملکرد سئو.
 • برای متعادل کردن ماهیت طولانی مدت SEO.

آیا برای وب سایت خود به سئو نیاز دارم؟

به طور خلاصه، سئو بسیار مهم است زیرا باعث می شود وب سایت شما بیشتر دیده شود و این به معنای ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتر برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان است. ابزارهای SEO را که می توانید برای رتبه بندی بهینه استفاده کنید بررسی کنید.

چگونه می توانم سئو وب سایت خود را بهبود بخشم؟

 • انتشار محتوای معتبر و مرتبط.
 • محتوای خود را به طور منظم به روز کنید.
 • فراداده.
 • سایتی با ارزش لینک داشته باشید.
 • از تگ های alt استفاده کنید.

سئو چقدر طول می کشد تا کار کند؟

بر خلاف دیگر کانال های بازاریابی محبوب، سئو فورا کار نمی کند. اکثر متخصصان انتظار دارند که نتایج را در کمتر از 2 ماه ببینند، اما سئو ممکن است تا 12 ماه طول بکشد تا کار کند. در حالی که استراتژی سئوی هر شرکتی متفاوت است، اکثر مشاغل می توانند انتظار داشته باشند که نتایج قابل توجهی در 6 تا 12 ماه ببینند.

آیا می توانم سئو را به تنهایی انجام دهم؟

شما کاملاً می توانید سئو را خودتان انجام دهید یا سئوی DIY (سئو را خودتان انجام دهید). با کمی تحقیق و تمرین زیاد، هر کسی می تواند یاد بگیرد که چگونه برای کسب و کار خود سئو انجام دهد. یک راه سریع برای شروع کار با سئو این است که URL خود را در اینجا وارد کنید و سپس تلاش های سئوی خود را بر روی موارد اقدام توصیه شده متمرکز کنید.

تفاوت عمده بین سئو و گوگل ادوردز این است که سئو یک ترافیک بدون پرداخت یا ارگانیک است. گوگل ادوردز به عنوان ترافیک پولی در نظر گرفته می شود.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب