آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

تفاوت کاتالوگ الکترونیک با کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ های الکترونیکی بسیار راحت هستند و به کسب و کار شما اجازه می دهند تا محصولات شما را در چند ثانیه با مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی یا مشتریان احتمالی خود به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

تفاوت کاتالوگ الکترونیک با کاتالوگ دیجیتال

اصلی ترین تفاوت کاتالوگ الکترونیکی با کاتالوگ دیجیتال در این است که ، در صورت اعمال تغییرات در کاتالوگ های الکترونیکی همزمان برای کاربران این تغییرات قابل مشاهده می باشد .

کاتالوگ الکترونیکی چیست؟

کاتالوگ الکترونیکی یک نشریه آنلاین است که معمولاً یک صفحه HTML است که در آن محصولات و خدمات یک شرکت نمایش داده می شود. کاتالوگ الکترونیکی یا بروشور الکترونیکی منبعی است که اطلاعاتی را در مورد محصولات و خدمات ارائه شده شما یا متخصصان شرکت شما ارائه می دهد.

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

یک کاتالوگ دیجیتال به سادگی مجموعه ای از محصولات است. معمولاً محصولات در حال فروش هستند . هدف یک کاتالوگ دیجیتال ایجاد یک تجربه الهام بخش برای تمرکز بر مجموعه ای از محصولات است. کاتالوگ های دیجیتال منحصر به فرد هستند زیرا آنها چگونه محصولات را به روشی بسیار الهام بخش تجسم می کنند که آن را جذاب می کند. آنها تجربه ای درست مانند تماشای یک برنامه تلویزیونی هستند .

بیشتر بدانیم :

با وجود کاتالوگ‌های الکترونیکی اقتصادها و صنایع جهانی بیشتر تحت تأثیر فناوری قرار می گیرند. کاتالوگ الکترونیکی، کاتالوگ دیجیتال یا کاتالوگ آنلاین بسته به ترجیح شما، سنگ بنای استراتژی های بازاریابی و رشد شرکت های موفق با دلایل خوب است. اگرچه می توان با اطمینان گفت که کاتالوگ های چاپی نیز مزایای خود را داشتند، امروزه کمتر و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند زیرا کاتالوگ های الکترونیکی بیشتر و بیشتر محبوب می شوند و همچنین می توان با اطمینان گفت که اکنون به عنوان استاندارد صنعتی مورد انتظار هستند.

کاتالوگ های الکترونیکی بسیار راحت هستند و به کسب و کار شما اجازه می دهند تا محصولات شما را در چند ثانیه با مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی یا مشتریان احتمالی خود به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. دیجیتالی شدن کاتالوگ های چاپی شما با این امکان که به راحتی کاتالوگ شما را به صورت آنلاین پیدا کرده و محصولات ارائه شده شما را مرور کنند، بعد کاملا جدیدی از راحتی برای شرکت، مشتریان و مشتریان احتمالی شما ایجاد می کند. علاوه بر این، استفاده از کانال‌های دیجیتالی مانند رسانه‌های اجتماعی، یوتیوب، تبلیغات آنلاین و موارد دیگر، می‌تواند مزایای بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد که کاتالوگ‌ها و کمپین‌های چاپی توانایی آن را ندارند.

10 مزایای کاتالوگ الکترونیکی 

1- راحتی و دسترسی

کاتالوگ الکترونیکی به عنوان یک مرجع برای کسب و کار شما عمل می کند و به مشتریان فعلی و بالقوه شما اجازه می دهد تا زمانی که به اینترنت و تلفن همراه دسترسی دارند، محصولات و خدمات شما را از هر کجا که هستند مشاهده کنند. مشتریان توانایی سلف‌سرویس را می‌خواهند و خرید آسان برای مشتریانتان از شما می‌تواند مانع نگاه کردن آنها به سایر تامین‌کنندگان شود. بنابراین چیزی به سادگی نگهداری یک کاتالوگ دیجیتال با اطلاعات لحظه ای برای مشتریان خود به صورت آنلاین باعث می شود که آنها برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند.

2- به راحتی قابل اشتراک گذاری آنلاین

با روش قدیمی اشتراک گذاری کاتالوگ های فیزیکی خود خداحافظی کنید. تاکتیک هایی مانند تبلیغات شفاهی و توصیه های مشتری در عصر فناوری و اطلاعات کافی نیستند. با کاتالوگ الکترونیکی، می توانید آخرین کاتالوگ خود را به صورت آنلاین با مشتریان خود در عرض چند ثانیه به اشتراک بگذارید. قابلیت اشتراک گذاری دیجیتال چیزی عالی است که همه مشاغل آنلاین از آن لذت می برند.شما به سادگی می توانید کاتالوگ خود را با استفاده از یک لینک ساده از طریق متن، ایمیل یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و افراد می توانند روی آن کلیک کرده و مستقیماً به کاتالوگ آنلاین شما هدایت شوند.

3- به روز رسانی و نگهداری آسان است

اگر کسب‌وکار شما هنوز از یک کاتالوگ فیزیکی استفاده می‌کند، مطمئنم که دست اول می‌دانید که ایجاد تغییرات در آن می‌تواند پرهزینه و نه چندان راحت باشد.حتی یک تغییر کوچک به دلیل اینکه قیمت نیاز به به روز رسانی دارد یا محصولی با رنگ یا سبک جدید در دسترس است، می تواند دردسرساز باشد.به هر دلیلی، معمولاً باید دوباره چاپ کنید یا شخصاً مشتریان خود را از طریق تلفن یا ایمیل در مورد به روز رسانی ها مطلع کنید.با یک کاتالوگ دیجیتال، به روز رسانی اطلاعات محصول، تصاویر، قیمت ها یا هر چیز دیگری که نیاز به تغییر دارید ساده، آسان، سریع و مهمتر از همه در زمان واقعی است.

می توانید به روز رسانی ها را به صورت الکترونیکی انجام دهید و کاتالوگ الکترونیکی شما فوراً به روز می شود

4- آنها هزینه های مدیریت، چاپ و توزیع را کاهش می دهند

این یک واقعیت شناخته شده است که چاپ کاتالوگ می تواند هزینه های مکرری را به همراه داشته باشد. همچنین، شما باید همه این کاتالوگ های محصولات را بین مشتریان خود توزیع کنید که شامل هزینه حمل و نقل نیز می شود. علاوه بر این، تیم مدیریت شما باید زمانی را صرف سازماندهی و اطمینان از کامل بودن همه چیز قبل از چاپ کند. استفاده از کاتالوگ می تواند به شما کمک کند زمان و هزینه از دست رفته را یکبار برای همیشه حذف کنید. هنگامی که یک کاتالوگ دیجیتال آنلاین راه اندازی کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به صورت دیجیتالی برای مشتریان خود ارسال کنید. حتی بهتر از آن، مشتریان خود را وادار کنید به جای آن از وب سایت شما بازدید کنند، جایی که کاتالوگ خود را دارید. یک کاتالوگ دیجیتال نه تنها باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود، بلکه در زمان شما نیز صرفه جویی می کند زیرا اکنون می توانید در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه به روز رسانی کنید و بلافاصله مشتریان خود را از به روز رسانی جدید مطلع کنید.

5- آنها سطح دیگری از حرفه ای بودن را اضافه می کنند

هنگامی که یک تیم فروش دارید که از کاتالوگ های الکترونیکی با مشتریان استفاده می کند، تأثیری پویا و حرفه ای برای مشتریان خود ایجاد می کنید. این نشان می‌دهد که شما یک کسب‌وکار سازمان‌یافته هستید که علاقه‌مند به داشتن به‌روزترین داده‌ها در دسترس مشتریانتان هستید. این کار باعث ایجاد اعتماد و اطمینان در شرکت شما از سوی مشتریان شما می شود و یک رابطه قوی ایجاد می کند.

6- آنها با تجارت الکترونیک و ERP شما یکپارچه می شوند

این مزیت به مزایای راحتی که قبلاً ذکر کردیم مرتبط است. ادغام کاتالوگ کامل الکترونیکی خود با راه حل تجارت الکترونیک، سطح کاملاً جدیدی از حرفه ای بودن و راحتی را برای مشتریان و مشتریان احتمالی شما فراهم می کند. فروشگاه آنلاین شما به کسب و کار شما کمک می کند تا با تلاش بسیار کم، فروش بیشتری داشته باشد.از آنجایی که مشتریان و بازدیدکنندگان به کاتالوگ کامل آنلاین شما دسترسی دارند، فقط می توانند محصولات را به سبد خرید خود اضافه کنند و خرید انجام دهند.

یکپارچه‌سازی ERP به این معنی است که وقتی مشتریان محصولات شما را مشاهده می‌کنند، توضیحات محصول، قیمت‌ها و موجودی انبار را در زمان واقعی مستقیماً از سیستم ERP شما مشاهده می‌کنند. سفارشات را می توان مستقیماً در سیستم ERP شما نیز قرار داد، زیرا این یک جریان دو طرفه از داده ها است و از کار دستی کلید زدن مجدد سفارشات صرفه جویی می کند.

7- می توانید داده های کلیدی مشتری را جمع آوری کنید

سوال زیر را از خود بپرسید. جمع آوری اطلاعات مشتری در مورد تمام مطالب و تلاش های بازاریابی برای شما چقدر آسان است؟ خوب، اگر بخواهم به این سوال پاسخ دهم، می گویم که خیلی خیلی سخت بود.

توانایی جمع‌آوری داده‌های دقیق مشتری هنگام درک اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند، کلیدی است. همه کمپین های بازاریابی آنلاین شما اکنون می توانند نظارت شوند و داده های دقیق و هدفمند مشتریان را می توان جمع آوری کرد. بازاریابی مجدد برای مشتریانی که محصولات خاصی را در کاتالوگ شما مشاهده می کنند اما خرید نمی کنند می تواند در تصمیم گیری خرید یا بازگشت دوباره به صفحه محصول به آنها کمک کند.

ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های آنلاین مانند Google Analytics می توانند به شما کمک کنند تا همه این کارها و خیلی بیشتر را به صورت رایگان انجام دهید، البته تا زمانی که یک catalog پیاده سازی کنید. چنین ابزارهایی به شما این امکان را می دهند که ببینید هر کاربر چه مدت برای مشاهده هر صفحه محصول صرف کرده است، چگونه با محتوای شما تعامل داشته است، چه بخش هایی توجه آنها را جلب کرده است، در مجموع چند کاربر از کاتالوگ شما بازدید کرده اند و موارد دیگر.

8- کاتالوگ ها به راحتی مقیاس پذیر هستند

یک کاتالوگ دیجیتال تضمین می کند که با رشد کسب و کار و گسترش کاتالوگ شما، می توانید اندازه کاتالوگ آنلاین خود را بدون نگرانی در مورد هزینه و نگهداری افزایش دهید. به روز رسانی کاتالوگ شما سریع، آسان و هزینه بسیار کمی دارد، فقط مقدار کمی از کار مدیریت. این همه است. شما مجبور نیستید کاتالوگ خود را مانند کاتالوگ های چاپی به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.اکنون، می‌توانید کاتالوگ خود را به دسته‌ها و زیرمجموعه‌هایی تقسیم کنید که به مشتریان شما امکان می‌دهد تا محصولات شما را بسیار راحت‌تر جستجو کنند.مهم نیست که تجارت شما چقدر بزرگ می شود، مقیاس گذاری آن با کاتالوگ الکترونیکی بسیار آسان تر خواهد بود.

9- آنها جستجوی سریع و هوشمند محصول را ارائه می دهند

کاتالوگ های دیجیتال برای یافتن سریع محصولات عالی هستند. با عملکرد جستجوی هوشمند، می‌توانید یک کلمه کلیدی، نام محصول یا کد محصول را تایپ کنید و اگر کاتالوگ چاپی داشته باشید، در کسری از زمانی که برای یافتن آن طول می‌کشد، نمایش داده می‌شود. جستجوی هوشمند یکی از مهمترین مزایایی است که راه حل Catalog به مشاغل و مشتریان آنها ارائه می دهد. مشتریان شما می توانند از هر کجا و در هر زمان و در هر دستگاهی به کاتالوگ آنلاین دسترسی داشته باشند و محصولات مورد نیاز خود را جستجو کنند.

10- آنها نسبت به رقبا برتری دارند

تمام مزایایی که ما فهرست کردیم به طور مساوی در رسیدن به یک هدف مشترک کمک می کنند. برای اینکه کسب و کار شما از رقبای شما که ممکن است در مقایسه با آنها کم است جلو بیفتد.کاتالوگ های الکترونیکی به کسب و کار شما نسبت به رقبایی که هنوز دیجیتال نشده اند مزیت مستقیمی می دهد.یک کاتالوگ دیجیتال کسب و کار شما را به روی مخاطبان وسیع تری باز می کند و فرصتی برای جذب مشتریان جدید آنلاین می دهد. شما می توانید چند استراتژی بازاریابی آنلاین عالی را اجرا کنید تا ارزش بیشتری به کسب و کار خود بیافزایید و در نهایت رقبای خود را پشت سر بگذارید.

خلاصه :

به جرات می توان گفت که کاتالوگ های الکترونیکی از طرق مختلف بهترین جایگزین برای کاتالوگ های چاپی فیزیکی قدیمی هستند. دگرگونی دیجیتال اکنون در اطراف ما شتاب می‌گیرد و کاتالوگ‌های دیجیتال اینجا هستند تا به کسب‌وکارها کمک کنند تا هزینه‌ها را کاهش دهند، فرآیندهای کسب‌وکار خود را ساده‌سازی کنند، فروش را افزایش دهند و موارد دیگر با استفاده از فناوری جدید.

 کاتالوگ های الکترونیکی برای بهتر شدن هستند و اینجا هستند تا بمانند. اکنون زمان انطباق با نحوه خرید مشتریان و کسب و کارهای B2B برای خرید آنلاین کالا است.

وظیفه اصلی کاتالوگ چیست؟

وظیفه کاتالوگ شناسایی همه اقلام در یک مجموعه و گروه بندی موارد مشابه با یکدیگر است.

مزایای کاتالوگ محصولات چیست؟

کاتالوگ‌های محصولات به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا نرخ تبدیل را به‌عنوان فروشنده بهبود بخشند، و مشتریان/بالقوه‌های احتمالی می‌توانند به جای صرف زمان برای کشف و راه‌حل مشکل، گفتگوهای متنی داشته باشند. وقتی مشتریان تمام داده‌های مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند، می‌توانند به دنبال تاییدیه، تصمیم‌گیری و خرید محصولات با کارآمدتر باشند.

مزایای برندسازی دیجیتال چیست؟

برندسازی دیجیتال به شما کمک می کند تا از طریق هدف قرار دادن گروه های خاصی از مشتریان، مخاطبان آنلاین خود را شناسایی کرده و بر روی آنها تمرکز کنید. برندسازی دیجیتال به مشتریان کمک می‌کند تا ارتباطات قوی‌تری با برند شما ایجاد کنند، به‌ویژه زمانی که از کانال‌هایی استفاده می‌کنید که آن‌ها نیز از آن برای حفظ ارتباط با خانواده و دوستان استفاده می‌کنند.

مزایای برندسازی یک محصول چیست؟

شناخت مشتری. در دنیای تبلیغات، وقتی مشتری رنگ، تم، لوگو و غیره یک برند را تشخیص می‌دهد، به احتمال زیاد آن محصول را نسبت به محصولات دیگر انتخاب می‌کند.

وفاداری مشتری / ثبات / اعتبار / بهبود ارزش های شرکت  / جلوتر از رقبا باشید / ارزش ویژه برند / استعدادها را جذب می کند

یک برد، مهم نیست که چگونه به آن نگاه می کنید، برنده شوید.

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (15)

  منیره جوادی

  ۱۴۰۲-۰۷-۲۶ - ۱۰:۵۸

  سلام بسیار عالی ممنون از محتوای خیلی خوبتون

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۹:۴۵

   سلام خواهش می کنم دوست عزیز موفق باشید

  سارینا منیری

  ۱۴۰۲-۰۷-۲۷ - ۱۵:۲۴

  ممنون از مقاله خوبتون آماده سازی کاتالوگ دیجیتال معمولاً چقدر زمان میبره؟

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۹:۴۴

   خواهش می کنم بستگی به تعداد صفخات درخاستی شما داره

  سارا

  ۱۴۰۲-۰۷-۲۸ - ۲۰:۲۲

  بسیار عالی بود موفق باشید

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۹:۴۴

   سپاس و همچنین

  مرادی پور

  ۱۴۰۲-۰۷-۲۹ - ۱۶:۰۷

  اصلان انتظارش نداشتم این همه تفاوت داشته باشه این دو نوع کاتالوگ ممنون از مطلب خوبتون

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۹:۴۴

   بله ولی واقعاً انقدر تفوت داره ممنون از نگاه زیبای شما

  ناصر دیداری

  ۱۴۰۲-۰۷-۳۰ - ۰۹:۴۷

  سلام ممنون از مطلب خیلی خوبتون موفق باشید.

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۹:۴۳

   سلام خواهش می کنم همچنین شما

  منصوره

  ۱۴۰۲-۰۸-۰۷ - ۱۰:۲۱

  ممنون از این همه اطلاعات که رایگان در اختیار ما قرار میدین.

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۱۰ - ۱۸:۳۴

   سلام دوست عزیز خواهش می کنم ممنون از نگاه زیباتون

  mozdehh

  ۱۴۰۲-۰۸-۱۲ - ۱۶:۳۵

  بسیار کاربردی و کامل بود خسته نباشید

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۱۳ - ۱۶:۳۷

   ممنون دوست عزیز از نگاه زیباتون

  mitra arashi

  ۱۴۰۲-۰۸-۲۳ - ۱۰:۰۶

  سلام مطلب جالب و کاربردی بود ممنونم ازتون

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب