آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا بهترین روش بازاریابی ورودی است

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا بهترین روش بازاریابی ورودی است. وقتی محتوا تولید می کنید، اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید، مشتریان بالقوه را به وب سایت خود جذب می کنید و مشتریان فعلی را از طریق تعامل با کیفیت حفظ می کنید. تولید محتوا فرآیند توسعه و ایجاد دارایی های بصری یا نوشتاری است، مانند ویدیوها، کتاب های الکترونیکی، پست های وبلاگ، کاغذهای سفید یا اینفوگرافیک ها. این اصطلاح ممکن است در معنای گسترده ای مفید باشد، اما واقعیت این است که جزئیات تولید محتوا بسته به نوع محتوا بسیار متفاوت است.

نحوه ایجاد یک فرآیند محتوا را با تعریف شش عامل بیاموزید:

هدف، وظایف، نقش ها، ترتیب، جدول زمانی و سررسیدها و موجودی محتوا.

از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق هر برنامه بازاریابی محتوا به تحقیق، استراتژی و تجزیه و تحلیل مربوط می شود، برخی ممکن است تولید محتوا را بخش «سرگرم کننده» بنامند.

صرف نظر از نوع محتوا، هرچه زمان بیشتری را برای انتقال از استراتژی خلاق استفاده کنیم، معمولاً نتیجه بهتری خواهید داشت. چند نکته برای تنظیم خلاقیت های خود برای موفقیت:

 1. یک طرح خلاقانه ارائه دهید
 2. یک جلسه اولیه یا تماس تلفنی انجام دهید
 3. دسترسی به کارشناسان موضوع را فراهم کنید

تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

این فرآیند ایجاد دارایی ها و قالب های خلاقانه مختلف است که به نیازهای اهداف استراتژی محتوای شما پاسخ می دهد. پرسوناهای کمپین شما را به گونه ای درگیر می کند تا به ایجاد اقتدار، اعتبار و سودمندی بین مخاطبان هدف و برند شما کمک کند.

نقش بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که برای جذب و حفظ مخاطب از طریق ایجاد و به اشتراک گذاری مقالات، ویدیوها، پادکست ها و سایر رسانه های مرتبط استفاده می شود. این رویکرد تخصص را ایجاد می‌کند، آگاهی از برند را ارتقا می‌دهد و کسب‌وکار شما را در زمان خرید چیزی که می‌فروشید، در ذهن نگه می‌دارد.

روند تولید محتوا : 

در اینجا چند مرحله عملی وجود دارد که باید برای شروع تولید محتوا برای برند خود طی کنید:

 1. نام تجاری خود را تعریف کنید
 2. مخاطب خود را مشخص کنید
 3. یک استراتژی ایجاد کنید
 4. ایده های طوفان فکری
 5. شروع به تولید کنید
 6. معتبر باشید
 7. یک داستان بگویید
 8. مخاطب خود را در ذهن داشته باشید

اولین قدم برای تولید محتوا چیست؟

اولین قدم در برنامه ریزی محتوای خود این است که تصمیم بگیرید می خواهید چه شکلی داشته باشد. اگر برخی از ایده‌ها به صورت بصری نمایش داده شوند قوی‌تر خواهند بود و می‌توانند اینفوگرافیک یا ویدیو را تضمین کنند. سایر بخش‌های محتوا ممکن است برای متن ساده مناسب‌تر باشند.

نمونه هایی از بازاریابی محتوا چیست؟

نمونه‌های بازاریابی محتوا شامل رسانه‌هایی مانند خبرنامه، پادکست، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و ویدئوها است. تمام این اشکال محتوا برای ارائه اطلاعات مفید و مرتبط است که کاربران را خوشحال می کند و آنها را به سمت برند شما جذب می کند.

یک تولید کننده محتوا به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

مهارت های تولید محتوا ، مهارت های ویرایش ، درک عمیق از قیف های فروش ، مهارت های برنامه ریزی ، مهارت های تحقیق ، مهارت های سئو

مهارت های ترویج محتوا ، مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها

نقش یک تولید کننده محتوا چیست؟

مسئولیت‌های سازنده محتوا شامل تولید کپی بازاریابی برای تبلیغ محصولات ما، نوشتن پست‌های وبلاگ در مورد موضوعات مرتبط با صنعت و تبلیغ محتوای ما در رسانه‌های اجتماعی است. برای موفقیت در این نقش، باید تجربه انتشار دیجیتال و ایجاد ترافیک و سرنخ برای تجارت جدید داشته باشید.

تولید کننده محتوا کیست؟

یک تولید کننده محتوا وبلاگ ها، مقالات، توضیحات محصول و سایر اطلاعات را برای استفاده در وب سایت ها می نویسد. این نویسندگان معمولاً در مورد یک موضوع تحقیق می‌کنند و سپس محتوایی به‌خوبی تولید می‌کنند و آن را برای مخاطب خاصی تنظیم می‌کنند.

توسعه فرآیند تولید محتوا : 

مرحله 1: محل زندگی دارایی های محتوا را مشخص کنید

مرحله 2: ساختارهای پوشه فایل و قراردادهای نامگذاری را ایجاد کنید

مرحله 3: استفاده از یک فرآیند ایده پردازی خلاق و یک سیستم برای ذخیره ایده ها

مرحله 4: برنامه ریزی محتوا در تقویم با مهلت های مشخص

 

نمونه هایی از تولید محتوا چیست؟

سازندگان محتوا همه جا هستند! آنها افرادی هستند که در یوتیوب ویدیو می سازند، وبلاگ می نویسند، TikToks ویروسی می سازند و نگاهی اجمالی به زندگی روزمره خود به اشتراک می گذارند. این سازندگان محتوا می دانند که چگونه یک برند شخصی به صورت آنلاین بسازند و آن را با جهان به اشتراک بگذارند.

5 راه برای افزایش کارایی در تولید محتوا :

زمانی را برای ایده پردازی در نظر بگیرید / از مانیتورینگ وب به نفع خود استفاده کنید / به یک تقویم تحریریه بچسبید / بانکی از پست های بی انتها ایجاد کنید / داده ها را در برنامه ریزی خود بگنجانید

نکات مهم برای تبدیل شدن به بهترین تولید کننده محتوا در صنعت خود : 

جاری باشید. به روز باشید و در مورد تمام جنبه های صنعت خود آگاه باشید، نه فقط در مورد آنچه بلافاصله به شما مربوط می شود /  در جریان باشید

مخاطب خود را درک کنید /  مهارتهای خودرا تقویت کنید /  اغلب بنویس /  یک صدا پیدا کن /  مثال بزن / در مورد مسایل شخصی حرف نزنید

7 عاملی که در تولید یک محتوای خوب باید در نظر گرفت چیست؟

1.قابل عمل است. آیا تا به حال مقاله ای را خوانده اید که به شما قول می دهد چگونه انجام کاری را به شما آموزش دهد و وقتی تمام شد، هنوز در تاریکی رها شده اید؟

2.معتبر است

3.اورجینال است

4.قابل تامل است

5.خواندن آن آسان است

6.ارزش ارائه می کند

7.یک هدف دارد

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب