آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

جامع ترین ایده های ادمینی پیج اینستاگرام

جامع ترین ایده های ادمینی پیج اینستاگرام

ادمین کیست؟

ادمین شخصی است که مدیریت یک اکانت، کانال یا گروهی را در شبکه های مجازی برعهده دارد. این شبکه‌ی اجتماعی می‌تواند اینستاگرام یا هر شبکه‌ی اجتماعی دیگری باشد. یک ادمین در درجه اول باید باهوش و خلاق باشد غیر از موارد استاندارد و اصولی شبکه های اجتماعی باید از خودش خلاقیت هم نشان بدهد و با توجه به کسب و کار و شرایط موجود در جامعه و علاقه مندی ها و  موقعیت جغرافیایی و جامعه مخاطبین ، تولید محتوا انجام بدهد . اگر از تمام پناسیل های موجود و مهارت خودش استفاده کند با یک تیر دو هدف را زده است یکی جذب فالور و دیگری به درآمد رسیدن آن پیج.

 انواع و کاربرد تولید محتوا

 1.پست چند اسلایدی

پست‌هایی که بصورت چند اسلاید در کنار هم قرار می‌گیرند، یکی از بهترین روش‌ها برای انتقال محتوا آموزشی و طولانی، پست‌های اسلایدی هستند. این محتوا برای موارد زیر مفید هستند:

 •  مناسب برای مطالب آموزشی
 • شانس نمایش دو بار برای فالوورها
 • راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

2.پست تک اسلایدی

این پست‌ها یک عکس، در یک اسلاید هستند، ممکن است در فرمت یک اینفوگرافیک و یا عکس ساده باشند. ویژگی‌های این پست‌ها به شرح زیر هستند:

 • مناسب برای اکانت‌هایی با فالوور کم
 • دریافت بازخورد خوب از اکسپلور
 • ساده‌ترین راه برای گرفتن لایک

3. IGTV

ساخت ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه، نسبت به سایر انواع محتوا پر هزنیه‌تر و سخت‌تر است اما اگر در تولید این نوع از محتوا خوب عمل شود، می‌تواند در موارد زیر برای شما کارایی داشته باشد:

 • امکان بالا راه‌یابی به اکسپلور
 • راهی خوب برای تولید محتوایی غنی و مفید
 • مناسب برای اکانت‌هایی با فالوور بالا

3.لایو

علاوه بر بلاگرها که می‌توانند در لایو با فالوورهای خود صحبتی صمیمی داشته باشند، برای کسانی که مهارت زیادی در کار خود دارند و امکان صحبت در مورد موضوع کار خود اطلاعاتی مفید انتقال دهند هم این نوع از ارائه محتوا مناسب است. کاربرد لایو برای کمک به شما :

 • بهترین راه برای ارتباط متقابل با کاربران
 • مناسب برای اکانت‌هایی با فالوور بالا
 •  راهی خوب برای شنیدن نظرات و نیازهای فالوورها

5.استوری

استوری‌ها یکی از راحت‌ترین انواع ایده تولید محتوا در اینستاگرام هستند که می‌توانید از آنها کمک بگیرید.کارایی استفاده از استوری:

 • راهی خوب برای برقراری ارتباط صمیمی با مخاطبان
 • امکان اشتراک‌گذاری مطالبی دوستانه و غیررسمی‌
 • بهترین راه برای بالا بردن فالوورها استفاده از استوری‌ با استیکرهای تعاملی

6.ریلز

این نوع از محتوا به دلیل قوانین کپی رایت برای اکثر کاربران در ایران فعال نیست، اما برای افرادی که خارج از ایران زندگی می‌کنند و یا برخی از کاربران ایرانی، این ویژگی نیز فعال شده است. این ویژگی برای رقابت با برنامه‌هایی مانند TikTok و Likee ساخته شده است و در حال حاضر از نظر الگوریتم هم اهمیت زیادی دارد، پس اگر این قابلیت برای شما فعال شده است، حتما از آن استفاده کنید. مناسب برای:

 • اکانت‌های جدید
 • ساده‌ترین راه برای تولید محتوایی سریع و مفید
 • راهی خوب برای جذب فالوورهای جدید

ایده تولید محتوا در اینستاگرام 

ایده اینستاگرام
ایده اینستاگرام

ایجاد تولید محتوا یکی از کارهای مهم و اساسی برای ادمین ها می باشد و داشتن ایده و پیدا کردن ایده ذهن همه را به خود مشغول کرده است . اما ایده‌هایی هستند که می‌توانند تا حدی این مشکل شما را حل کنند. در ادامه برخی از این ایده‌های پرکاربرد را توضیح دادیم، با توجه به انواع محتوا در اینستاگرام که در بالا توضیح دادیم، و استراتژی محتوا صفحه شما، برای هر ایده می‌توانید یکی از انواع اشتراک‌گذاری از پست تکی، تا ریلز و استوری و… را انتخاب نمایید:

 • محتوایی تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید

تحقیقات و بررسی‌ها نشان داده‌اند که افراد به محتوایی که توسط کابران دیگر تولید می‌شود، بیشتر از محتوایی که توسط شرکت یا مجموعه تولید می‌شود اعتماد می‌کنند. UGC کوتاه شده عبارت محتوای تولید شده توسط کاربر است و نه تنها راهی عالی برای تولید محتوا است، خود با محتوای ساخته شده در جامعه است ، بلکه راهی مطمئن برای جذب پیروان جدید ، فروش و تبدیل مخاطبان موجود به مشتری است.

 • از خبرهای جدیدتان را به اشتراک بگذارید

آیا اتفاق جدیدی در مجموعه و شرکت شما رخ داده است؟ این خبرها را در پیج خود اعلام کنید و با کاربران‌تان به اشتراک بگذارید. شبکه‌های اجتماعی بهترین راه برای نزدیکی با کاربران هستند.

 • عکس‌هایی از پشت صحنه کار خود بگذارید

بر حسب نوع فعالیت‌تان ممکن است پشت صحنه‌های مختلفی در مجموعه شما در جربان باشند، مثلا عکس‌هایی از بسته‌بندی بسته‌ها، فیلمی از پشت صحنه فیلم‌برداری یا عکاسی، عکسی از کارمندان مجموعه و… همه موضوعاتی هستند که می‌توانند در اینستاگرام کاری شما به اشتراک گذاشته شوند.

 • یک جمله الهام‌بخش اشتراک بگذارید

این جمله ممکن است از زبان شرکت شما باشد و یا از یک فرد بزرگ نقل شود اما نکته مهم این است که هر جمله‌ای کاربرد ندارد، این جمله باید در زمینه کاری شما باشد، مثلا برای یک مزون، جمله‌ای از یک طراح مد و یا نکته‌ای از سمت مجموعه برای بهبود سبک و استایل، گزینه‌های خوبی در این ایده تولید محتوا در اینستاگرام هستند.

 • آموزش دهید

یک آموزش ویدیویی یا یک دستورالعمل، مرتبط با محصولات و خدمات شما، قطعا در اینستاگرام محبوب است. این نوع محتوا هم به شکل ویدئو و هم به شکل عکس قابل تهیه است. اما چرا چنین محتوایی مفید است؟ زیرا نحوه انجام کاری را به روشی آسان و در دسترس نشان می‌دهد.

 • تصاویری از کاربرد محصولات در زندگی روزمره بگذارید 

اگر کالایی ارائه می‌دهید، عکس‌هایی از استفاده از این کالا در زندگی روزمره را نمایش دهید. مثلا در مورد یک فروشگاه کفش و کتانی، نمایش کفش‌هایی که با استایل روزمره یک دانش‌آموز مورد استفاده قرار گرفته‌اند، راه خوبی برای جذب مخاطبین در این سن هستند.

 • از چالش‌های ترند شده کمک بگیرید

هر از گاهی چالش‌هایی در فضای اینترنت اوج می‌گیرند، مثل چالش استفاده از اپلیکیشن فیس تایم، چالش عکس سیاه و سفید و… شما می‌توانید از هر کدام از این چالش‌ها کمک بگیرید و سوار بر موج این چالش‌ها به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

 • تصاویر بامزه پست کنید

تصاویر تفریحی و موضوعات بامزه، بهترین راه برای جلب توجه مخاطبین هستند که می‌توانید از آنها کمک بگیرید. در این دسته‌بندی موضوعات، میم‌ها قرار می‌گیرند که هم موضوعات روز هستند و هم بامزه. نکته مهم درباره این نوع ایده تولید محتوا در اینستاگرام، ارتباط آن با موضوع کار شماست. صحبت از هر موضوع بامزه‌ای نمی‌تواند تاثیری در جذب مخاطب داشته باشد.

 • از مناسبت‌های عمومی استفاده کنید

مناسبت‌هایی مثل عیدها، روزهای خاصی فرصت خوبی برای تبریک یا ارائه تخفیف‌ هستند. البته تعداد این مناسبت‌ها زیاد است و استفاده از همه آنها گزینه مناسبی نیست و بعد از مدتی خسته‌کننده می‌شود. پس باید چند نمونه که برای کاربران‌تان جذاب هستند را انتخاب کنید و برای محتوا مناسب در این روزها برنامه‌ریزی کنید.

 • بازی و معما طرح کنید

هر کسب‌وکاری امکان ساخت معماها و بازی‌هایی برای برقراری ارتباط با کاربران خود را دارد. این ایده برای تولید محتوا راهی خوب برای بالا بردن تعامل با مخاطبین است.

 • از مشکلات و موضوعات مطرح در کسب‌وکار خود صحبت کنید

شما می‌توانید مسئله یا موضوعی که در حال حاضر در کسب‌وکار خود دارید را با فالووها ره اشتراک بگذارید. حتی شاید برای پیدا کردن راه حل هم بتوانید از آنها کمک و یا نظر بگیرید. مهم نیست چقدر این نوع محتوا برای حل مشکل موثر است، مهم ایجاد حس خوبی در مخاطب و افزایش وفاداری مشتریان است.

8 ایده برای موفقیت در استوری اینستاگرام 

ادمین اینستاگرامادمین اینستاگرام
ادمین اینستاگرام

1-با یک سوال شروع کنید

اگر استوری‌های سریالی دارید، یکی از راه‌های خوب برای ترغیب مخاطب به دیدن ادامه مطالب، شروع با یک سوال است. همه ما می‌دانیم که برای موفقیت محتوا اینستاگرام نیاز به برقراری ارتباط با مخاطب دارین و این موضوع درباره استوری هم اهمیت دارد.درحالی که اکثر افراد تصور می‌کنند استیکرهای سوال بیشتر از کسب‌وکار، مناسب اینفلوئنسرها و بلاگرها هستند، اما شما می‌توانید در ابتدای سری استوری‌های سریالی خود، یک سوال با استیکری برای پاسخ دادن قرار دهید. شنیدن صدای مشتریان راه خوبی برای برقراری ارتباط با آنهاست.

2-از نوشته زیاد پرهیز کنید

هر استوری برای 15 ثانیه است و درست که می‌توان با فشردن انگشت زمان بیشتری برای خواندن متن صرف کرد اما خاصیت بخش استوری انتقال محتوایی سریع است، که یا در زمانی کوتاه توجه مخاطب را جلب می‌کند تا شانس دیده شدن را از دست می‌دهد. استفاده از نوشته زیاد باعث خسته شدن مخاطب می‌شود.

3-تصاویر جذاب به کار ببرید

همیشه گفتیم که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتی بر تصویر است و جذابیت تصاویر و ترکیب‌های رنگی مناسب تاثیر مهمی بر موفقیت شما در این فضا خواهند داشت. حتی اگر به هر دلیل محبور به قرار دادن متن زیاد هستید، تصاویر جذاب یا ترکیب رنگ‌های جذاب می‌توانند به جلب توجه و تعامل مخاطب کمک کنند.

4-زمان پربازدید را پیدا کنید

با ارسال پست و استوری در زمان اشتباه و یا به طور نامنظم، تعامل اینستاگرام خود را محدود می کنید؟ ارسال پست در زمان فعالیت بیشتر مخاطبان، یک روش برای برد سریع است. الگوریتم اینستاگرام پست‌هایی را دوست دارد که در مدت زمان کوتاهی تعامل زیادی ایجاد می‌کنند و اغلب چنین پستی را به مخاطبان بیشتری نمایش می‌دهد.برای پیدا کردن زمان پربازدید، مدتی را صرف نظارت و تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود کنید تا بهترین زمان ارسال «برای مخاطبان خودتان» را پیدا کنید. توجه به این موضوع مهم است که هر صفحه با توجه به رنج مخاطبان، زمان پربازدید متفاوتی دارد. برای مثال این زمان برای صفحه‌ای که با افراد شاغل در ارتباط است، عصر و شب است اما در مورد صفحاتی که با مخاطبان خانه‌دار در ارتباط هستند اوایل صبح تا ظهر زمان مناسب‌تری است.

5-از استیکرهای تعاملی کمک بگیرید

از آنجایی بیشتر مخاطبین شما، در سکوت محتوای شما را می‌بینند اما واکنش و تعاملی با آن ندارند، اگر مخاطب را به تعامل ترغیب نکنید در نظر الگوریتم اینستاگرام، محتوای شما غیرجذاب دسته‌بندی می‌شود و در نتیجه به مرور به مخاطبین کمتری نمایش داده خواهد شد. استیکرهای دو گزینه‌ای «بله/خیر»، استیکرهای پرسش و پاسخ راه‌های خوبی برای برقراری ارتباط با مخاطب هستند، به شرطی که سوالات و روش مناسبی برای این ارتباط مورد استفاده قرار گیرد.

6-آنالیز کنید و به فکر بهتر شدن باشید

یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به سلیقه مخاطب شما، آنالیز محتوا است. مدام محتوا تولید شده را آنالیز کنید و بازخوردها را بسنجید و استراتژی محتوا خود را به روز کنید. حتی بهترین سبک محتوا را هم داشته باشید، اما مدت زیادی آن را تکرار کنید، این سبک برای کاربر شما تکراری می‌شود یا رقیب‌هایی پیدا می‌شوند که بهتر از شما عمل می‌کنند. در نتیجه برای موفقیت محتوا در اینستاگرام باید همیشه به فکر بهتر شدن باشید.

7-به مخاطب نزدیک‌تر شوید

فضای استوری اینستاگرام این امکان را می‌سازد که با مخاطب ارتباطی نزدیک‌تر داشته باشید. در این بخش می‌توانید از اتفاقات پشت صحنه صحبت کنید، کمی طنز به کار ببرید و خودمانی‌تر باشید و حتی به موضوعاتی مرتبط با مطالب صفحه اما جدای از تقویم محتوای اصلی بپردازید.

8-هایلایت‌ها را فراموش نکنید

بسیاری از کاربران جدید، وقتی وارد پروفایل اینستاگرام شما می‌شوند، چیز زیادی از شما یا برندتان نمی‌دانند. به همین دلیل هم وارد کردن اطلاعات درست و مشخص در بخش «بیو اینستاگرام» اهمیت دارد اما بخش استوری‌های هایلایت هم در این شناخت اولیه کاربرد دارند. به همین دلیل در این بخش می‌توانید از داستان برند خود بگویید، اطلاعات کلی در مورد خودتان مطرح کنید و آن را به محلی تبدیل کنید که می‌تواند بازدیدکننده را به فالوور تبدیل کند.

 

بنر سایت جشنواره ایده پلاس برای پاییز

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  نگار موسوی

  ۱۴۰۲-۰۷-۲۲ - ۰۹:۴۳

  سلام می خواهم ازتون تشکر کنم بابت ایده های جالبی که در این مطلب نوشتید خسته نباشید.

   admin

   ۱۴۰۲-۰۷-۲۳ - ۱۹:۱۵

   سلام خانم موسوی ممنون که وقت گذاشتین منتظر مطالب بعدی ما باشید.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب