آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

جامع ترین مطالب وبلاگ موفق

جامع ترین مطلب برای نوشتن وبلاگ موفق

ایده های اصولی ساخت وبلاگ موفق

آیا می دانستید که 55 درصد از بازاریابان می گویند که وبلاگ نویسی اولویت اصلی بازاریابی درونگرا می باشد .

آیا می دانید این بازاریابان 13 برابر بیشتر از بازاریاب هایی که روی وبلاگ نویسی سرمایه گذاری نمی کنند احتمال بازگشت سرمایه مثبت را دارند؟

در حدود یک دهه گذشته، کسب‌وکارها با محتوای نوشتاری ارزشمندی که برای مخاطبان و مشتریان هدف خود منتشر می‌شوند، درآمد را افزایش داده، آگاهی از برند را بهبود بخشیده و تبدیل‌ها را افزایش داده‌اند. نکته کلیدی در اینجا این است که محتوای وبلاگ آنها ارزشمند است داشتن یک وبلاگ کافی نیست. باید هدف یا دلیلی برای وجود آن وجود داشته باشد.

نحوه راه اندازی یک وبلاگ موفق

 • موضوع و هدف وبلاگ خود را انتخاب کنید.
 • ثبت نام کنید و وبلاگ خود را میزبانی کنید.
 • وبلاگ خود را طراحی کنید
 • تصمیم بگیرید که چه کسی وبلاگ شما را می نویسد و مدیریت می کند.
 • تعیین کنید چقدر پست های وبلاگ را به اشتراک می گذارید.
 • محتوای جذاب و ارزشمند بنویسید.
 • شامل CTA ها
 • وبلاگ خود را راه اندازی کنید
 • موفقیت وبلاگ خود را پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید.

1. موضوع و هدف وبلاگ خود را انتخاب کنید.

اولین بخش از توسعه استراتژی وبلاگ نویسی شما این است که موضوع و هدف وبلاگ خود را به وضوح تعریف کنید.موضوع وبلاگ شما باید به اندازه کافی گسترده باشد تا بتوانید صدها مقاله در مورد آن بنویسید، اما همچنین به اندازه کافی خاص باشد که به حوزه کاری و حوزه (های) تخصص شما مرتبط باشد.

وقتی به هدف وبلاگ خود فکر می کنید، از خود بپرسید: “چرا این وبلاگ وجود دارد؟”

شما باید بتوانید به این سوال در یک بیانیه واضح و مشخص پاسخ دهید. (هدف وبلاگ خود را برای شما مستند کنید، می توانید با رشد و تکامل کسب و کارتان به آن مراجعه کنید.)

2.وبلاگ خود را مدیریت کنید

این مرحله دو برابر است. ابتدا، بیایید در مورد ساختار URL وبلاگ شما صحبت کنیم.نام دامنه، که به عنوان دامنه ریشه نیز شناخته می شود، متنی در URL است که وب سایت شما و در نتیجه کسب و کار شما را برای یک مرورگر وب شناسایی می کند. زیردامنه ها بخشی از دامنه ریشه شما هستند آنها قبل از دامنه در URL شما ظاهر می شوند. زیر دامنه ها برای سازماندهی بسیاری از محتواها، از جمله انواع محتوا، مفید هستند. اگر یک وبلاگ بزرگ دارید، این ساختار می تواند در طول زمان به شما کمک کند. با این حال، در کوتاه مدت اعتبار کمتری از دامنه ریشه شما منتقل می کند.

گزینه ای که برای وبلاگ خود انتخاب می کنید این پتانسیل را دارد که بر رتبه بندی ارگانیک شما تأثیر بگذارد، به همین دلیل مهم است که عاقلانه انتخاب کنید.در مرحله بعد، باید میزبانی را برای وبلاگ کسب و کار خود انتخاب کنید. ساده ترین راه برای میزبانی وبلاگ از طریق همان نرم افزاری است که وب سایت شما بر روی آن اجرا می شود.

blogging
blogging

3.وبلاگ خود را طراحی کنید.

وبلاگ خود را به گونه ای طراحی کنید که خوانندگان شما را به خواندن منظم (و امیدوارم، به اشتراک گذاری) مطالب شما ترغیب کند.وبلاگ شما باید دعوت کننده و دارای برند باشد. باید به خوبی سازماندهی شده، تمیز، و جهت یابی آسان باشد. در عرض چند ثانیه پس از بازدید از وبلاگ شما، خوانندگان باید بدانند که توسط شرکت شما منتشر شده است.برای انجام این کار، موضوعی را انتخاب کنید که با ویژگی ها و مقالات وبلاگ شما سازگار باشد. بسته به میزبانی که برای وبلاگ خود انتخاب می کنید، احتمالاً چندین گزینه موضوعی خواهید داشت که هم رایگان و هم پولی هستند.

4.تصمیم بگیرید که چه کسی وبلاگ شما را می نویسد و مدیریت می کند.

اکنون زمان آن است که به این فکر کنید که چه کسی وبلاگ شما را می نویسد، اجرا می کند و مدیریت می کند. از خود (یا تیمتان) بپرسید: چه کسی برای هر نقش در استراتژی وبلاگ شما پاسخگو است؟ وقتی صحبت از وبلاگ شما به میان می‌آید، بخش‌های متحرک زیادی وجود دارد اگر مالکیت هر یک از مؤلفه‌ها را ایجاد نکنید، بهره‌مندی از مزایای یک عملیات موفق وبلاگ دشوار خواهد بود.شما همچنین می خواهید تعیین کنید که پست وبلاگ ایده آل برای انتشار شما چگونه به نظر می رسد. استفاده از قالب‌های پست وبلاگ را برای ایجاد طرح کلی برای پست‌ها برای به اشتراک گذاشتن با نویسندگان در نظر بگیرید (یا اگر خودتان به طرح کلی نیاز دارید)

5.تعیین کنید که چقدر پست های وبلاگ را به اشتراک می گذارید.

چند پست وبلاگ را می توانید به نوشتن و انتشار متعهد کنید؟ هر چند وقت یک بار قصد دارید محتوای وبلاگ برای مخاطبان خود تولید کنید؟ ثبات کلیدی است که مخاطبان شما را درگیر و علاقه مند نگه می دارد. این همچنین به شما این امکان را می دهد که وضعیت خود را به عنوان یک رهبر فکری فعال و متخصص در صنعت خود حفظ کنید. از یک تقویم محتوا برای مدیریت و برنامه ریزی مداوم پست های وبلاگ خود استفاده کنید.

زیبایی ایجاد این نوع ریتم وبلاگ نویسی و به اشتراک گذاری آن اطلاعات از طریق تقویم سرمقاله این است که باعث ایجاد حس مسئولیت پذیری در بین تیم وبلاگ نویسان شما می شود. این تضمین می‌کند که همه نویسندگان و مشارکت‌کنندگان برای کلمات کلیدی بهینه‌سازی شده‌اند، CTA اضافه کرده‌اند و قطعات خود را در زمان و تاریخ خاصی ویرایش کرده‌اند. به این ترتیب، شما یک جریان ثابت از محتوایی خواهید داشت که خوانندگان شما می توانند با آن همگام شوند.

6.مطالب جذاب و ارزشمند بنویسید.

مهم است که تکرار کنید چقدر مهم است که محتوای وبلاگ شما برای خوانندگان شما جذاب و ارزشمند باشد. این نقش مهمی در نحوه مشاهده شما توسط مخاطبان هدف، مشتریان، رقبا و سایر رهبران صنعت ایفا می کند. همچنین به این صورت است که خوانندگان را به وبلاگ خود درگیر و وفادار نگه می دارید و امیدواریم که به مشتریان نیز تبدیل شوید.

به یاد داشته باشید، برای به دست آوردن مشترکین جدید زمان و انرژی بیشتری نسبت به حفظ خوانندگان فعلی نیاز است. بعلاوه، خوانندگان فعلی شما این پتانسیل را دارند که سریعتر از مشترکین جدید به حامیان برند شما تبدیل شوند. بنابراین، روی تولید مداوم محتوایی تمرکز کنید که مخاطبان شما را مجذوب خود کند و در عین حال اطلاعات مفید و ارزشمندی را برای آنها فراهم کنید تا در درازمدت بمانند.

7.شامل CTA ها.

آیا یکی از دلایلی که شما در حال توسعه وبلاگ کسب و کار خود هستید برای هدایت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما، بهبود تبدیل ها و افزایش فروش است ؟ این خبر بسیار خوبی است اما برای دستیابی به این اهداف، باید فراخوان‌های مربوط به اقدام CTA را در سراسر پست‌های وبلاگ خود بگنجانید.

CTA ها می توانند برای اعضای مخاطب شما پولی یا رایگان باشند. در هر صورت، CTAهای موثر سطحی از ارزش را در اختیار خوانندگان قرار می دهند که به سادگی نمی توانند از آن عبور کنند . آنها ممکن است محتوا و اطلاعات عمیقی را در مورد یک موضوع خاص با مخاطبان شما به اشتراک بگذارد. یا ممکن است شامل یک کد تخفیف یا معامله ویژه برای محصول یا خدمات شما باشد. یک CTA همچنین می‌تواند آموزش‌های بیشتری در رابطه با موضوع مقاله وبلاگ شما ارائه دهد. و همچنین می توانند به صورت تصویری در پست های وبلاگ شما ظاهر شوند. برای این موارد، بهتر است CTAهایی با طراحی منحصر به فرد برای انتشارات خود ایجاد کنید.

8.وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

استراتژی وبلاگ
استراتژی وبلاگ

اکنون وقت آن است که وبلاگ خود را راه اندازی کنید!

این بخش هیجان‌انگیز است بالاخره می‌توانید محتوایی را که برای توسعه آن بسیار تلاش کرده‌اید به اشتراک بگذارید. محتوای وبلاگ خود را در صفحه فرود مربوطه در وب سایت خود قرار دهید و لیست ایمیل دریافت کنندگان مقاله (های وبلاگ) آنها را ارسال کنید. آن را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و هر طور که صلاح می دانید برای اعضای شبکه خود ارسال کنید.

9.موفقیت وبلاگ خود را پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید.

به یاد داشته باشید که موفقیت وبلاگ خود را در طول زمان پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید. برای انجام این کار، تصمیم بگیرید که کدام معیارها برای شما و کسب و کارتان اهمیت بیشتری دارند. هنگامی که درک کردید که چگونه یک معیار خاص به یک نتیجه مثبت کمک می کند، سپس می توانید استراتژی وبلاگ نویسی خود را هدفمندتر کنید.

استراتژی وبلاگ

وبلاگ شما جزء مهمی از استراتژی بازاریابی کسب و کار شما است و امیدواریم محصولات و خدمات شما را بازاریابی کند، اما برای انجام این کار، باید خود وبلاگ را بازاریابی کنید.برای اینکه وبلاگ شما کار مورد نظر خود را انجام دهد ترافیک را هدایت کند، بازدیدکنندگان را تبدیل کند، درآمد را افزایش دهد و/یا برند شما را به عنوان یک رهبر فکری یا متخصص تبلیغ کند باید به خودی خود یک استراتژی بازاریابی داشته باشد. چگونه افراد وبلاگ شما را پیدا خواهند کرد؟ چه نوع محتوایی آنها را به خواندن ادامه می دهد؟ چگونه می توانید از کانال های تبلیغاتی دیگر خود برای ارتقای محتوای وبلاگ خود استفاده کنید؟

این بهترین شیوه های وبلاگ نویسی را برای تبلیغ و بازاریابی محتوای وبلاگ خود برای مخاطبان هدف خود دنبال کنید.

همیشه پرسونای خریدار خود را در ذهن خود نگه دارید

هنگام نوشتن، مدیریت، و برنامه ریزی وبلاگ خود یا کار بر روی هر چیزی که مربوط به وبلاگ خود است، واقعاً شخصیت های خریدار خود را در ذهن داشته باشید.از خود بپرسید “مشتریان ایده آل ما چه کسانی هستند؟” و “چرا آنها به محصول یا خدمات ما نیاز دارند؟” هنگامی که بتوانید با جزئیات به این سؤالات پاسخ دهید، شخصیت(های) خریدار خود را نادیده خواهید گرفت.هنگامی که پرسونای خریدار خود را ایجاد کردید، شرح مفصلی از این شخص مستند کنید تا بتوانید به آن اشاره کنید تا کسب و کار و وبلاگ شما رشد کند. شما باید بتوانید هر بار که یک پست وبلاگ جدید می نویسید به این توضیحات مراجعه کنید.

به این ترتیب، می‌توانید محتوایی را ایجاد کنید که به طور خاص با خواسته‌ها، نیازها، چالش‌ها و/یا نقاط درد مشتریان هدف شما سازگار باشد. این همچنین به شما کمک می کند وبلاگ خود را به یک ابزار قدرتمند تبدیل سرنخ برای کسب و کار خود تبدیل کنید (یعنی وبلاگ شما به خوانندگان و مخاطبان هدف نشان می دهد که چرا به محصول یا خدمات شما نیاز دارند).برای درک عمیق‌تر اقداماتی که شخصیت‌های خریدار شما احتمالاً انجام خواهند داد، در مورد رفتارهای مخاطبان هدف خود تحقیق کنید تا بتوانید محتوای وبلاگ خود را برای برآورده کردن نیازهای آن‌ها به گونه‌ای تنظیم کنید که آنها را به سمتی سوق دهد که به نوعی تبدیل شوند

انجام تحقیقات سئو و کلمات کلیدی

وقتی یکی از مشتریان شما عبارتی را در گوگل (یا هر موتور جستجویی) جستجو می کند، می خواهید که وبلاگ (یا صفحه وب شما) را پیدا کند، نه یک رقیب. برای تحقق این امر، مدتی را به تحقیق در مورد کلمات و عبارات کلیدی که مخاطب هدف شما در موتورهای جستجو تایپ می کند اختصاص دهید تا بتوانید آنها را در پست های وبلاگ خود در جایی که به طور طبیعی مناسب هستند قرار دهید.

به عبارت دیگر، شما شانس خود را برای رتبه بندی در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) با انجام بهینه سازی مناسب برای موتورهای جستجو (SEO) و تحقیقات کلمات کلیدی قبل از نوشتن پست وبلاگ خود و سپس گنجاندن آن یافته ها در محتوای خود، به طور قابل توجهی افزایش خواهید داد.به یاد داشته باشید، الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر هستند تا شهودی تر شوند -به این معنی که تاکتیک های قدیمی مانند پر کردن کلمات کلیدی به رتبه شما در SERP آسیب می زند. در عوض، بهتر است نسخه‌ای بنویسید که ابتدا مخاطبان و در مرحله بعد موتورهای جستجو را درگیر کند.

تصمیم بگیرید که محتوای وبلاگ خود را کجا توزیع می کنید

به طور استراتژیک تعیین کنید که محتوای وبلاگ خود را کجا توزیع می کنید. شما قبلاً میزبانی را برای وبلاگ خود انتخاب کرده اید، به این معنی که محتوای شما احتمالاً از قبل به راحتی در وب سایت شما قابل اشتراک گذاری است.راه‌ها و پلتفرم‌های دیگری که از طریق آنها ممکن است محتوای خود را توزیع کنید، شامل رسانه‌های اجتماعی، مانند فیس‌بوک یا لینکدین، و پلتفرم‌های انتشار آنلاین، مانند مدیوم است. همچنین ممکن است با رهبران صنعت، کارشناسان و اینفلوئنسرها کار کنید تا محتوای خود را در وب‌سایت‌ها و پروفایل‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

محتوای وبلاگ خود را تبلیغ کنید

وبلاگ نویسی
وبلاگ نویسی

احتمالاً می‌توان تصور کرد که می‌خواهید محتوای وبلاگتان تا حد امکان قابل کشف باشد. از نظر استراتژی وبلاگ نویسی شما، این به توانایی شما در ارائه محتوای خود به بیرون اشاره دارد تا اعضای مخاطبان هدف شما آن را پیدا کنند، بخوانند و (امیدوارم) به اشتراک بگذارند.تاکتیک های ورودی زیادی وجود دارد که می توانید برای تبلیغ وبلاگ خود از آنها استفاده کنید. ما در بالا به چند گزینه اشاره کردیم، اما شکل رایج دیگری از تبلیغ موثر وبلاگ شامل استراتژی بازاریابی تأثیرگذار است.با کمک راهنمای بازاریابی اینفلوئنسر رایگان شروع به تبلیغ محتوای خود کنید.

برای شروع، تأثیرگذاران کلیدی در حوزه یا صنعت خود را که می خواهید با آنها تماس بگیرید و با آنها کار کنید، شناسایی کنید. اینها باید افرادی باشند که مشتریان فعلی و مخاطبان هدف شما آنها را معتبر، قابل اعتماد و، بله، تأثیرگذار می دانند.همانطور که شروع به ایجاد و مدیریت ارتباطات اینفلوئنسر خود می کنید، به طور منظم با کسانی که محتوای وبلاگ شما را تبلیغ می کنند در تماس باشید. مطمئن باشید که می‌دانید آنها برای حمایت، اشتراک‌گذاری و تبلیغ محتوای وبلاگ شما چه می‌کنند و اینکه تاکتیک‌های آن‌ها با استانداردهای کسب‌وکار شما مطابقت دارد می‌خواهید مطمئن شوید که آنها برند شما را به طور دقیق نشان می‌دهند. از این گذشته، احتمالاً به آنها پول می دهید تا محتوای خود را در بین مخاطبان خود تبلیغ کنند.

نحوه نگهداری از وبلاگ

ایجاد و بازاریابی وبلاگ شما تنها نیمی از نبرد است. همانطور که در بالا ذکر کردیم، ثبات کلید یک وبلاگ موفق است – به این معنی که تعمیر و نگهداری بیشتر کار سخت است.ایجاد محتوای وبلاگ می‌تواند زمان‌بر باشد، به‌ویژه زمانی که قصد دارید با پست‌های تحقیق‌شده، متفکرانه و برنامه‌ریزی‌شده به قدرت در جایگاه خود برسید.به همین دلیل است که به‌روزرسانی، استفاده مجدد و انتشار مجدد محتوای وبلاگ شما بسیار ارزشمند است در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند، اما همچنین به شما امکان می‌دهد تا به طور موثر به نتایج مورد نظر خود برسید.

روند به روز رسانی محتوا همچنین به شما این امکان را می دهد که محتوای کاملاً جدیدی را که روی آن سخت کار کرده اید، تقویت کنید. به روز رسانی به شما امکان می دهد تا کیفیت و ارتباط وبلاگ خود را بدون نیاز به ایجاد مجدد پست های وبلاگ از ابتدا حفظ کنید.

با یک استراتژی وبلاگ نویسی موثر رشد کنید

ایجاد یک وبلاگ تاثیرگذار در جایگاه شما راهی مطمئن برای پرورش مشتریان بالقوه شماست. با ایجاد محتوای منظم که چالش‌های خوانندگان شما را حل می‌کند و بزرگترین کنجکاوی‌های آن‌ها را برآورده می‌کند، شروع به ایجاد خزانه‌ای از اعتماد و حمایت خواهید کرد. این به طور اجتناب ناپذیری به موفقیت کلی کسب و کار شما کمک می کند. با هدف خود شروع کنید چرایی بزرگ و به آرامی اهرم های فردی را که به عملکرد بازاریابی وبلاگ شما کمک می کند از طریق مراحل و استراتژی که در بالا بررسی کردیم باز کنید.

بنر جشنواره تابستانه ایده پلاس

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (4)

  Borna

  ۱۴۰۲-۰۶-۲۵ - ۱۷:۴۳

  سلام به نویسنده محترم برای تولید مقالات وبلاگ میشه از هوش مصنوعی هم استفاده کرد؟

   admin

   ۱۴۰۲-۰۷-۰۱ - ۲۰:۲۴

   سلام بر شما دوست عزیز سپاس از نگاه زیبای شما، میشه استفاده کرد ولی هنوز کامل و واضح مشخص نشده که آیا به ضرر سئو وبسایت شما میشه و موتورهای جستجوگر گوگل متوجه میشن یا خیر

  مرجان گلچهره

  ۱۴۰۲-۰۷-۰۱ - ۱۹:۴۶

  بسیار مطلب ارزشمندی بود خسته نباشید

   admin

   ۱۴۰۲-۰۷-۰۱ - ۲۰:۲۳

   سلام ممنون از لطفتون موفق باشید

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب