آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

عوامل موثر بر تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

تولید محتوای رسانه های اجتماعی هنر ایجاد محتوا برای کانال های رسانه های اجتماعی شماست.

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی چیست؟

تولید محتوای رسانه های اجتماعی هنر ایجاد محتوا برای کانال های رسانه های اجتماعی شماست. این محتوا می تواند شامل تصاویر، فیلم ها، کپی، گرافیک و موارد دیگر باشد.

فیسبوک در حال حاضر یکی از بزرگترین بازیگران تبلیغات دیجیتال است.این بدان معناست که تبلیغات رسانه های اجتماعی شما یک جزء کلیدی برای ایجاد قرار گرفتن در معرض نام تجاری شما است.

“بر اساس آمار تبلیغات رسانه های اجتماعی، واضح است که رقبای شما در حال سرمایه گذاری در پلتفرم های تبلیغات اجتماعی هستند. از نظر بازگشت سرمایه، بیش از 95 درصد از مدیران رسانه های اجتماعی می گویند فیس بوک بهترین بازده را ارائه می دهد و به دنبال آن توییتر و اینستاگرام قرار دارند.”

دانستن اینکه چه چیزی، چه زمانی و در کجا باید منتشر شود، می‌تواند دید و دسترسی محتوای رسانه‌های اجتماعی شما را تا حد زیادی افزایش دهد و ما می‌خواهیم به شما در رسیدن به آن کمک کنیم.

تولید محتوای رسانه های اجتماعی هنر ایجاد محتوا برای کانال های رسانه های اجتماعی شماست.

این محتوا می تواند شامل تصاویر، فیلم ها، کپی، گرافیک و موارد دیگر باشد.موفقیت در تولید محتوای رسانه های اجتماعی و استراتژی کلی محتوای رسانه های اجتماعی شما به خود محتوا بستگی دارد، زمانی که پست می گذارید و حتی پلت فرم رسانه اجتماعی انتخابی شما.

 چگونه محتوای عالی ایجاد کنیم ؟

ایجاد محتوا لزوما آسان نیست، اما لازم نیست آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار باشد.با پیاده‌سازی ابزارهای خاصی مانند Canva و اطمینان از اینکه از نظر برند و مخاطبان خود مرتبط هستید، می‌توانید فرآیند تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی را با استفاده از اطلاعاتی که در زیر ارائه می‌دهیم ساده و حتی ساده کنید.

1. الهام بگیرید

راه مورد علاقه من برای یافتن الهام، جستجو در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی است که با پلتفرمی که به دنبال دریافت محتوا برای آن هستم متفاوت است، و با حسابرسی کارهایی که سایر برندهای مشابه انجام می دهند. شما نمی خواهید کاری که آنها انجام می دهند را کپی کنید، اما باید از رقابت خود و روندهای فعلی که در حال وقوع است آگاه باشید. الهام از شخص دیگری را می توان پیچ و تاب کرد و از آن خود ساخت تا چیزی عالی بسازید.

2. تمرکز

این تاکتیک طوفان فکری زمانی بهترین است که استرس دارید و چیزهای زیادی در لیست کارهای خود دارید. ذهن خود را متمرکز کنید و آنچه را که نیاز دارید در بخش‌هایی سازماندهی کنید. ایده های خود را بر اساس بخش ارائه دهید و پس از مدت زمان مشخصی ادامه دهید.هر کلمه ای را که فکر می کنید برای مدتی یادداشت کنید. این کار را در هر زمانی انجام دهید (نیمه‌های شب، زمانی که ورزشگاه را ترک می‌کنید، در حالی که در حال انجام پروژه دیگری هستید) هر چیزی را که می‌تواند ایده خوبی باشد یا حتی کمی دیوانه‌کننده به نظر می‌رسد را یادداشت کنید. در میانه روزها، ممکن است یک ایده کاملاً جدید و عالی داشته باشید.

3. تغییر دیدگاه

یکی دیگر از تاکتیک‌های طوفان فکری این است که ایده‌ای را ارائه کنید، سپس راه‌های دیگر استفاده از آن را زیر سوال ببرید. این همه در مورد تغییر دیدگاه شما است. چگونه می توان یک ایده را به چندین ایده منحصربفرد تقسیم کرد.

منابع تولید محتوای رسانه های اجتماعی

 • ابزار جستجوگر 20٪ : همه ما می دانیم که مقدار متن در پست های شما زمانی که برای آنها پول می گذارید اهمیت دارد. این ابزار بررسی می‌کند تا مطمئن شود که متن کمتری دارید تا مطمئن شود آگهی شما به کل مخاطبان بالقوه شما می‌رسد.
 • Creative Hub :  فیس بوک ساده ترین راه برای ایجاد نمونه هایی از تبلیغات یا پست ها و آزمایش نحوه ظاهر آنها در هر دستگاهی است. “الهام بگیرید و احتمالات را کشف کنید.” می توانید این مدل ها را با مشتریان به اشتراک بگذارید، یا از آنها برای همکاری متقابل با تیم خود استفاده کنید!
 • دستور زبان : Grammarly یک ابزار بررسی گرامری است تا مطمئن شوید هر چیزی که می نویسید بدون اشتباه است. این یک ابزار موثر برای اطمینان از اینکه محتوای شما شلخته نیست!
 • Feedly :  یک راه عالی برای یافتن محتوای انتخاب شده مربوط به کسب و کار شما است. تمام اطلاعاتی که پیدا می کنید می توانند به راحتی سازماندهی شوند و با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته شوند.
 • تولید کننده موضوع وبلاگ Hubspot : گاهی اوقات هنگام نوشتن یک وبلاگ دچار رکود می شوید، و این اشکالی ندارد. HubSpot یک Blog Topic Generator دارد تا مطمئن شود که هیچ وقت از ایده های وبلاگ تهی نمی شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که 3 اسم را وارد کنید و مولد با موضوع inspo می آید.
 • BuzzSumo : به شما امکان می دهد بیشترین محتوای اشتراک گذاری شده را برای هر موضوع و هر سایتی مشاهده کنید. BuzzSumo همچنین به یافتن اینفلوئنسرهایی کمک می کند که به طور بالقوه می توانند برند شما را تقویت کنند.
 • اسپلش کنید : Unsplash یک برنامه رایگان برای تصاویر با کیفیت بالا از هنرمندان با استعداد است. دانلود کنید و در سراسر محتوای رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که در جایی که باید به آن اعتبار بدهید!
 • Pexels : یکی دیگر از سایت های رایگان تصویر Pexels نام دارد. می توانید تصاویر رایگان را برای استفاده دانلود کنید یا می توانید تصاویر خود را برای استفاده دیگران آپلود کنید. این یک ابزار عالی برای یافتن تصاویر با کیفیت بالا برای محتوای اجتماعی است.

بهترین ابزارهای تولید محتوای رسانه های اجتماعی

 

 

1- Canva

طراحی ارائه، گرافیک رسانه های اجتماعی و موارد دیگر با هزاران طرح بندی زیبا! طراحی با میلیون ها عکس استوک، وکتور و تصویر. شما حتی می توانید خود را آپلود کنید. عکس های خود را با استفاده از فیلترهای از پیش تعیین شده ویرایش کنید یا با ابزارهای ویرایش عکس پیشرفته شوید، هرگز برای انتخاب گیر نخواهید کرد. از نمادها، اشکال و عناصر به راحتی استفاده کنید. از بین هزاران عنصر برای طرح های خود انتخاب کنید یا طرح خود را آپلود کنید. به مجموعه ای عالی از فونت های مناسب برای هر طراحی دسترسی داشته باشید. همه آماده برای رفتن و در دسترس در Canva.

2- Adobe Suite

Creative Cloud کل مجموعه ای از برنامه های دسکتاپ و موبایل Adobe را در اختیار شما قرار می دهد، از موارد ضروری مانند فتوشاپ تا ابزارهای نوآورانه جدید مانند Adobe XD . شما همچنین قالب‌های داخلی برای شروع سریع طرح‌ها و آموزش‌های گام به گام دریافت می‌کنید تا مهارت‌های خود را تیز کنید و به سرعت به سرعت برسید. این کل دنیای خلاق شماست، همه در یک مکان.

3- Ripl 

“یک تیم بازاریابی در جیب شما!” ویدیوهای متحرک چشم نواز ایجاد کنید و با یک ضربه آنها را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام به اشتراک بگذارید. عکس‌ها و/یا متن را برای درج در پست خود اضافه کنید، یک طرح را انتخاب کنید و سبک را سفارشی کنید، یک عنوان بنویسید، هشتگ اضافه کنید و با Ripl به اشتراک بگذارید!

4- پلاتوگرافی

Plotagraph یک برنامه متحرک تصویری بی نظیر است که عکس ها را زنده می کند. داستان خود را به شیوه ای سرگرم کننده و منحصر به فرد با تصاویر متحرک بگویید که اکنون می توانند در اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی مورد علاقه شما به عنوان یک ویدیوی حلقه یا PNG متحرک به اشتراک گذاشته شوند. این برنامه جدید و نوآورانه ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی هر تصویر را در عرض چند دقیقه متحرک کنید.

5- Pixlr

یک ویرایشگر عکس سرگرم‌کننده و قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد هر عکسی را به‌سرعت برش دهید، بچرخانید و به‌صورت رایگان تنظیم کنید. محبوب ترین ویرایشگر عکس رایگان مبتنی بر وب آنها، ویرایش عکس ها را آسان می کند. برای زیبا کردن هر عکسی، رفع سریع، پوشش‌ها، فیلترها و برچسب‌ها را اعمال کنید.

6- بومرنگ

یک سری عکس می گیرد و آنها را به یک ویدیوی کوچک با کیفیت بالا می چسباند که به جلو و عقب پخش می شود. به صورت عمودی یا افقی عکاسی کنید.بومرنگ از اینستاگرام لحظات روزمره را سرگرم کننده و غیرمنتظره می کند. ویدیوهای کوچک جذابی ایجاد کنید که به جلو و عقب می روند، سپس آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

7- GIPHY

منبع اصلی شما برای بهترین و جدیدترین GIF و استیکرهای متحرک آنلاین است. همه چیز را از گیف های خنده دار، گیف های واکنشی، گیف های منحصر به فرد و موارد دیگر پیدا کنید. اکنون ایجاد GIF سریع، آسان و سرگرم کننده است! می توانید چندین تصویر اضافه کنید تا یک نمایش اسلاید GIF ایجاد کنید یا ویدیوی خود را به یک GIF برش دهید و سپس زیرنویس یا برچسب اضافه کنید.

8- Gifs.com

یکی دیگر از سایت‌های GIF برای استفاده gifs.com است، آنها یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای ایجاد گیف‌های متحرک از یوتیوب، فیس‌بوک، ویمیو و سایر سایت‌های ویدیویی هستند. فقط ویدیوی خود را آپلود کنید یا در یک URL قرار دهید و روی آپلود کلیک کنید!

9- Piktochart

ارتباطات بصری خود را بدون استخدام یک طراح حرفه ای به سطح بالاتری ببرید. Piktochart یک برنامه طراحی اینفوگرافیک آسان است که برای تولید گرافیک زیبا و با کیفیت به تلاش بسیار کمی نیاز دارد. اینفوگرافیک خود را در اینجا بسازید!

10- Prezi

همه چیزهایی است که برای پویاترین و جذاب ترین ارائه های خود تا کنون نیاز دارید. از حرکت، زوم و روابط فضایی استفاده کنید تا ایده های خود را زنده کنید و به یک مجری عالی تبدیل شوید!

11- VSCO

VSCO® یک شرکت هنر و فناوری است که مردم را در همه جا برای ایجاد، کشف و ارتباط توانمند و الهام می بخشد. VSCO مجموعه‌ای قدرتمند از ابزارهای شبیه‌سازی فیلم و موبایل است که در Adobe Lightroom و Adobe Camera Raw کار می‌کنند تا نتایج زیبا و گردش کار ساده‌ای را از طریق تنظیمات پیش‌تنظیمی ساده و پروفایل‌های سفارشی ارائه دهند.

12- Over

با Over، از بین میلیون ها تصویر، گرافیک و فونت برای همپوشانی، اضافه کردن و ویرایش متن و طراحی عکس ها برای تقویت نمایه رسانه های اجتماعی خود مستقیماً از تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود انتخاب کنید!

13- Snapseed

یک ویرایشگر عکس کامل و حرفه ای است که توسط گوگل توسعه یافته است. این ابزار دارای 29 ابزار و فیلتر از جمله: Healing، Brush، Structure، HDR و Perspective است!

14- Visme

مخاطبان خود را با داستان های بصری قدرتمند درگیر کنید. ارائه های خیره کننده، اینفوگرافیک و سایر محتوای بصری را در چند دقیقه ایجاد کنید. داستان های بهتری بگویید و داده های خسته کننده را مستقیماً در مرورگر خود به تصاویری زیبا ترجمه کنید. با استفاده از ویرایشگر همه کاره Visme با استفاده آسان به اشتراک بگذارید یا دانلود کنید!

15- بازنشر کنید

Repost for Instagram به راحتی می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای مورد علاقه خود را در اینستاگرام #بازنشر دهید و در عین حال به اینستاگرامر اصلی اعتبار می‌دهید.

ذخیره سازی تولید محتوای 

ذخیره‌سازی محتوا می‌تواند برای تولیدکنندگان محتوا آزاردهنده باشد، اما خوشبختانه فناوری کمک کرده است ذخیره‌سازی راحت‌تر از همیشه شود. شرکت‌هایی مانند Google ذخیره و دسترسی به محتوا را برای منافع بیشتر افرادی که همیشه در حال انجام ذخیره و در حال حرکت هستند، آسان‌تر کرده‌اند.

 • گوگل درایو

Google Drive یک ابزار عالی برای ذخیره فایل هایی است که تصاویر ضروری نیستند. فایل‌هایی مانند فایل‌های adobe suite (psd.، .ai، .id، و غیره) برای اسنادی که از نظر نوشتاری سنگین هستند، google docs یک ابزار ذخیره‌سازی عالی برای جمع‌آوری اسناد نوع کلمه است و همکاری با گزینه‌های اشتراک‌گذاری را آسان می‌کند.

 • Google Photos

یک ابزار ذخیره عکس عالی برای عکاسان و طراحان است. Photos به کاهش دردسر ذخیره‌سازی عکس‌های خام و ویرایش‌شده کمک می‌کند. با پیوندهای قابل اشتراک گذاری، عکاسان می توانند اجازه دسترسی به آلبوم ها را بدهند و بینندگان می توانند نسخه های تکراری آن عکس را دانلود کنند. این روند عکسبرداری را از ابتدا تا انتها روان نگه می دارد.

 • دراپ باکس

ابزار بدنام Dropbox هنوز یک نرم افزار ذخیره سازی است. مشابه Google Drive و Photos، کاربران می‌توانند انواع فایل‌های ذخیره‌سازی را خریداری کرده و آپلود کنند و آن‌ها را برای ارسال، جمع‌آوری و بارگیری کاربران قابل اشتراک‌گذاری کنند.

تولید محتوای اصلی یا مدیریت شده؟

محتوا چند چهره دارد. در حالی که محتوا همچنان محتوا است، می توان آن را به عنوان اصلی یا سرپرست برچسب گذاری کرد. قطعات محتوای اصلی می توانند عکسی باشند که گرفته اید، گرافیکی که ایجاد کرده اید یا وبلاگی که پیرامون یک ایده نوشته اید. اگرچه اصل می تواند بسیار ذهنی باشد، شما می توانید به عنوان “از خاک” (از ابتدا) نگاه کنید. محتوای انتخاب شده، محتوایی است که جمع آوری شده و پیرامون یک فکر یا موضوع خاص است. برای مثال، @logo_inspiration اینستاگرام برخی از خوش طراحی‌ترین و چشمگیرترین لوگوها را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را برای قرار گرفتن در معرض دید طراح همراه با لوگوی آن‌ها بازنشر می‌کند. متصدیان ممکن است نتوانند در واقع برخی از محتوایی را که جمع‌آوری می‌کنند تولید کنند، اما می‌تواند آنها را به‌عنوان خبره و/یا رهبر فکری معرفی کند.

دستورالعمل های تولید محتوای رسانه های اجتماعی

برای رسانه های اجتماعی، محتوای بصری دارای قوانینی است که توسط خود پلتفرم وضع شده است و برخی از آنها حتی نوشته نشده اند (اصول معروف). به عنوان مثال، فیس بوک به کمتر از 20٪ متن در پست نیاز دارد. اگر پست بیش از 20% داشته باشد، اگر تصمیم به تبلیغ یا “تقویت” آن پست داشته باشید، میزان دسترسی آن پست را محدود می کنند. به نظر می رسد بسیاری از بینندگان طرفدار تایپوگرافی نیستند. این قانون برای اینستاگرام نیز صدق می کند.

اندازه موضوع دیگری است که تولیدکنندگان باید در نظر داشته باشند. هر پلتفرم اندازه‌های پیکسلی را توصیه می‌کند که محتوای شما را به صورت پست‌های جدول زمانی، تبلیغات، بنرها و غیره قاب می‌کند. امروزه، پلت‌فرم‌های اجتماعی آن را انعطاف‌پذیرتر می‌کنند تا طیف وسیعی از اندازه‌ها را برای پست‌ها در نظر بگیرند. برای بهترین نتایج، فیس‌بوک پیشنهاد می‌کند که پست‌ها 940 پیکسل در 788 پیکسل و 1200 پیکسل در 628 پیکسل برای تبلیغات باشد، در حالی که اینستاگرام بیشتر از جعبه‌هایی با ابعاد 1080×1080 یا در آن نسبت استفاده می‌کند. فیس‌بوک و لینکدین برای تبلیغات 1200 در 627 پیکسل در مقابل 628 پیکسل، اندازه پیکسل مشابهی دارند. توییتر در مورد اندازه‌ها کمی انعطاف‌پذیرتر است، زیرا پس از ضربه زدن، پست بصری در پنجره بازشو باز می‌شود. قاب بندی پست چیزی است که تولیدکنندگان باید در نظر داشته باشند. درک این موضوع به تولیدکنندگان کمک می کند تا بدانند «پیمایشگر» چه چیزی را می بیند.

پلتفرم هایی مانند Snapchat اندازه خود را به نسبت یک گوشی هوشمند برای بهترین نتیجه حفظ می کنند. عکس‌های عریض‌تر در معرض خطر قطع یا کوچک شدن قرار دارند. همینطور برای استوری های اینستاگرام و فیسبوک.

کادربندی در اینستاگرام یک قانون نانوشته برای اکثر طراحان برخی تولیدکنندگان است. وقتی شخصی شما را جستجو می کند، نمایه شما را راحت تر می کند. درک اندازه های فریم به شما کمک می کند محل قرارگیری پست بعدی خود را درک کنید. به عنوان مثال، هنرمند حروف‌نویس @stebradbury از فاصله استفاده می‌کند تا به بینندگانش کمک کند که در فید او نگاه کنند. توجه کنید که چگونه او موضوع پست خود را بیش از لبه ندارد؟ این اجازه می دهد تا فضای تنفسی بین هر پست ایجاد شود. زیر را ببینید.

1-گرافیک : برچسب چتری برای نوع محتوایی است که می توان ساخت. گرافیک ها در حوزه ای از تصاویر، وکتورها، تایپوگرافی، حرکت، دستکاری عکس و غیره هستند.

2- عکاسی : محتوای عکس محبوب ترین نوع محتوا برای پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و فیس بوک است. عکاسی همیشه در دسته «حرفه ای» قرار نمی گیرد. عکس های سلفی و غذا نیز در حوزه عکس قرار می گیرند. آیا مشکلی دارید که سوژه ها در مقابل دوربین احساس راحتی کنند؟ این راهنما را بررسی کنید!

3- گیف : در حال حاضر محتوایی که به طور فزاینده ای محبوب است، گیف ها اکنون بیش از هر زمان دیگری توجه اسکرولرها را به خود جلب می کنند. گیف ها محتوایی هستند که می توانند یک فکر یا احساس را اغراق کنند. اکثر آنها از فیلم‌ها، نمایش‌ها، بازی‌های ویدیویی و سایر منابع سینمایی تهیه شده‌اند. از آنجایی که مکالمه‌های بدون گیف در دسترس‌تر و آسان‌تر هستند، باریک می‌شوند. گیف ها همیشه با استفاده از واقعیت ساخته نمی شوند. طراحان متحرک برای نشان دادن یک انیمیشن کوتاه گیف می سازند. مثال را اینجا ببینید.

4- فیلم ها : ویدیوها محتوایی حیاتی هستند و توجه را به خود جلب می کنند. گزینه‌های زیادی برای محتوای ویدیویی وجود دارد: ویدیوهای چگونه، تبلیغاتی، گرافیکی و مشخصاً گربه. افراد بیشتری در رسانه‌های اجتماعی بیشتر از هر محتوای دیگری با ویدیو درگیر می‌شوند. همه ویدیوها به یک دوربین یا کارگردان حرفه ای نیاز ندارند. اکثر پلتفرم های اجتماعی به شما امکان می دهند کارگردان، تدوینگر و تهیه کننده باشید. اینستاگرام به شما امکان می دهد مستقیماً از پلتفرم ویدیو ضبط کنید و/یا همراه با فیس بوک به صورت زنده پخش کنید.

5- وبلاگ ها : وبلاگ ها محتوای ضروری برای نشان دادن تخصص در یک موضوع یا موضوع خاص هستند و به نویسندگان اجازه می دهد تا تجربیات خود را در ظرفیت دیگری مستند کنند. وبلاگ ها برای افرادی که می خواهند ترافیک سایت خود را از طریق بک لینک و ترافیک مستقیم هدایت کنند، حیاتی هستند.

ایجاد ستون های محتوای اجتماعی

این یک چیز است که فقط یک عکس از محصول خود ارسال کنید، و این یک چیز دیگر است که موجی از محتوا در موضوعات مختلف که با یک هدف هماهنگ هستند. چند مثال از ستون محتوا که می‌پرسید چیست؟ فرهنگ. فروش مستقیم. طنز. رهبری فکری آموزشی. بی پایان است داشتن ستون های متعدد به برند شما اجازه می دهد تا به طور بالقوه به هر یک از طرفداران شما دسترسی پیدا کند، ارتباط برقرار کند و با آنها درگیر شود.

فرهنگ  /  فروش مستقیم  /  طنز  /  آموزشی

تولید محتوای ویژه پلتفرم

1-فیس بوک

پلتفرمی که زمانی مادر شما جرات لمس آن را نداشت، اکنون تقریبا یک سوم جهان را به خود اختصاص داده است! اکنون خانه پدربزرگ و مادربزرگ، پسرعموهای کوچک و هر کس دیگری است. مهم نیست که چقدر می خواهید «استفاده از فیس بوک را متوقف کنید»، همیشه به نظر می رسد که یکی از پر استفاده ترین برنامه های شما در تلفن شما باشد. قسمت جلویی آن به همان اندازه آسان است که برای کاربرانی که برای اولین بار به تازگی کسب و کار کوچک خود را راه اندازی کرده اند و وارد دنیای اجتماعی می شوند. باطن فیس‌بوک (ویرایشگر نیرو) پیچیده است و برای کسب‌وکارهایی که شبکه‌های اجتماعی را در اولویت قرار داده‌اند، امکانات بی‌پایانی برای دستیابی به مشتریان بالقوه‌شان فراهم می‌کند.

2-اینستاگرام

تقریباً هر روز اینستاگرام ترفندهای جزئی (و عمده) را انجام می دهد تا تجربه را برای کاربران خود بهتر کند. اینستاگرام که متعلق به فیس‌بوک است، در مقایسه با کانال‌های دیگر مزایای اضافی زیادی دارد، مانند دسترسی به گزینه‌های هدف‌گیری قوی.

3-لینکدین

برخی آن را “نسخه تجاری فیس بوک” می نامند. ما فقط آن را اجباری می نامیم. به دنبال گسترش شبکه حرفه ای خود هستید؟ آیا نیاز به کاهش مصاحبه های غیرمجاز دارید؟ شاید شما فقط نیاز دارید که خود را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود تثبیت کنید؟ لینکدین گزینه های هدف گذاری خاص خود را دارد که آن را از سایر پلتفرم ها متمایز می کند. این به شما بستگی دارد که A/B مخاطبان خود را آزمایش کنید و منحصر به فردترین و مرتبط ترین محتوای ممکن را به آنها ارائه دهید. لینکدین اخیراً ارتقا یافته است، ویژگی های جدید آن را بررسی کنید!

4-توییتر

بیایید درباره جستجوی پیشرفته توییتر صحبت کنیم. از رقابت خود جاسوسی کنید. به طور جدی می‌توانید برای افرادی که رقابت شما را دنبال می‌کنند یا برندهایی را که احساس می‌کنید مخاطبان مشابهی دارند، تبلیغ کنید. به هشتگ های محبوب عمیق بروید. وارد هر مکالمه‌ای شوید که کلمه خواب‌آلود/خستگی را ذکر می‌کند و اگر این مورد شماست، به وب‌سایت نوشیدنی انرژی‌زای شما هدایت می‌شود. اما فقط پس از اینکه مقداری ارزش برای آنها قائل شدید. همیشه به مشتریان/طرفداران بالقوه خود دلایلی بدهید که به شما اعتماد کنند، مانند شما، به شما بخندند، ابتدا درباره شما به دیگران بگویید و غیره. چیزهای زیادی برای لمس کردن وجود دارد. شروع به صحبت کنید و خودتان آن را امتحان کنید!

5-اسنپ چت

چقدر عالی می شد اگر بتوانید برای کسی عکس دوپ بفرستید که فضای ذخیره شما را پر نکرده باشد؟ با نسخه 2017 “پست موقت”، حذف تصاویر در اینجا لازم نیست. یک رویکرد حساب شده درست مانند همه کانال های اجتماعی در اینجا اجباری است. اسنپ چت در مقایسه با دیگران خانه جمعیتی بسیار جوان‌تر است. این به هیچ وجه آن را به مقصد بدی برای کسب و کار شما تبدیل نمی کند. صادقانه بگویم، اگر این بازار هدف شماست، می توانم استدلال کنم که بهترین انتخاب شما خواهد بود. نوآوری اسنپ چت همچنان ما را شگفت زده می کند، از عینک اسنپ چت گرفته تا تبلیغات تعاملی بازی بسکتبال با یک بازیکن NBA. به دنبال محتوای بیشتر مرتبط با اسنپ چت هستید؟ آرزوی شما فرمان ماست!

6-پینترست

پینترست که در هسته خود آرزو دارد، به عنوان یک موتور جستجو برای عکس ها متمایز است (بله، آنها فیلم ها و گیف هم دارند). آیا به دنبال یادگیری نحوه پخت یک کاسرول هستید؟ نه، به نظر می رسد شما فردی هستید که تماماً در مورد آن زندگی DIY است. با یک اسکرول سریع 15 دقیقه ای به پایین یک اینفوگرافیک، یک بلندگو برای آیفون خود خواهید داشت که از یک جا دستمال کاغذی و 2 لیوان کاغذی ساخته شده است. رئیس! Pinterest اساسا یک موتور جستجوی تصویر است. همه ما می دانیم که موتورهای جستجو برای چه چیزی خوب هستند، رانندگی ترافیک. با ترکیبی از محتوای انتخاب شده و اصلی. بیایید این تابلوها را بالا ببریم و پین ها را پین کنیم! برای کسب اطلاعات بیشتر، وبلاگ ما را در تبلیغات پینترست بررسی کنید!

 محتوای ارگانیک در مقابل محتوای پولی

آنها می گویند هر داستانی 3 طرف دارد. آنها اشتباه می کنند، در واقع فقط 2، ارگانیک و پولی است. ارگانیک طرفی است که همه ما می بینیم. معمولاً این پست‌ها در کل صفحه زیر به اشتراک گذاشته می‌شوند. همه ما شخصی را می شناسیم که برای اولین بار وارد رسانه های اجتماعی شد زیرا “رایگان بود”. هیچ کس طرف آن را دوست ندارد، اما آن روزها دیگر نیستند، بازی کردن به صرفه است اما ارزشش را دارد! فقط تمام اطلاعاتی را که با فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین، اسنپ چت و غیره به اشتراک می گذاریم، از صفحاتی که دوست داریم، دوستانمان، مکان هایی که خرید می کنیم، شهرهایی که بازدید می کنیم، شغل، تولد، سن و موارد دیگر را تصور کنید. حالا اگر به شما بگویم می‌توانید آن افراد را هدف قرار دهید، چه می‌شود، مثل اینکه واقعاً واقعاً آنها را هدف قرار دهید. به عنوان مثال: زنان بین 26 تا 34 سال با مدرک دانشگاهی که از صفحات آموزشی لذت می برند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، وبلاگ ما را در مورد افزایش ترافیک از طریق تبلیغات پولی بررسی کنید!

مزایا و معایب یک تیم تولید محتوا

وقتی صحبت از تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی می‌شود، بسیاری از برندها، چه بزرگ و چه کوچک، به تیم تولید خود برای ارائه ایده‌ها، تولید ایده‌ها، انتشار آنها، نظارت بر نتایج و تکرار از آنجا متکی هستند. این می تواند برای برخی از شرکت هایی که تیم تولید اختصاصی ندارند زمان بر باشد. دو راه وجود دارد که یک برند می تواند محتوای اصلی برای رسانه های اجتماعی تولید کند. یکی، آنها می توانند یک تیم داخلی بسازند که متشکل از استراتژیست، عکاس، فیلمبردار، ویرایشگر، مدیران لوازم و غیره است. دوم، آنها می توانند شرکتی را استخدام کنند که متخصص در تولید محتوا برای رسانه های اجتماعی در مقیاس باشد.

 بیایید تفاوت هر دو مسیر را بررسی کنیم:

بیایید بگوییم که تصمیم دارید یک تیم در خانه استخدام کنید. از مزایای آن می‌توان به برقراری ارتباط راحت‌تر بین تیم‌های داخلی و چرخش سریع‌تر زمان در برخی محتواها اشاره کرد. همچنین مزایای یک تیم اختصاصی وجود دارد که به تولید محتوا به عنوان شغل تمام وقت خود فکر می کنند. با یک آژانس شما ممکن است فقط مقدار مشخصی از ساعت را به مرحله ایده پردازی اختصاص دهید. استخدام یک تیم داخلی جنبه‌های منفی نیز دارد، برای مثال، ممکن است برند شما محتوای کافی برای انتشار نداشته باشد که نیاز به تیم تولید داخلی داشته باشد. در این صورت، ممکن است تولید محتوای اصلی را به تعویق بیندازید، یا این وظیفه را به فردی بسپارید که آموزش/منابع ممکن است آن‌ها را به بهترین نحو برای بازاریابی شرکت شما نسازد.

نقطه ضعف دیگر سربار کارمندان و مدیریت است. مدیریت یک تیم خلاق کار ساده ای نیست، فرآیندها، ضرب الاجل ها، منابع و موارد دیگر وجود دارد که به طور مداوم باید در هنگام درخواست از تولیدکنندگان برای ارائه محتوای رسانه های اجتماعی به آنها فکر کنید. اگر فرآیند محکمی برای مدیریت تیم خود نداشته باشید، این می تواند به مرور زمان سخت شود.

اگر تصمیم دارید آژانسی را استخدام کنید که در تولید محتوا تخصص دارد، این امر می تواند مزایا و معایبی نیز داشته باشد. در آژانس خود به بسیاری از برندها و تیم‌های رسانه‌های اجتماعی موجود کمک می‌کنیم محتوای اصلی را در مقیاس تولید کنند، ما به عنوان بازوی نیروگاه تولید آنها عمل می‌کنیم که در واقع داخلی نیستند. اگرچه ممکن است به نظر برسد که این آسان‌ترین فرآیند ممکن است، اما جنبه‌های منفی خود را نیز دارد. به عنوان مثال، استخدام یک شرکت برای کمک به شما در تولید محتوا می تواند به این معنی باشد که تیم کامل آن برند را کاملاً درک نمی کند. اگر شرکت از قبل استراتژی داشته باشد، این روند تولید را بسیار روان تر می کند!

ما معتقدیم که مزایای استخدام یک شرکت به چند دلیل بیشتر از معایب آن است. شماره یک، شما نیازی به سرمایه گذاری در تجهیزات فانتزی یا وسایلی که برای تولید مورد نیاز هستند ندارید. تیمی که روی اکانت کار می‌کند کاملاً در جریان‌های رسانه‌های اجتماعی و اینکه چه چیزی داغ است و چه چیزی نیست غرق شده است. مزیت دیگر ناشی از سربار و هزینه است. اگر شرکت شما برای تولید محتوای اصلی نیازی به کارکنان تمام وقت ندارد، ممکن است هوشمندانه‌تر باشد که به آژانسی سفارش دهید تا مجموعه‌ای از محتوایی را به شما بدهد که بتوانید در طول زمان از آن استفاده کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، هر یک از روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. ما شما را به چالش می‌کشیم تا تمام جوانب مثبت و منفی را که ممکن است هنگام تصمیم‌گیری علیه یک شرکت یا داخلی به وجود بیاید، یادداشت کنید!

 

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب