آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

معیارهای انتخاب شبکه های اجتماعی

ما هر روز راه‌های جدید و بالقوه بهتری برای گنجاندن رسانه‌های اجتماعی در زندگی روزمره‌مان پیدا می‌کنیم، و این مورد از سوی اکثر شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی که ما استفاده می‌کنیم دور نمی‌ماند.

برای هماهنگ شدن با خواسته های کاربران، هر یک از پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی (به عنوان مثال، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، و غیره)، نیاز به تکامل دائمی دارند. اگر آنها به طور مستمر در حال توسعه و پیشرفت نبودند، به سرعت ارتباط خود را در دنیای بازاریابی امروزی از دست می دادند. و اگر ارتباط آنها را از دست بدهند، کاربران آنها علاقه خود را از دست خواهند داد. همه اینها برای کسب و کارهایی که قصد دارند از رسانه های اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده کنند یا در حال استفاده از آن هستند، خوب است. رسانه های اجتماعی برای کسب و کار در حال افزایش محبوبیت هستند – درست همانطور که برای افراد. اگرچه برخی از مردم هنوز رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار یک مد یا روند گذرا می دانند، اکثر ما تا به حال بهتر می دانیم.

آمارهایی مانند موارد زیر نشان می دهد که چگونه استفاده از رسانه های اجتماعی همچنان در حال رشد است:

تعداد کاربران فعال رسانه های اجتماعی در سراسر جهان 2.78 میلیارد نفر است که از جمعیت 7.47 میلیاردی جهان است.

بیش از 2 میلیون تبلیغ کننده به طور منظم از فیس بوک برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده می کنند.

85 درصد از مردم برای اخبار صبح خود به توییتر و فیس بوک متکی هستند.

اعداد دروغ نمی گویند، درست است؟ اما دقیقاً چه چیزی رسانه های اجتماعی را برای تجارت جذاب می کند؟ با توجه به بسیاری از مشاغل که از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده می کنند، باید دلایل خوبی وجود داشته باشد.

مهمترین دلیل استفاده از شبکه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی مهم هستند زیرا به شما امکان می‌دهند به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید، آنها را پرورش دهید و با آنها درگیر شوید – بدون توجه به مکان آنها. هنگامی که یک کسب و کار می تواند از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کند، می تواند از رسانه های اجتماعی برای ایجاد آگاهی از برند، سرنخ ها، فروش و درآمد استفاده کند.

3 عنصر کلیدی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

1. رسانه های اجتماعی برای کسب و کار هزینه کمتری نسبت به بازاریابی سنتی دارند : 

بازاریابی سنتی اغلب به بودجه قابل توجهی برای چاپ بروشورهای بازاریابی یا استخدام افراد برای برقراری تماس تلفنی نیاز دارد. بسیاری از کسب و کارها یاد می گیرند که بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی، در مقایسه، هزینه بسیار کمتری دارد – حداقل از نظر مالی. اگر به دنبال نوعی بازاریابی هستید که بتواند با کمترین هزینه به بیشترین افراد دسترسی پیدا کند، ممکن است بخواهید از رسانه های اجتماعی به جای بازاریابی سنتی استفاده کنید. علاوه بر دستیابی به افراد بیشتر، نداشتن حضور قوی در رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما می تواند در درازمدت به ضرر شما تمام شود.

2. رسانه های اجتماعی برای کسب و کار به برندها در معرض دید و آگاهی بیشتری قرار می دهند :

همانطور که در بالا ذکر شد، مردم با نرخ‌های تقریباً نجومی به رسانه‌های اجتماعی می‌پیوندند و به نظر می‌رسد این اعداد هر روز در حال افزایش هستند. برندهایی که به طور منظم با فالوورهای خود در رسانه های اجتماعی درگیر هستند و در تعامل هستند نسبت به سایرین که اینطور نیستند برتری دارند. رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار می‌توانند به بازاریابی «شفاهی» کارآمد منجر شوند و به عنوان مثال، برای برندها به شکل افزایش ترافیک به وب‌سایت‌ هایشان و سرنخ‌های بیشتر تولید شده، سود ایجاد کنند.

3. رسانه های اجتماعی شبکه و ارتباطات کارآمد و مقرون به صرفه را برای مشاغل در هر اندازه ارائه می دهند :

رسانه‌های اجتماعی شبکه‌سازی با هر کسی در جهان را در هر زمانی از روز آسان می‌کنند. جلسات و ارتباطات مجازی هرگز به طور کامل جایگزین تعاملات چهره به چهره نمی شوند، با این حال، مزایای زیادی از جمله صرفه جویی در زمان و هزینه دارند.ارتباط موثر در هر کسب و کاری، بزرگ و کوچک مهم است. گسترش شبکه‌های اجتماعی درها را برای شرکت‌ها در هر اندازه‌ای باز کرده است تا شبکه‌ای قوی از مشتریان وفادار بسازند. اینترنت با جوامع آنلاین، گروه‌های گفتگو، انجمن‌ها، توییت‌ها و صفحه‌های طرفداران پر شده است که همه آماده هستند تا هر کسب‌وکاری را که آنلاین کار می‌کند ستایش کنند.

گنجاندن رسانه های اجتماعی در استراتژی بازاریابی شرکت شما بیشتر در مورد تسهیل فرآیند خریداران است تا نحوه فروش محصولات و تبلیغ شرکت خود.

استفاده از رسانه های اجتماعی و حضور قوی آنلاین یکی از مهم ترین گام ها برای جلب اعتماد در جامعه آنلاین ما است. در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، مکالمه‌های بی‌درنگ هر روز اتفاق می‌افتد که بازار و برند شما را مشخص می‌کند، چه شرکت کنید یا نه. این مکالمات را فورا می توان مهار، نظارت و اندازه گیری کرد. به نوبه خود، آنها می توانند به گفتگوها و فرصت های تعامل بسیار مرتبط با خریداران بالقوه و مشتریان فعلی تبدیل شوند که منجر به افزایش فروش و رضایت مشتری می شود.

8 دلیل برای استفاده از رسانه های اجتماعی

1. ارائه اثبات اجتماعی : حضور در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به مشتریان بالقوه شواهد اجتماعی ارائه می‌کند که نشان می‌دهد شرکت شما وجود دارد و آنها را قادر می‌سازد تا ببینند تجربیات دیگران در مورد شرکت، محصولات و خدمات شما چه بوده است. همچنین آنها را قادر می سازد تا در مورد شرکت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند که به نوبه خود سطح اعتماد آنها را به شرکت شما افزایش می دهد.

2. نام تجاری خود را گسترش دهید : رسانه های اجتماعی می توانند به ایجاد هویتی قابل تشخیص برای شرکت، محصولات و خدمات شما کمک کنند. وقتی مشتریان بالقوه به دلیل پیام‌ها و تصاویر قابل شناسایی با یک تجارت آشنا می‌شوند، ارتباط مثبتی با آن کسب‌وکار ایجاد می‌کنند و می‌توانند آن را راحت‌تر به خاطر بسپارند.

3. شبکه شرکت خود را رشد دهید : شرکت های تحت شبکه نسبت به شرکت هایی که شبکه کمتری دارند عملکرد بهتری در فروش دارند. جمع آوری پایگاه بزرگی از طرفداران، دنبال کنندگان و ارتباطات شما را قادر می سازد تا مستقیماً با مصرف کنندگانی که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند ارتباط برقرار کنید.

4. ایجاد رهبری فکری : رسانه های اجتماعی یک پلت فرم و فرصت برندسازی شخصی را برای رهبران کسب و کار و کسب و کار شما فراهم می کند تا رهبری فکری ایجاد کنند و خود و شرکت را به عنوان متخصص در زمینه خود قرار دهند.

5. ارائه خدمات به مشتریان : رسانه های اجتماعی بیشتر و بیشتر به عنوان یک ابزار خدمات مشتری استفاده می شوند. شرکت‌ها با در دسترس بودن به مشتریان احتمالی و ارائه پشتیبانی در سایت‌هایی مانند توییتر و فیسبوک، می‌توانند به مشتریان بالقوه نشان دهند که چقدر پاسخگو هستند و مشتریان فعلی خود را راضی نگه دارند.

6. مدیریت شهرت : ابزارهای رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند که آنچه را که مردم در مورد شرکت یا برند شما به صورت آنلاین می گویند را پیگیری کنید. پاسخ سریع به نظرات یا نظرات مثبت و منفی به روشی حرفه ای و معتبر باعث احترام شرکت شما می شود و به توسعه و حفظ شهرت عالی آنلاین کمک می کند.

7. دسترسی نمایی : ایجاد “سر و صدا” در مورد محصولات و خدمات خود با استفاده از رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای افزایش تصاعدی دسترسی پیام بازاریابی شما به روشی است که هزینه کمتری نسبت به بازاریابی و تبلیغات سنتی دارد و همچنین بسیار موثرتر است.

8. بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو و ترافیک وب سایت : مشارکت فعال در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی سیگنال‌هایی را به موتورهای جستجوی اصلی (گوگل) ارائه می‌کند و می‌تواند دید شرکت و رتبه‌بندی وب‌سایت شما را افزایش دهد. پیوندهای ارسال شده در سایت های رسانه های اجتماعی به وب سایت شما نیز می تواند به جذب ترافیک بیشتر به سایت شما کمک کند.

رسانه های اجتماعی برای تجارت دیگر اختیاری نیستند. این یک راه ضروری برای دستیابی به مشتریان، به دست آوردن بینش ارزشمند و رشد برند شما است.

مزایای رسانه های اجتماعی برای برندسازی

1. آگاهی از برند را افزایش دهید :

با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، پلتفرم هایی مانند فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر مکانی طبیعی برای دستیابی به مشتریان بالقوه جدید و بسیار هدفمند هستند.

2. برند خود را انسانی کنید :

توانایی ایجاد ارتباطات واقعی انسانی (با نام مستعار لحظه های رابطه معنادار) یکی از مزایای کلیدی رسانه های اجتماعی برای تجارت است. دنبال کنندگان خود را به افرادی که شرکت شما را تشکیل می دهند معرفی کنید و نحوه استفاده و بهره مندی مشتریان فعلی از محصولات شما را به نمایش بگذارید.اصالت باعث ایجاد اعتماد می شود. اعتماد، به نوبه خود، پذیرش بازاریابی را ایجاد می کند و کسب و کار جدید را هدایت می کند. و اجتماعی بهترین مکان برای واقعی شدن است! نشان دهید که چگونه ارزش های برند خود را پذیرفته اید، چگونه محصول شما در زندگی واقعی کار می کند و چگونه منافع کارمندان و مشتریان خود را در اولویت قرار می دهید.

3. نام تجاری خود را به عنوان یک رهبر فکری تثبیت کنید : 

مردم به دنبال برندها برای بینش و اطلاعات هستند و هیچ جایی بهتر از رسانه های اجتماعی برای اشتراک گذاری آن وجود ندارد. مهم نیست که کسب‌وکار شما در چه صنعتی است، رسانه‌های اجتماعی این فرصت را به شما می‌دهند که برند شما را به عنوان یک رهبر فکری تثبیت کنید – منبعی برای کسب اطلاعات در مورد موضوعات مرتبط با جایگاه شما. لینکدین – به ویژه پلتفرم انتشارات لینکدین – یک شبکه عالی برای تمرکز بر روی زمانی است که می خواهید رهبری فکری خود را ایجاد کنید.

4. در ذهن خود بمانید :

رسانه‌های اجتماعی به شما این فرصت را می‌دهند که هر بار که وارد سیستم می‌شوند با طرفداران و دنبال‌کنندگان ارتباط برقرار کنید. پست‌های اجتماعی خود را سرگرم‌کننده و آموزنده نگه دارید، و دنبال‌کنندگان شما از دیدن محتوای جدید شما در فیدهای خود خوشحال می‌شوند، و شما را در ذهن خود نگه می‌دارند، بنابراین اولین توقف آنها زمانی که آماده خرید هستند.

مزایای رسانه های اجتماعی برای رشد

5. ترافیک وب سایت را افزایش دهید : پست ها و تبلیغات در رسانه های اجتماعی راه های کلیدی برای جذب ترافیک به وب سایت شما هستند. به اشتراک گذاری محتوای عالی از وبلاگ یا وب سایت خود در کانال های اجتماعی یک راه عالی برای جذب خوانندگان به محض انتشار یک پست جدید است.

6. سرنخ ایجاد کنید : رسانه های اجتماعی راهی آسان و کم تعهد را برای مشتریان بالقوه برای ابراز علاقه به کسب و کار و محصولات شما ارائه می دهند. تولید سرنخ چنان مزیت مهم رسانه های اجتماعی برای کسب و کار است که بسیاری از شبکه های اجتماعی فرمت های تبلیغاتی را ارائه می دهند که به طور خاص برای جمع آوری سرنخ ها طراحی شده اند.

7. افزایش فروش : حساب‌های اجتماعی شما بخش مهمی از قیف فروش شما هستند – فرآیندی که از طریق آن یک مخاطب جدید مشتری می‌شود.  با افزایش تعداد افرادی که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و ابزارهای فروش اجتماعی تکامل می یابند، شبکه های اجتماعی برای جستجوی محصول و تجارت الکترونیک اهمیت فزاینده ای پیدا خواهند کرد. زمان مناسبی است که تلاش های بازاریابی اجتماعی خود را با اهداف فروش هماهنگ کنید.

8. با اینفلوئنسرها شریک شوید : توصیه‌های دوستان و خانواده نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های مصرف‌کننده بازی می‌کنند، مانند بررسی‌ها. وقتی مردم را وادار می‌کنید که در مورد محصول یا شرکت شما در رسانه‌های اجتماعی صحبت کنند، آگاهی و اعتبار برند را ایجاد می‌کنید و خود را برای فروش بیشتر آماده می‌کنید. یکی از راه‌های کلیدی برای تبلیغ شفاهی اجتماعی این است که با اینفلوئنسرها شریک شوید – افرادی که در رسانه‌های اجتماعی دنبال‌کنندگان زیادی دارند و می‌توانند توجه آن‌ها را به برند شما جلب کنند.

مزایای رسانه های اجتماعی برای تولید محتوا

9. محتوا را تبلیغ کنید : تبلیغ محتوای خود در کانال های اجتماعی یک راه عالی برای ارائه محتوای هوشمندانه و کاملاً تحقیق شده خود در مقابل افراد جدید، اثبات تخصص شما و افزایش مخاطبان است. برای به حداکثر رساندن مزایای رسانه های اجتماعی برای کسب و کار، مطمئن شوید که یک برنامه بازاریابی محتوا نیز در اختیار دارید.

10. ویروسی شوید : همانطور که مردم شروع به لایک کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاری پست های اجتماعی شما می کنند، محتوای شما در معرض مخاطبان جدید یعنی دوستان و دنبال کنندگان آنها قرار می گیرد. ویروسی شدن این مفهوم را یک قدم جلوتر می برد. همانطور که مردم محتوای شما را با شبکه های خود به اشتراک می گذارند، و شبکه های آنها نیز از این روند پیروی می کنند، محتوای شما در سراسر اینترنت پخش می شود و به طور بالقوه هزاران یا حتی میلیون ها اشتراک را به دست می آورد. این قرار گرفتن در معرض به ویژه مفید است زیرا، در دنیایی که محتوای آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که هر شخص می تواند مصرف کند، سهم اجتماعی یک دوست به عنوان نوعی پیش نمایش عمل می کند.  البته ویروسی شدن کار ساده ای نیست، اما بدون رسانه های اجتماعی، تقریبا غیرممکن خواهد بود.

11. محتوای منبع : دو راه کلیدی وجود دارد که کسب و کارها می توانند محتوا را در رسانه های اجتماعی تهیه کنند:

 • ایده های منبع: از دنبال کنندگان خود بخواهید که چه می خواهند، یا در گوش دادن اجتماعی شرکت کنید تا ایده هایی برای محتوایی که خودتان می توانید ایجاد کنید، ارائه دهند. به زبان ساده: آنچه را که مردم می خواهند به آنها بدهید. این یک راه مطمئن برای ایجاد محتوایی است که مردم بخواهند بخوانند و به اشتراک بگذارند.
 • مطالب منبع برای پست ها: یک مسابقه ایجاد کنید یا از یک هشتگ برای منبع محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) که می توانید به اشتراک بگذارید، استفاده کنید. مشارکت دادن فالوورهایتان می‌تواند باعث ایجاد هیجان در مورد برند شما شود، در حالی که کتابخانه‌ای از پست‌های اجتماعی را برای شما فراهم می‌کند تا در طول زمان به اشتراک بگذارید.

مزایای رسانه های اجتماعی برای ارتباط

12. مدیریت شهرت : مشتریان شما در حال حاضر در مورد شما در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند، خواه شما آنجا باشید یا نه. اگر شما و تیمتان در حال بازی هستید، می‌توانید پست‌های اجتماعی مهم درباره برندتان را انتخاب کنید تا نکات مثبت را برجسته کنید و قبل از تبدیل شدن به یک موضوع منفی، موارد منفی را برطرف کنید.

13. ارتباطات بحران: آیا شرکت شما برنامه ای برای مقابله با بحران دارد؟ در حالی که کسب و کارهای کوچک ممکن است در مقیاسی مانند مشکل با استارباکس دچار بحران نشوند، تعداد کمتری از سهام می تواند تأثیر مخربی در یک جامعه یا جایگاه فشرده داشته باشد. وقتی صحبت از پاسخ به بحران ها در رسانه های اجتماعی می شود، سکوت گزینه ای نیست. حفظ حساب‌های اجتماعی خوب و مدیریت شده و داشتن یک برنامه می‌تواند به شما کمک کند در صورت وقوع بدترین اتفاق، حضور داشته باشید و آماده باشید.

14. تعامل با مشتری و مخاطب : شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که مستقیماً با مشتریان و طرفداران تعامل داشته باشید و به همین ترتیب به آنها این فرصت را می‌دهند که مستقیماً با برند شما ارتباط برقرار کنند. برخلاف رسانه‌های سنتی که فقط ارتباطات یک طرفه را ارائه می‌دهند، رسانه‌های اجتماعی یک خیابان دوطرفه هستند. اگر می خواهید مشتریان و فالوورها درگیر شوند، باید خودتان درگیر باشید. فعال بمانید و به نظرات و سوالات مربوط به پست‌های رسانه‌های اجتماعی خود به گونه‌ای که مناسب برند شما باشد پاسخ دهید.همچنین می‌توانید از نظارت بر رسانه‌های اجتماعی برای نظارت بر آنچه مردم در سراسر وب اجتماعی می‌گویند استفاده کنید.

15. خدمات مشتری و پشتیبانی مشتری : مردم انتظار دارند که برندها در رسانه‌های اجتماعی در دسترس باشند و به دنبال حساب‌های اجتماعی خود برای خدمات مشتری باشند – و فراتر از آن، حدود نیمی از کاربران رسانه‌های اجتماعی انتظار دارند ظرف سه ساعت از برندها در رسانه‌های اجتماعی پاسخ دهند.

مزایای رسانه های اجتماعی برای به دست آوردن اطلاعات

16. درباره مشتریان خود بیشتر بدانید :

رسانه های اجتماعی حجم عظیمی از داده ها را در مورد مشتریان شما در زمان واقعی تولید می کنند. شما می توانید از این اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات تجاری هوشمندانه استفاده کنید. همه شبکه های اجتماعی اصلی تجزیه و تحلیل هایی ارائه می دهند که اطلاعات جمعیت شناختی در مورد افرادی که با حساب شما در تعامل هستند را ارائه می دهند. این می تواند به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را تنظیم کنید تا بهتر با مخاطبان واقعی خود صحبت کنید.

17. احساسات پیرامون برند خود را بسنجید :

ما نظارت بر رسانه های اجتماعی را در بالا به عنوان یک عنصر مهم در جذب مخاطب ذکر کردیم. اما همچنین یک منبع کلیدی اطلاعاتی در مورد برند شماست. در حالی که مهم است بدانید مردم چقدر در مورد شما به صورت آنلاین صحبت می کنند، همچنین مهم است که بدانید آنها در واقع چه چیزی در مورد برند شما می گویند و چه احساسی دارند. منشن های زیاد می تواند چیز خوبی باشد. اما اگر منشن های زیادی با احساسات منفی دریافت می کنید، باید کمی فکر کنید تا بفهمید چه مشکلی رخ داده و مشکل را حل کنید. استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارتان به شما این امکان را می‌دهد که در صدر تحلیل احساسات باقی بمانید تا بتوانید از اعتبار برند خود محافظت کنید.

18. مراقب رقابت باشید: 

همچنین مهم است که بدانید مردم در مورد رقبای شما چه می گویند. به عنوان مثال، ردیابی رقبای شما ممکن است نقاط ضعف را در محصولات یا خدمات آنها نشان دهد که می توانید با آنها تماس بگیرید و در این فرآیند مشتریان جدیدی را به دست آورید. نظارت بر رقابت در رسانه های اجتماعی همچنین به این معنی است که از زمانی که رقبای شما محصولات جدید را راه اندازی می کنند، تبلیغات را اجرا می کنند و گزارش ها یا داده های جدیدی را منتشر می کنند، آگاه خواهید بود.

19. در صدر اخبار صنعت باشید :

در دنیای آنلاین، همه چیز به سرعت پیش می‌رود – و شما نمی‌توانید پشت سر بگذارید. حفظ یک گوش مجازی از طریق گوش دادن اجتماعی راهی برای آگاه ماندن از تغییرات آتی در صنعت شما است که می تواند بر نحوه انجام تجارت شما تأثیر بگذارد.

مزایای رسانه های اجتماعی برای تبلیغات

20. تبلیغات هدفمند :

تبلیغات اجتماعی روشی ارزان برای تبلیغ کسب و کار و توزیع محتوا است. آنها همچنین گزینه های هدف گیری قدرتمندی را ارائه می دهند تا بتوانید به مخاطبان مناسب دست پیدا کنید و از بودجه خود نهایت استفاده را ببرید. با گزینه‌های هدف‌یابی تبلیغات از جمله اطلاعات جمعیت‌شناختی، جغرافیا، زبان و حتی رفتارهای آنلاین، می‌توانید پیام‌های خاصی ایجاد کنید که به بهترین وجه با گروه‌های مختلف مشتریان بالقوه صحبت می‌کند و فقط برای بینندگان دقیقی که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید، هزینه پرداخت کنید.

21. هدف گذاری مجدد : 

افرادی که محصولات را در سبد خرید رها کرده اند، مشتریان بالقوه اصلی هستند. آنها قبلاً وب سایت شما را پیدا کرده اند، محصولات شما را مرور کرده اند و در مورد آنچه ممکن است بخواهند تصمیم گرفته اند. مردم به دلایل زیادی سبد خرید را رها می کنند، اما کسی که این میزان علاقه را به شرکت شما ابراز کرده است، نباید نادیده گرفته شود. با استفاده از ابزارهای ردیابی مانند پیکسل فیس بوک، می توانید به این مشتریان بالقوه تبلیغات رسانه های اجتماعی را برای محصولات دقیقی که در وب سایت شما مرور کرده اند یا در سبد خرید قرار داده اند نشان دهید.

مزایای رسانه های اجتماعی برای اثبات بازگشت سرمایه

22. گزارش و تحلیل

اثبات بازگشت سرمایه همیشه برای بازاریابان یک چالش است. اما با ابزارهای ردیابی و تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید تأثیر کامل فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی خود را، از دنبال‌کردن گرفته تا تعامل تا خرید، ببینید. ابزارهایی مانند Google Analytics و Hootsuite Impact ترافیک وب سایت ایجاد شده از رسانه های اجتماعی، تبدیل، ثبت نام ایمیل و بازگشت سرمایه را برای کمپین های رسانه های اجتماعی ارگانیک و پولی دنبال می کنند.پارامترهای UTM یکی دیگر از ابزارهای ردیابی عالی است که به شما کمک می کند ببینید کدام شبکه های اجتماعی بیشترین مزیت را برای کسب و کار شما دارند.

چرا شبکه اجتماعی برای کسب و کار مهم است؟

جذب مشتری، دریافت بازخورد مشتری و ایجاد وفاداری مشتری. دسترسی به بازار خود از جمله بازارهای بین المللی را افزایش دهید. تحقیقات بازار انجام دهید و هزینه های بازاریابی را کاهش دهید. افزایش درآمد با ایجاد شبکه های مشتریان و تبلیغات.

5 دلیل نیاز کسب و کار شما به رسانه های اجتماعی
 1. بهبود آگاهی از برند. افزایش دید کسب و کار شما نباید سخت ترین کار در جهان باشد، به خصوص با قدرت رسانه های اجتماعی
 2. مقرون به صرفه
 3. با مشتریان خود درگیر شوید
 4. وفاداری به برند
 5. رضایت مشتری بهتر

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  Sara.barati

  ۱۴۰۱-۱۱-۱۱ - ۱۰:۳۳

  بسیار جالب بود و نکات مفیدی را یاد داشت کرده بودین.

   admin

   ۱۴۰۱-۱۱-۱۹ - ۰۹:۵۵

   ممنون اگر سوالی برایتان مطرح بود بفرمایید در خدمتتون هستیم

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.