آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

ویژگی تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات رسانه های اجتماعی نوعی بازاریابی دیجیتال است که از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای ارائه تبلیغات پولی به مخاطبان هدف شما استفاده می کند.

ویژگی تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات رسانه های اجتماعی نوعی بازاریابی دیجیتال است که از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای ارائه تبلیغات پولی به مخاطبان هدف شما استفاده می کند. تبلیغات رسانه های اجتماعی راهی سریع و موثر برای ارتباط با مصرف کنندگان و تقویت شما هستند.

5 مؤلفه کلیدی برای تبلیغات رسانه های اجتماعی

  1. بررسی اجمالی کمپین. مرور کلی کمپین عناصر کمپین های تبلیغات اجتماعی را روشن می کند .
  2. مخاطب هدف. در انتخاب مخاطب هدف مناسب تا جایی که می توانید دقیق باشید .
  3. خلاقان کمپن .
  4. پلتفرم های رسانه های اجتماعی .
  5. معیارهای بودجه و موفقیت کمپین.

ویژگی های تبلیغات چیست؟

تبلیغات: هیچ گونه تماس حضوری با مشتریان وجود ندارد. به همین دلیل است که از آن به عنوان فروشندگی غیر شخصی یاد می شود. این یک شکل غیر شخصی از ارائه محصولات و ترویج ایده است و از فروش شخصی پشتیبانی می کند.

مدیریت کمپین های تبلیغاتی خود را در شبکه های اجتماعی 

کمپین های تبلیغاتی خود را به صورت دستی اجرا کنید.

از بین سه روش مدیریت یک کمپین، اجرای دستی آن ارزان ترین و ساده ترین گزینه شما خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پلتفرم تبلیغاتی را انتخاب کرده و کمپین خود را راه اندازی کنید.

طرفداران

اجرای یک کمپین تبلیغاتی به صورت دستی به شما این امکان را می دهد که 100٪ از بودجه خود را برای آزمایش تبلیغات و یافتن بهترین ها به جای صرف پول اضافی برای ابزارهای مدیریت تبلیغات یا هزینه های آژانس سرمایه گذاری کنید.به علاوه، به عهده گرفتن مسئولیت کمپین‌های خود می‌تواند به شما اجازه دهد که برای یادگیری و بهبود کمپین‌های خود در آینده، نگاهی به تبلیغات داشته باشید. به جای اینکه اجازه دهید شخص دیگری این کار را انجام دهد، می‌توانید متخصص شوید و به زبان صحبت کنید، حتی اگر آگهی‌دهنده‌های خارجی را در این مسیر استخدام کنید.

 

تحلیل

تبدیل شدن به یک متخصص تبلیغات مستلزم زمان و تعهد است، به این معنی که هر چه زمان بیشتری برای تبلیغات سرمایه گذاری کنید، کمتر می توانید در زمینه های دیگر کسب و کار خود صرف کنید. اگر صاحب کسب‌وکار هستید، صرف ساعت‌ها برای تسلط بر تبلیغات ممکن است برای یک برنامه کاری شلوغ مناسب نباشد.علاوه بر این، صرف اینکه زمان زیادی را برای تبدیل شدن به یک متخصص تبلیغات سرمایه گذاری می کنید به این معنی نیست که تبلیغات شما موفق خواهند شد. اگر وارد دنیای تبلیغات می‌شوید، ممکن است این همه زمان سرمایه‌گذاری کنید و ریسک نرسیدن به نتایج دلخواه را داشته باشید.

برای چه کسانی ایده آل است؟

اگر با بودجه محدودی کار می کنید و ابزاری برای استخدام یک آژانس تبلیغاتی ندارید، ممکن است کمپین های خود را به صورت دستی اجرا کنید.با این حال، مگر اینکه قبلاً یک تبلیغ‌کننده باتجربه باشید، باید مایل به سرمایه‌گذاری زمان و تلاش برای یادگیری باشید.

کمپین های تبلیغاتی خود را با استفاده از نرم افزارهای خودکار اجرا کنید.

با توجه به اینکه انتظار می رود هزینه تبلیغات رسانه های اجتماعی در اکثر کشورها تا سال 2026 به بیش از 122 میلیارد دلار برسد، جای تعجب نیست که اکنون ابزارهای شخص ثالث زیادی برای کمک به مدیریت کمپین های خود وجود دارد.

طرفداران

ابزارهای شخص ثالث مانند AdEspresso یا Revealbot می توانند بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک و تجزیه و تحلیل نتایج را بسیار ساده تر از استفاده از Ad Manager Facebook انجام دهند.

شرکت‌ها همچنین می‌توانند از ابزارهای خودکار مانند Adext استفاده کنند که از هوش مصنوعی برای مدیریت کل کمپین استفاده می‌کند و به شما امکان می‌دهد بر روی سایر زمینه‌های کسب و کار خود تمرکز کنید.با ابزارهای بسیار زیادی در بازار، می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید، کمپین‌ها را بهینه کنید و مطمئن شوید که پول آن‌ها صرف تبلیغاتی می‌شود که به فروش تبدیل می‌شوند.

تحلیل

در حالی که ابزارهای شخص ثالث اغلب نسبتاً مقرون به صرفه هستند، هنوز هم باید هزینه اضافی را در نظر بگیرید.درست مانند اجرای دستی کمپین تبلیغاتی خود، نرم افزار خودکار نیز خطر خرج کردن پول را به همراه دارد اما نتایج دلخواه را به دست نمی آورد. از آنجایی که شما کل فرآیند کمپین را کنترل نمی کنید، ممکن است تشخیص اینکه مدیر تبلیغات در کجا کوتاهی می کند، چالش برانگیزتر باشد.

برای چه کسانی ایده آل است؟

برای بازرگانی که با بودجه محدودی کار می کنند اما زمان کافی برای سرمایه گذاری در اجرای کمپین های خود را ندارند، استفاده از ابزارهای شخص ثالث وسیله ای خوشحال کننده است. ایجاد یک کمپین موفق با نرم افزار خودکار و حداقل زمان سرمایه گذاری شده قابل دستیابی است.برای صاحبان مشاغل با منابع محدود، این احتمالا بهترین گزینه است.

 تبلیغاتی خلاقانه در رسانه های اجتماعی 

 

ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق در رسانه های اجتماعی یک چیز است، اما ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی خلاق اغلب موضوع دیگری است. قبل از شروع، موارد زیر را در نظر بگیرید:

تعیین کنید چه چیزی بفروشید.

اگر کسب و کار تجارت الکترونیک شما فقط یک محصول را تولید و به فروش می رساند، یا اگر قبلاً یک پرفروش آشکار دارید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.با این حال، اگر کسب و کار شما دارای یک کاتالوگ محصول بزرگ است، باید شناسایی کنید که کدام یک از محصولات شما ارزشمندتر هستند و باید در تلاش های تبلیغاتی شما نقش محوری داشته باشند.

 

هنگامی که ارزش محصول خود را محاسبه کردید، می توانید تعیین کنید که کدام یک سود بالایی دارند اما در حساب تبلیغاتی نشان داده نمی شوند و بر اساس آن تنظیم کنید. در حالی که می توانید یک تبلیغ خوب برای یک محصول با فروش متوسط ایجاد کنید، ارائه یک محصول پرفروش احتمالاً منجر به تبدیل و فروش بیشتر می شود.

درباره مخاطبان خود تحقیق کنید.

قبل از اینکه به مخاطبان خود بفروشید، باید بدانید که آنها چه کسانی هستند و چه می خواهند. دانستن هدف عملکردی محصول شما و آنچه مشتریان شما می خواهند همیشه سیاه و سفید نیست.

برای شناخت بیشتر مخاطبان خود، نکات زیر را در نظر بگیرید:

چه مثبت و چه منفی، نظرات مشتریان بینش ارزشمندی در مورد آنچه مشتریان شما می خواهند و نحوه مشاهده آنها از محصول شما است. این بررسی ها می تواند از فروشگاه آنلاین، وبلاگ ها، ویدیوهای YouTube یا پست های Reddit شما باشد.

Google Trends و جستجوی کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که مشتریان در مورد محصولات یا موضوعات مختلف چگونه فکر می کنند.

هشتگ های مرتبط را در شبکه های اجتماعی برند خود جستجو کنید. این می تواند فرصتی عالی برای یافتن جستجوی ارگانیک برای محصولات شما باشد.

از یک پلتفرم خلاقانه استفاده کنید.

پیدایش رسانه‌های اجتماعی درها را به روی بسیاری از فرصت‌های جدید برای تبلیغات دیجیتال باز کرده است و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد از قابلیت‌های ذاتی پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، اسنپ‌چت و توییتر استفاده کنند.در حالی که محدودیت‌هایی برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی وجود دارد، اما همچنان فرصت‌هایی برای کسب‌وکارها هستند تا در تعامل با مشتریان خود خلاقیت به خرج دهند. رسانه‌های اجتماعی چه ایجاد یک بخش پرسش‌های متداول، تعامل مستقیم با مشتریان یا ایجاد یک حضور ثابت باشد، می‌تواند راه‌ها و جهت برنامه‌های تبلیغاتی شما را تغییر دهد.

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنید.

هنگامی که محصول و مخاطبان خود را شناختید، زمان آن فرا رسیده است که قطعات را وارد عمل کنید. در اینجا چهار مرحله وجود دارد که شما را در مسیر ایجاد یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق قرار می دهد:

اهداف خود را مشخص کنید

تعیین اهداف تجاری واضح و قابل دسترس، پایه و اساس حیاتی برای ایجاد یک کمپین موفق است.می‌توان به راحتی وارد یک کمپین با چشم‌انداز و جاه‌طلبی زیاد شد، اما اگر رویکرد متمرکزی نداشته باشید، این جاه‌طلبی‌ها ممکن است کوتاهی کنند. چه آگاهی از برند باشد، چه فالوورهای بیشتر در رسانه های اجتماعی یا رتبه بالاتر سئو، مطمئن شوید که یک هدف قابل تعریف برای راهنمایی شما در تصمیم گیری در طول فرآیند دارید.

مخاطب هدف خود را شناسایی کنید

مطمئن شوید که مخاطبان خود را به طور واضح و مختصر بشناسید. هرچه بیشتر درک کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند و چه می خواهند، بهتر می توانید تبلیغات خود را برای برآورده کردن بهتر نیازهای آنها اصلاح کنید.

پرسونای مشتری ایجاد کنید

پرسونای مشتری شرح مفصلی از مشتری هدف شما است که مشخصات جمعیتی آنها مانند سن، موقعیت مکانی، شغل، درآمد و سایر جزئیات را که ممکن است بر نحوه تصمیم گیری آنها برای خرید تأثیر بگذارد، برجسته می کند.

بودجه خود را تعیین کنید

ارزیابی بودجه برای تعیین محدودیت ها و نحوه تخصیص منابع کلیدی است.خوشبختانه، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به طور کلی ارزان‌تر از بازاریابی سنتی است، بنابراین سرمایه‌گذاری‌های شما در دیجیتال اغلب پول بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

عملکرد خود را بهبود بخشید.

بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS) می‌تواند به شما نشان دهد که آیا تبلیغات شما کار می‌کنند یا خیر، اما اگر اینطور نیست، نمی‌توانند دلیل آن را به شما بگویند.همچنین می‌توانید از سیستم AIDA برای کمک به کسب‌وکارها برای درک نحوه تجربه مشتریان از تبلیغات و محتوا استفاده کنید. AIDA که در سال 1898 طراحی شد، یک مدل رفتاری است که چهار اثری که یک تبلیغ باید در مشتری ایجاد کند را برجسته می‌کند:

 

توجه: چگونه محتوا مشتری را متوقف می کند.

علاقه: محتوا چگونه مشتری را نگه می دارد.

میل: چگونه و چرا محتوا باعث می شود مشتری بالقوه بیشتر کاوش کند.

اقدام: چگونه محتوا به طور موثر نتایج مطلوب نهایی را از خرید تا تبدیل ایجاد می کند.

بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای تبلیغات

زمانی که تصمیم می گیرید تبلیغات خود را در کجا قرار دهید، به خاطر داشته باشید که هر سایت رسانه اجتماعی یک مخاطب منحصر به فرد دارد – بدانید مشتریان ایده آل شما کجا هستند و آنها را در آنجا ملاقات کنید.

فیس بوک

به‌عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی در جهان، می‌توان با اطمینان گفت که فیس‌بوک انتخابی مطمئن برای تصمیم‌گیری در مورد مکان تبلیغ است. فیس بوک در میان طیف گسترده ای از جمعیت شناسی محبوب است، به این معنی که شانس خوبی وجود دارد که مخاطبان هدف شما نیز با این پلت فرم درگیر شوند.این پلت فرم علاوه بر اینکه به کاربران فیس بوک امکان اتصال و اشتراک گذاری محتوا به صورت آنلاین را می دهد، این فرصت را نیز به تجار ارائه می دهد تا محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنند.

در اینجا چند گزینه تبلیغاتی فیس بوک وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به اهداف کمپین کمک کند:

تبلیغات تصویری و ویدیویی :  ابتدایی ترین فرمت های تبلیغاتی هستند که توسط فیس بوک ارائه می شوند و از ساده ترین آنها برای طراحی هستند. از طریق یک تصویر یا ویدیو با کیفیت بالا، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند محصولات، خدمات و مارک‌های جدید را برجسته کرده و از آنها در هر نقطه از قیف فروش استفاده کنند.

تبلیغات داستانی : تبلیغات استوری، تبلیغات تصویری، ویدیویی یا چرخ فلکی تمام صفحه هستند که از طریق فیس بوک، مسنجر یا اینستاگرام ارائه می شوند. با این حال، برخلاف داستان‌های معمولی، تبلیغات داستانی پس از 24 ساعت ناپدید نمی‌شوند و به آنها وسعت و آزادی بیان بیشتری می‌دهد.

تبلیغات چرخ و فلک : به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد که دو یا چند تصویر یا ویدیو را در یک تبلیغ نشان دهند. هر تبلیغ را می توان با عنوان، توضیحات، پیوند یا فراخوان اقدام (CTA) خود ارائه کرد.

تبلیغات نمایش اسلاید : تبلیغاتی شبیه به ویدیو هستند که از حداکثر ده تصویر یا یک ویدیو استفاده می کنند که در یک نمایش اسلاید نمایش داده می شود. آنها با تبلیغات ویدیویی به دلیل ماهیت بارگذاری سریع و ایجاد آسان متفاوت هستند.

تبلیغات مجموعه ها : کشف، مرور و خرید محصولات را از تلفن هایشان برای افراد آسان تر می کند. هر تبلیغ یک ویدیو یا تصویر اصلی را با چندین تصویر همراه در طرح‌بندی شبکه‌ای ارائه می‌کند که در یک تجربه همه‌جانبه به هم می‌آیند.

تبلیغات پیام رسان : تبلیغات مسنجر در تب Chats برنامه مسنجر ارائه می شود. اگر مشتری روی تبلیغ ضربه بزند، نمای دقیقی از محصول یا خدمات برای او ارسال می‌شود که با یک تماس برای اقدام برای رفتن به یک سایت یا شروع گفتگو با یک نماینده تکمیل می‌شود.

تبلیغات قابل پخش : یک تبلیغ ویدیویی تعاملی است که برای تبلیغ‌کنندگان برنامه تلفن همراه طراحی شده است تا مشتریان را با فرآیندی شبیه به نسخه نمایشی به سمت برنامه خود سوق دهد. با اجازه دادن به کاربران برای تست درایو برنامه شما قبل از دانلود یا خرید، می توانید آنها را بدون مزاحم جذب کنید.

اینستاگرام

اینستاگرام که به خاطر عکس‌ها و ویدیوهای براقش شناخته می‌شود، یک پلتفرم ایده‌آل برای برندهایی با محصولات بصری جذاب است و به راحتی در رسانه‌های بصری گنجانده می‌شود. اینستاگرام همچنین دارای پایگاه کاربر گسترده ای است که دومین نرخ تعامل در میان پلتفرم های رسانه های اجتماعی و یکی از جوان ترین مخاطبان را دارد.

اگر تجارت و بازار هدف شما با هر دو ویژگی مطابقت دارند، تبلیغات اینستاگرام می تواند بهترین گزینه شما باشد و تبلیغاتی مانند:

تبلیغات تصویری و ویدیویی :  از آنجایی که تبلیغات اینستاگرام به شدت به تصاویر و ویدیوها متکی است، تبلیغات عکس و ویدیو رایج ترین نوع است که استفاده می کنید و با آن مواجه می شوید. بین پست های دوستان و فالوورهای خود، کاربران می توانند تبلیغاتی را ببینند که آنها را به سمت صفحه، وب سایت یا فروشگاه یک شرکت هدایت می کند.

تبلیغات تجربه فوری : Instant Experience (IX)، که قبلاً Canvas نامیده می شد، تبلیغات یک قالب تمام صفحه همه جانبه است که عمدتاً برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. آنها را می توان هم در استوری و هم در فیدهای اینستاگرام پشتیبانی کرد.

تبلیغات مجموعه : مانند فیس بوک، تبلیغات مجموعه برای کمک به کاربران در کشف، مرور و خرید محصولات طراحی شده اند – همه از دستگاه های تلفن همراه خود. هر آگهی مجموعه شامل یک ویدیو یا تصویر جلد با تصاویر محصول کوچکتر است که در زیر اضافه شده است.

تبلیغات فید را کاوش کنید : در صفحه کاوش اینستاگرام قرار دارد، جایی که کاربران برای کشف محتوای جدید، تماشای ویدیوهای جدید و یافتن تجربه‌های جدید خرید می‌روند. با این تبلیغات، کسب و کارها می توانند مشتریان پذیرا را در جایی که می خواهند پیدا کنند، پیدا کنند.

تبلیغات استیکر نظرسنجی :  یک قالب تعاملی است که در استوری های اینستاگرام برای ایجاد تعامل و یافتن آنچه مشتریان به دنبال آن هستند استفاده می شود. این تبلیغات در عین سادگی می تواند در ارائه راهی برای تعامل با کسب و کار شما به مخاطبان شما بسیار موثر باشد.

تبلیغات خرید اینستاگرام : به مشتریان این امکان را می دهد که روی برچسب محصول ضربه بزنند تا اطلاعات بیشتری در مورد یک کالا بیاموزند و نحوه خرید آن را بیاموزند. این تبلیغات در فروشگاه اینستاگرام برای به حداکثر رساندن دسترسی به محصولات شما و افزایش پست های قابل خرید استفاده می شود.

توییتر

توییتر به عنوان پلتفرمی برای کشف اخبار فوری و تعامل با اینفلوئنسرهای کوچک و بزرگ، یکی از محبوب ترین کانال های رسانه اجتماعی از زمان راه اندازی آن در سال 2006 بوده است.

تبلیغات توییتر چندین گزینه مختلف برای برندها برای ایجاد تبلیغات ارائه می دهد، از جمله:

تبلیغات تصویری و ویدیویی : توییتر به کسب و کارها اجازه می دهد تا محصولات خود را برجسته کنند و توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب کنند. ایجاد و استفاده آسان، تبلیغات آنها می تواند افراد را به سمت یک سایت هدایت کند یا از طریق تعامل ویروسی، کمپین ها را هدایت کند.

تبلیغات چرخ و فلک : به شما امکان می دهد داستانی بگویید و کاربران را به سمت وب سایت یا برنامه خود سوق دهید. با حداکثر شش تصویر یا ویدیوی قابل کشیدن به صورت افقی، می توانید چندین محصول یا تبلیغات را به نمایش بگذارید.

تبلیغات لحظه ای : به کاربران امکان می‌دهد مجموعه‌ای از توییت‌ها را بسازند تا داستانی فراگیر فراتر از محدودیت‌های معمولی کاراکتر تعریف کنند. آنها می توانند دیدگاه های متفاوتی ارائه دهند و داستان های منحصر به فرد را تبلیغ کنند.

تبلیغات متنی : توییتر شبیه یک توییت استاندارد است، از جمله لایک، پاسخ، موارد دلخواه و ریتوییت. این تبلیغات بومی به معنای محتوای معمولی توییتر است و به کاربران اجازه می‌دهد تا دامنه کسب و کار خود را به صورت ارگانیک گسترش دهند.

تبلیغات فالوور : یک حساب کاربری را برای مخاطبان هدف تبلیغ می کند، آگاهی را افزایش می دهد و فالوورهای جدید را جذب می کند. آنها به عنوان توییت های تبلیغاتی در جدول زمانی هدف ظاهر می شوند، طبیعی به نظر می رسند و امکان کشف ارگانیک را فراهم می کنند.

Twitter Amplify تبلیغات : Twitter Amplify Ads تبلیغاتی پیش از پخش هستند که برای همسو کردن برندها با محتوای ممتازی که مشتریان شما قبلاً تماشا می‌کنند، از نکات برجسته گرفته تا کلیپ‌های ویروسی کار می‌کنند. با رفتن به جایی که مشتری از قبل در آن قرار دارد، می توانید از مخاطبان قبلی خود بسازید.

تبلیغات تصاحب توییتر : برند شما را به عنوان اولین تبلیغ روز در صدر گفتگو قرار می دهد. هنگامی که مخاطبان هدف شما جدول زمانی توییتر خود را تازه می کنند، تبلیغ شما اولین چیزی است که می بیند و منجر به تعامل بیشتر می شود.

لینکدین

لینکدین به عنوان بزرگترین شبکه حرفه ای جهان، پایگاه کاربران حرفه ای گسترده ای دارد و می تواند مشتریان را بر اساس صلاحیت های شغلی هدف قرار دهد. بر خلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر که بر تبلیغات B2C تمرکز می‌کنند، ماهیت تبلیغات لینکدین آن را برای مشارکت در کمپین‌های تبلیغاتی B2B مناسب‌تر می‌کند.

انواع مختلفی از تبلیغات لینکدین وجود دارد، از جمله:

تبلیغات تک تصویری و ویدیویی : به برندها اجازه می‌دهد در هر مرحله از سفر خریدار، مخاطبان حرفه‌ای را با محتوای تصویری یا ویدیویی مجذوب کنند – همه در فید معمولی لینکدین نمایش داده می‌شوند.

تبلیغات چرخ و فلک : به برندها این امکان را می دهد که یک داستان تعاملی را از طریق یک سری کارت ها، تصاویر یا ویدیوهای قابل کشیدن در فید لینکدین بیان کنند. این برندها به طور گسترده ای قابل تنظیم هستند، از محتوا گرفته تا URL فرود.

تبلیغات رویداد : به کسب‌وکارها امکان می‌دهد رویدادها یا وبینارهای لینکدین را تقویت کنند تا حداکثر حضور را افزایش دهند.

تبلیغات سند : به برندها و کسب و کارها کمک می کند تا با به اشتراک گذاشتن اسناد در فید لینکدین، سرنخ ها را جمع آوری کرده و تعامل مشتری را افزایش دهند.

تبلیغات مکالمه : با درگیر کردن مشتریان بالقوه در پیام‌رسانی لینکدین برای ایجاد مکالمات حرفه‌ای و ترویج محصولات یا خدمات کار می‌کند.

تبلیغات پیامکی : به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد پیام‌های مستقیمی را به مشتریان احتمالی ارسال کنند تا اقدامات فوری را آغاز کرده و مکالمه را آغاز کنند.

آگهی‌های Lead Gen Form : فرم‌های تولید سرنخ، جمع‌آوری سرنخ‌های باکیفیت از تبلیغات در لینکدین را از طریق فرم‌ها یا اسناد از پیش پر شده برای برندها آسان می‌کند.

تبلیغات متنی : می تواند مشتریان جدیدی را از طریق مواردی مانند سرفصل های متقاعد کننده، توضیحات مختصر یا تصاویر اختیاری به سمت کسب و کار شما سوق دهد.

تبلیغات در کانون توجه : تبلیغات Spotlight محصولات، خدمات یا رویدادهای یک برند را به نمایش می گذارد تا ترافیک وب سایت، صفحه فرود یا فروشگاه شما را افزایش دهد.

تبلیغات فالوور : از ارتباطات موجود برای تبلیغ صفحه لینکدین شما و به دست آوردن فالوورهای اضافی استفاده می کند.

تاکتیک های تبلیغات در رسانه های اجتماعی

هنگامی که پلتفرم اجتماعی خود و انواع تبلیغاتی را که می خواهید نمایش دهید مشخص کردید، زمان آن رسیده که چرخ های تبلیغاتی خود را به حرکت درآورید. برای کمک به شروع، در اینجا چندین نکته برای جلب توجه بیشتر به محتوای خود و تبدیل بینندگان به مشتری وجود دارد:

هدف گذاری مخاطب.

 هدف قرار دادن یک مخاطب به معنای منطقه بندی بر روی یک جمعیت منتخب اعم از سن، جنسیت، شغل یا علاقه است. با استفاده از جستجوی کلمات کلیدی، نظرسنجی و مصاحبه با مشتریان و ایجاد پرسونای واضح مشتری، می توانید تصویر بهتری از مشتریان خود داشته باشید و آنها را با دقت بیشتری هدف قرار دهید.

نه تنها باید مشتریان جدید و بالقوه را هدف قرار دهید، بلکه باید مطمئن شوید که مشتریان فعلی را مجدداً هدف قرار می دهید. این به مشتریان کمک می کند تا برند شما را یادآوری کنند، حتی اگر قبلاً خریدی انجام داده باشند و از تبلیغات برای مشتریان بالقوه مقرون به صرفه تر است.

در پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید.

یکی از جنبه های مهم تبلیغات رسانه های اجتماعی، ارتقای استراتژی رسانه های اجتماعی شما است.تبلیغ و استفاده مجدد از محتوای ارگانیک خود در کانال های رسانه های اجتماعی به عنوان پشتیبانی از کمپین های تبلیغاتی می تواند به شما کمک کند داستان برند خود را بگویید و آن را از رقبا متمایز کنید.

جستجوی پولی و تبلیغات اجتماعی.

با استفاده از لیست های بازاریابی مجدد برای تبلیغات جستجو (RLSA)، می توانید تبلیغات جستجوی PPC خود را بر اساس اینکه آیا مشتری از فروشگاه آنلاین شما بازدید کرده است یا خیر و کدام صفحات را مشاهده کرده است، تنظیم کنید. به این ترتیب می توانید کاربرانی را که از قبل با کسب و کار شما آشنا هستند هدف قرار دهید.

می‌توانید با ترکیب جستجوی پولی با تبلیغات اجتماعی به این هدف برسید تا هم کسانی را که برند شما را می‌شناسند و هم نمی‌شناسند، هدف قرار دهید. با اولین هدف قرار دادن تبلیغات اجتماعی، می توانید آگاهی از برند ایجاد کنید و به مشتریان کمک کنید تا با محصولات شما بیشتر آشنا شوند. سپس، وقتی تبلیغات PPC شما را می بینند، احساس راحتی بیشتری می کنند و تمایل دارند روی وب سایت شما کلیک کنند.

بهبود کیفیت.

امتیاز کیفیت یک معیار رتبه‌بندی است که موتورهای جستجو برای نشان دادن کیفیت کلمات کلیدی و تبلیغات PPC شما و یکی از جنبه‌های ضروری تبلیغات رسانه‌های اجتماعی از آن استفاده می‌کنند. هرچه امتیاز کیفی شما بالاتر باشد، تبلیغ شما رتبه بالاتری خواهد داشت و با هزینه کمتر به ازای هر تعامل، تاثیر بیشتری خواهد داشت.با ارسال ارگانیک در پلتفرم‌های تبلیغات اجتماعی و ردیابی تعامل با هر تبلیغ، می‌توانید مشخص کنید که کدام آگهی‌های پولی دارای بهترین عملکرد هستند.

تعامل کاربر را بهینه کنید.

یکی از راه های کلیدی برای آوردن ترافیک به وب سایت و در نتیجه افزایش فروش، بهینه سازی محتوای تبلیغاتی است.در میان سایر عوامل رتبه بندی مانند کلمات کلیدی، سرعت صفحه و سازگاری با تلفن همراه، یکی از عوامل مهم سئو، تعامل کاربر است. این معیارها شامل نرخ کلیک (CTR)، نرخ پرش و نرخ تبدیل است.حتی اگر تعامل کاربر یک عامل اصلی رتبه‌بندی برای موتورهای جستجو نباشد، CTR و نرخ تبدیل بالا همچنان به رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک بهتر و تبدیل‌های بیشتر دست می‌یابد.

تبلیغات موبایل پسند الزامی است.

با توجه به اینکه بیش از 98٪ از کاربران فیس بوک از طریق دستگاه تلفن همراه به برنامه دسترسی دارند، تبلیغات شما باید برای استفاده از تلفن همراه در دسترس باشد.تبلیغات شما نه تنها باید از نظر فیزیکی بر روی صفحه نمایش موبایل قرار گیرد، بلکه باید با در نظر گرفتن کاربر موبایل طراحی شود. این به معنای نام تجاری خوانا، متن بزرگ و واضح، گرافیک چشم نواز و تعامل در هر زمان ممکن است.

کلام پایانی :

در چشم انداز تجارت الکترونیک، تبلیغات رسانه های اجتماعی یکی از کارآمدترین و موثرترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان هدف و تبدیل آنها به مشتری است. هیچ گزینه تبلیغاتی دیگری نمی تواند به عنوان یک تبلیغات اجتماعی، سرنخ های سازگار و مقیاس پذیر را ارائه دهد.از آنجایی که خرده فروشان بیشتر و بیشتر انگشتان پای خود را در رسانه های اجتماعی فرو می برند، بسیار مهم است که مفاهیم این رسانه تبلیغاتی را درک کنید و شروع به تقویت استراتژی خود کنید. با این نکات زیر کمربند و اهداف عملی که شما را در این فرآیند راهنمایی می کند، بسیار جلوتر از منحنی خواهید بود.

 

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب