آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

ویژگی یک تیزر تبلیغاتی حرفه ایی

تیزر یک ابزار بصری همه کاره است که می‌توانید از آن برای ایجاد پیش‌بینی، گسترش آگاهی، یا تبلیغ یک محصول یا پیشنهاد جدید استفاده کنید.

تیزر تبلیغاتی

معنی تیزر یک کلیپ تبلیغاتی کوتاه است که به سبب حالت پنهان کردن و کامل نشان ندادن همه چیز در آن سبب میشود حس کنجکاوی مخاطب برانگیخته شده و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. تصور کنید شما فیلم و یا عکسی را می بینید که در آن محصولی به نمایش درمی آید، اما نام برند و یا شرکت سازنده آن مشخص نیست.یا در مقابل تبلیغات شرکت و یا برندی را می بینید اما خبری از محصول در آن نبوده یا کاملا مشخص نیست محصول ارائه چیست. یعنی به طور کلی پیغامی در حال رد و بدل شدن است اما شما نمی توانید آن را متوجه شوید.

5 عنصر کلیدی یک تیزر تبلیغاتی 

تیزر تبلیغاتی بازوی قوی برای تبلیغات هست . در حال حاضر برای پیشرفت بیزینس ها، تبلیغات حرف اول را می زند. آنها می توانند سبب آگاهی و جذب علاقه مخاطب نسبت به محصول و یا خدمات ارائه شده شوند و مشتریان را به خرید و استفاده از محصولات یک شرکت، کارخانه، برند و یا حتی دفتر خدماتی ترغیب کنند. در ادامه نکات کلیدی را برای شما توضیح داده ایم . با ما همراه باشید.

1- مدت زمان تیزر باید کوتاه باشد.

ویدیوی تیزر ایده آل ممکن است فقط 30 ثانیه طول بکشد. آنها به گونه ای طراحی شده اند که فقط اطلاعاتی را بچشند که بیننده را وادار به نگاه دقیق تر کند. به یاد داشته باشید که اینها قرار است به صورت پاپ آپ یا بلوک های کوچک ویجت در یک وب سایت نمایش داده شوند یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. آنها چیزهایی نیستند که مردم با یک کاسه پاپ کورن بنشینند و برای آموزش یا سرگرمی تماشا کنند.

2- متمرکز باشید.

سعی نکنید همه چیز را در یک تیزر کوتاه به اشتراک بگذارید. روی یک محصول، خدمات، پیشنهاد ویژه یا یک نقطه خاص از اطلاعات تمرکز کنید. اگر می خواهید یک تیزر الهام گرفته از خلق و خو بسازید، مطمئن شوید که روی تصاویر و صداهای احساسی تمرکز کنید.

3- برند خود را به رخ بکشید.

همیشه نام و لوگوی شرکت خود را به صورت برجسته در ویدیوی تیزر نمایش دهید. اگر فقط تیزر را در صفحه شرکت خود اجرا می کنید و هویت برند قوی دارید، این کار ضروری نیست. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس را نیز در توضیحات پست قرار دهید. هر تبلیغات یا تولید محتوایی که انجام می دهید باید این موارد را شامل شود.

4- سطح انرژی و هیجان را بالا نگه دارید.

تیزرها را پرانرژی و جذاب کنید، مگر اینکه با برند شما سازگاری خاصی نداشته باشد. این به شما کمک می کند سریعتر توجه را جلب کنید و آن را حفظ کنید.

5- یک فراخوان قدرتمند برای اقدام ایجاد کنید.

در وسط یا در انتهای تیزر به بینندگان بگویید که می خواهید چه کاری انجام دهند. آیا می خواهید آنها از سایت شما بازدید کنند، محصول را بررسی کنند یا برای یک لیست ثبت نام کنند؟ برای اینکه تیزر موثر باشد، باید به جای دیگری هدایت شود.

کمپین تیزر تبلیغاتی 

کمپین تیزر تبلیغاتی یک تکنیک بازاریابی است که در آن اغلب تبلیغات رمزآلود منتشر می شود، معمولا با هدف ایجاد سر و صدا در مورد یک محصول، خدمات، یا کمپین بزرگتر. کمپین‌های تیزر می‌توانند در صورت انجام صحیح، تعامل اجتماعی، هیجان ایجاد کنند. پلتفرم‌های محبوب برای کمپین‌های تیزر می‌تواند شامل چاپ، به شکل بیلبورد یا از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی (عکس یا ویدیو) باشد. کمپین‌های تیزر با ایجاد انتظار، جلب کنجکاوی انسانی با افشای کافی برای جذب مخاطبان، اما بدون افشای بیش از حد در مورد کمپین یا پروژه گسترده‌تر کار می‌کنند. کمپین‌های تیزر روشی عالی برای ارتقای مشخصات یک شرکت به موقع برای راه‌اندازی گسترده‌تر کمپین است.

7 نکته برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق :

هنگام راه‌اندازی یک محصول – و هدف حداکثر تأثیرگذاری – یک کمپین تبلیغاتی، که به عنوان کمپین پیش از راه‌اندازی نیز شناخته می‌شود، می‌تواند راهی بسیار مؤثر برای ایجاد کنجکاوی و سروصدا در اطراف محصول شما قبل از رونمایی بزرگ باشد.

1. کمی رمز و راز ایجاد کنید 

مردم دوست دارند آگاه باشند و عاشق حل اسرار هستند. بنابراین، در کمپین تبلیغاتی خود، می‌خواهید از آن برای جذب افراد به راه‌اندازی خود استفاده کنید. آنها را کنجکاو کنید، آنها را به این باور برسانید که حل این معما ارزشمند خواهد بود و آنها را وادار خواهید کرد که برای اطلاعات بیشتر به شما مراجعه کنند.

2. خیلی زود فاش نکنید 

هنگامی که کنجکاوی آنها را برانگیختید، شروع به افشای اطلاعات بیشتری کنید تا مخاطبان خود را علاقه مند نگه دارید.سرنخ را در یک زمان منتشر کنید،از مخاطبان خود بخواهید حدس بزنند محصول چه چیزی می تواند باشد. مخاطبان خود را با اطلاعات تغذیه قطره ای درگیر نگه دارید که به آنها امکان می دهد حدس بزنند که در آینده چه اتفاقی می افتد. سعی کنید غیرقابل پیش بینی باشید.

3. ارزشش را داشته باشید

زمان کلیدی است – کمپین تبلیغاتی شکلی از کسب و کار نمایشی است، باید بتوانید قضاوت کنید که مخاطبان شما چه زمانی آماده هستند.

4. آن را تا حد امکان جذاب کنید

هرچه شور و هیجان بیشتری برای کمپین تبلیغاتی خود ایجاد کنید، بهتر است. باید مخاطبانتان را با خودتان همراه کنید ، به همین دلیل است که تصاویر و کپی برای درست شدن ضروری هستند. گاهی اوقات، سادگی بهترین راه برای پیشرفت است. چه یک تیزر معرفی محصول باشد یا یک کمپین تبلیغاتی برای یک سرویس جدید، مخاطبان خود را به شیوه ایی خاص جذب کنید که حس نیاز را در درونشان احساس کنند .

5. شامل یک شمارش معکوس یا ویژگی تعاملی است

مصرف کنندگان و مخاطبان دوست دارند درگیر شوند. هر چیزی که کنجکاوی یا هیجان را برانگیزد، قابل اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی باشد و شامل یک چالش تعاملی باشد، بیشتر از یک تصویر به تنهایی درگیر می‌شود. برای مثال، یک ویژگی کلیک و فاش کردن می‌تواند شامل حدس زدن مخاطبان در افشای بزرگ باشد. می‌توانید حتی یک قدم جلوتر بروید و مخاطبان خود را کنجکاو کنید و اجازه بدین حدس بزنند و برای کسانی که درست حدس می‌زنند، جوایزی ارائه کنید. بهترین کمپین‌های تیزر تبلیغاتی مثل یک روانشناس در مورد مخاطبان هدف شما عمل می کند . بنابراین آنها احساس می‌کنند که باید با کمپین تبلیغاتی شما همراه باشند .

6. یک هشتگ ایجاد کنید

هشتگ ها با هر کمپین تیزر دوست شما هستند. آنها یک راه آسان برای اتصال فالوورها و مخاطبان شما و اعمال جادوی خود در کانال های رسانه های اجتماعی هستند. به خوبی استفاده می شود و هشتگ ها به شما کمک می کنند تا میزان تعاملی که کمپین شما دریافت می کند را اندازه گیری کنید، به این معنی که می توانید بینش بیشتری در مورد اینکه چه کسی و چگونه با پست تعامل دارد به دست آورید. این داده‌ها می‌توانند در آینده ارزشمند باشند، و یک هشتگ فوراً احساس مشارکت را ایجاد می‌کند. مخاطبان خود را بخشی از چیزی بزرگتر از خودشان قرار دهید، طبیعتاً در حین انجام این کار، علاقه به محصول خود را برانگیخته کنید.

7. از اشتراک ایمیل برای افزایش تعامل استفاده کنید

یک راه عالی برای جذب یک کمپین تیزر تبلیغاتی و بازاریابی ، تشویق مخاطبان برای ثبت نام با ایمیل است. این بلافاصله مجموعه ای از مشتریان بالقوه را ایجاد می کند که فعالانه به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند. این بدان معنی است که شما می توانید این مخاطبان را بیشتر هدف قرار دهید، با یک سفر سفارشی خریدار که به روش درست طنین انداز می شود. این ممکن است با ایمیل‌های شمارش معکوس قبل از روز راه‌اندازی باشد، یا ایجاد حس اعتماد در مرحله تصمیم‌گیری، اما ارائه معاملات انحصاری که فقط تعداد کمی از افراد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. ایجاد حس انحصاری بودن باعث می شود مخاطب احساس کند بخشی از چیزی خاص و منحصر به فرد است. یک کمپین تبلیغاتی برای عرضه محصول می‌تواند بیشتر به تکنیک استفاده از فوریت برای افزایش تبدیل‌ها مرتبط باشد – این حس که اگر الان خرید نکنند، فرصت را از دست خواهند داد!

 

 

محتوای تیزر چیست؟

تیزر یک ویدیوی کوتاه است که به عنوان راهی برای ایجاد سر و صدا در مورد یک اعلامیه آینده ایجاد می شود. می‌توان از آن برای تبلیغ ویدیو/فیلم طولانی‌تر، معرفی محصول یا هر چیزی که به نوعی اعلام نیاز دارد استفاده کرد. نکته کلیدی در اینجا جذب بینندگان و ارائه اطلاعات کافی برای تشویق آنها به یادگیری بیشتر است.

انواع محتوا : تفاوت‌های جزئی بین انواع محتوای تیزرهایی که می‌توانید به دنیا معرفی کنید، وجود دارد که هر کدام اهداف کمی متفاوتی را دنبال می‌کنند.

تیزر : یک ویدیوی تیزر معمولاً بسیار پر زرق و برق، پر زرق و برق است و آنچه را که می‌خواهید تبلیغ کنید، تبلیغ می‌کند. شما فقط گزیده هایی از رویداد اصلی را به جای کل روایت نشان می دهید. همه چیز در مورد ایجاد تعلیق بدون از دست دادن بیش از حد است. شما به جای فاش کردن لحظه ای بزرگ به آن اشاره می کنید

تریلر : یک پیش‌پرده اطلاعات بیشتری درباره آنچه که می‌خواهید تبلیغ کنید ارائه می‌کند. یک تریلر اغلب روایت کلی را دنبال می‌کند و تا حدی طرح را نشان می‌دهد. معمولاً تریلرها کمی طولانی‌تر از یک تیزر، بینندگان را با انتظارات روشنی در مورد آنچه که از تماشا یا مشارکت به دست خواهند آورد، می‌گذارند.

قطعه محتوا : تکه‌های محتوا به معنای واقعی کلمه، کلیپ‌هایی از محتوای بزرگ‌تر شما را می‌گیرند و بخش‌هایی را با اندازه کوچک انتخاب می‌کنند تا بینندگان را جذب کنند. این تکه‌ها کلیپ‌های بسیار کوتاه یا صداهایی هستند که برای جلب توجه بیننده طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، کلیپ هایی که به خوبی حلقه می شوند برای این منظور عالی هستند.

عناصر یک محتوای تیزر عالی : 

محتوای تیزر عالی باید شامل هر یک از سه عنصر زیر باشد. یک قلاب، ارائه راه حل، و یک فراخوان برای اقدام. اگر نمی‌توانید همه آن‌ها را در یک ویدیوی تیزر قرار دهید، مجموعه‌ای از آن‌ها را در نظر بگیرید که هر کدام عنصر متفاوتی را به همراه دارد. همچنین می‌توانید از کپی در پست در رسانه‌های اجتماعی یا در صفحه‌ای که ویدیوی خود را در آن به اشتراک می‌گذارید، به همین شکل استفاده کنید. یا، می‌توانید از ابزارهای بازاریابی ویدیویی،برای ارسال پیام کامل استفاده کنید.

هوک قوی : چند ثانیه اول ویدیوی شما برای جذب مخاطب بسیار مهم است. راه‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، و انتخاب درست باید با برند، محتوا و رویداد یا ویدیویی که تبلیغ می‌کنید هماهنگ باشد.

رهبری فکری : با ایجاد سریع تخصص، علاقه بینندگان را برانگیخته و آنها را وادار به شنیدن آنچه شما یا موضوع ویدیویتان می‌کنید، خواهید داشت. لزوماً لازم نیست یک فرد مشهور یا متخصص مشهور باشید. توضیح ساده اینکه چه کسی هستید و چرا صلاحیت صحبت کردن در مورد یک موضوع را دارید، نقطه شروع خوبی است.

Action Sequence واکنش متقابل : اگر ویدیوی شما دارای یک لحظه دراماتیک است، با آن همراه باشید، یا با ایجاد آن، حسی پر از تعلیق برای مخاطبان خود ایجاد کنید. آنها هیجان زده خواهند شد تا ببینند چه چیزی در آینده خواهد آمد.

ارتباط عاطفی : محتوای دلگرم کننده و جذاب شما را قادر می سازد تا در سطح احساسی با بینندگان ارتباط برقرار کنید، که آنها را تشویق می کند به تماشای ادامه دهند. همین امر در مورد ویدیوهای نشاط آور، غم انگیز یا حتی جنجالی نیز صدق می کند. برای یادگیری نحوه ایجاد یک ویدیوی داستان گویی احساسی، پست ما در مورد داستان سرایی احساسی را بخوانید.

ویرایش برای Intrigue : اگر هیچ یک از موارد فوق واقعاً برای ویدیوی شما کار نمی کند، ویرایش دقیق می تواند توجه بیننده را جلب کند و آنها را تماشا کند. همه چیز در مورد برش‌های سریع است تا در سریع‌ترین زمان ممکن به اصل موضوع برسیم، بدون اینکه بینندگان اجازه دیدن چیزهای زیادی را بدهند.

یک راه حل ارائه دهید : توضیح ساده آنچه که مخاطب شما می تواند انتظار داشته باشد، راهی ساده برای علاقه مند کردن بینندگان است. اگر مردم به دنبال راه حل هستند و تیزر شما این انتظار را ایجاد می کند که محتوای کامل می تواند به شما کمک کند، می توانید شرط ببندید که آنها درگیر خواهند شد. با این حال، هنگامی که انتظارات بینندگان را تعیین کردید، مطمئن شوید که محتوای کامل شما به قول شما عمل می کند.

Call to Action را پاک کنید : آخرین اما نه کم اهمیت، شما باید به بینندگان خود بگویید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهند. دعوت به اقدام یا CTA توصیه ای است برای اینکه بیننده پس از تماشای تیزر چه کاری باید انجام دهد. همیشه نام و لوگوی خود را ذکر کنید. اگر ویدیوی شما شگفت انگیز است، اما مردم نمی دانند چه کسی آن را ساخته است، اساساً برای برند شما بی فایده است. ثانیاً، شما باید گام‌های عملی را برای کسی بگنجانید.

هدف از پخش تیزر چیست؟

هدف اصلی یک تیزر جلب توجه بازدیدکنندگان سایت است. بازاریابان از این نوع تبلیغات برای اعلام انتشار یک محصول، به اشتراک گذاشتن اخبار مربوط به راه اندازی آن، کنار زدن پرده همکاری یک شرکت با یک ستاره بزرگ استفاده می کنند.تیزر یک ابزار بصری همه کاره است که می‌توانید از آن برای ایجاد پیش‌بینی، گسترش آگاهی، یا تبلیغ یک محصول یا پیشنهاد جدید استفاده کنید. آن را به عنوان یک پیش‌نمایش کوچک در نظر بگیرید – کوتاه و شیرین، بدون اینکه چیز زیادی به شما بدهید.

ویدیوی تیزر یک ویدیوی تجاری کوتاه است که برای ایجاد علاقه مداوم استفاده می شود. باید از صحنه‌ها، موسیقی و کپی‌های جذاب بصری تشکیل شده باشد که بیانگر آنچه کسب‌وکار انجام می‌دهد یا ارائه می‌دهد. شما باید صحنه‌هایی را نشان دهید که شگفت‌انگیز یا هیجان‌انگیز هستند تا مخاطبان شما بخواهند بیشتر ببینند. یک ویدیوی تیزر نباید خیلی طولانی باشد، فقط باید مردم را وسوسه کند که بیشتر و بیشتر بخواهند! برای تبلیغ فیلم و سریال بسیار استفاده می شود.

ویدیوهای تیزر به چند دلیل مهم هستند. اول، آنها با برانگیختن کنجکاوی مردم را وادار می کنند که بیشتر در مورد شما و کسب و کار شما بدانند (هر چه کسی کنجکاوتر باشد، احتمال بیشتری دارد که درباره شما یاد بگیرد). ثانیاً، ویدیوهای تیزر بینندگان را با افکاری مانند “چطور این کار را کردند؟” یا “این عالی بود!” که آنها را هیجان زده می کند تا درباره شما بیشتر بدانند و بنابراین آنچه را که دیده اند با دیگران به اشتراک بگذارند.

تبلیغی که هدف آن جلب علاقه مردم به یک محصول جدید تنها با دادن اطلاعات اندکی در مورد آن است که بعداً اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد: آنها این کمپین را با یک سری تبلیغات تیزر راه اندازی کردند.یک ویدیوی تیزر معمولاً بسیار پر زرق و برق، پر زرق و برق است و آنچه را که می‌خواهید تبلیغ کنید، تبلیغ می‌کند. شما فقط گزیده هایی از رویداد اصلی را به جای کل روایت نشان می دهید. همه چیز در مورد ایجاد تعلیق و فتنه بدون از دست دادن بیش از حد است. شما به جای فاش کردن لحظه ای بزرگ به آن اشاره می کنید.

 

 

 

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  بهاره

  ۱۴۰۲-۰۸-۲۰ - ۱۰:۵۳

  بسیار اطلاعات کابردی و جذابی نوشتین، ممنونم ازتون

   admin

   ۱۴۰۲-۰۸-۲۱ - ۱۶:۴۹

   سپاس از لطفتون

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب