آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

پلتفرم جدید برای کسب و کارها |YouTube Shorts|

پلتفرم جدید برای کسب و کارها |YouTube Shorts|

YouTube Shorts 

رسانه های اجتماعی جذاب هستند. همیشه ویژگی‌های جدید و انواع محتوا را به کاربران ارائه می‌کند تا مخاطبان شما را سرگرم کند و حضور آنلاین شما را ایجاد کند.این بخش ویدیویی کوتاه یوتیوب است که به سازندگان اجازه می‌دهد تا ویدیوهای 60 ثانیه‌ای بسازند. تیم YouTube مؤلفه ویدیویی 15 تا 60 ثانیه‌ای را طراحی کرد تا به سازندگان و کسب‌وکارها کمک کند تا مخاطبان خود را سرگرم کنند و تعامل را افزایش دهند.

آنها یک بخش میکرو ویدیویی از YouTube هستند که به سازندگان محتوای ویدیویی و بازاریابان این امکان را می دهد تا با استفاده از گوشی هوشمند خود و ابزارهای ایجاد Shorts، ویدیوهای کوتاه عمودی ایجاد کنند.طول YouTube Shorts تا 60 ثانیه است. با ابزارهای ایجاد Shorts، می‌توانید 15 تا 60 ثانیه یا ویدیوهایی با اندازه بیت بسازید، موسیقی، متن‌های متحرک و سایر عناصر را اضافه کنید و محتوا را مستقیماً در YouTube آپلود کنید.

همچنین می‌توانید ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای متعددی را برای ساخت Shorts در YouTube ویرایش کنید. که می تواند چندین کلیپ ویدیویی 15 ثانیه ای یا یک ویدیوی پیوسته 60 ثانیه ای ترکیبی باشد.علاوه بر این، برخلاف طول عمر استوری اینستاگرام، حلقه‌های اینستاگرام و اسنپ چت که پس از 24 ساعت منقضی می‌شوند، ویدیوهای Shorts ناپدید نمی‌شوند. آنها پس از انتشار به طور دائم در YouTube باقی می مانند.

برای این منظور، Shorts پاسخ YouTube به سایر برنامه‌های ویدیویی کوتاه است. این ویژگی باورنکردنی از YouTube به سازندگان، بازاریابان راه فوق‌العاده‌ای برای ایجاد و استفاده مجدد از محتوا در چندین ویدیوی عمودی با اندازه‌ی کوچک تلفن همراه و به اشتراک گذاشتن آن‌ها با مخاطبان ارائه می‌دهد.

اهمیت Shorts برای کسب و کار شما

فرمت ویدیوی کوتاه در YouTube ضروری است زیرا به شما امکان می دهد (خالق محتوا، بازاریاب یا صاحب کسب و کار) به تعداد بیشتری از مخاطبان و مشتریان احتمالی خود دسترسی پیدا کنید.علاوه بر کانال استاندارد یا معمولی YouTube، Shorts یک راه ایده آل برای سرگرم کردن بیشتر مشترکین است. این ویدیوهای کوتاه انگیزشی هستند و توجه بینندگان را به خود جلب می کنند و آنها را برای چندین ساعت تماشای ویدیوهای کوتاه مختلف نگه می دارند.

YouTube Shorts از ژوئیه 2021 تا همان زمان در سال 2022، 57 درصد از کل بازدیدهای ویدیویی در YouTube را به خود اختصاص داده است. این افزایش 135 درصدی است، در مقایسه با 11 درصد ترافیک دو سال پیش، زمانی که کانال معمولی YouTube برتری داشت.بنابراین، با افزایش محبوبیت TikTok، تیم YouTube «شورت‌ها» را به‌عنوان رقیب برتر برای پلتفرم اشتراک‌گذاری میکرو ویدیو و سایر سایت‌های مشابه طراحی کرد.

بنابراین، استفاده از شورت به نشان دادن اقتدار برند شما، افزایش تعامل و ایجاد آگاهی برای محصولات یا خدمات شما کمک می کند. در زیر دلایل بیشتری برای سودمندی YouTube Shorts برای کسب و کار شما آورده شده است.

مزایای YouTube Shorts برای کسب وکار

ویدیوهای YouTube Shorts فرصتی منحصر به فرد برای دریافت پیام خود در مقابل مخاطبان موجود در یک رسانه سرگرم کننده و تعاملی را فراهم می کند. ویدئوهای فرمت کوتاه به برند شما اجازه می‌دهد تا ایده‌های جدیدی را که می‌توان در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت و دنبال‌کنندگان و سرنخ‌های جدید جذب کرد را آزمایش کند.

تغییر کاربری محتوا

Shorts از طرق مختلف به کسب و کار شما سود می‌رساند، مانند اینکه به شما اجازه می‌دهد ویدیوهای طولانی‌تر را به چند محتوای کوچک تقسیم کنید و آنها را در پلتفرم YouTube Shorts خود منتشر کنید.بهترین بخش این است که می‌توانید ویدیوهای کوتاه را در «قرارها و داستان‌ها» برای سایر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس‌بوک، TikTok و سایرین تغییر دهید.با این حال، بر اساس الزامات پست هر پلت فرم اجتماعی، ممکن است لازم باشد محتوا را دوباره قالب بندی کنید یا تغییرات جزئی ایجاد کنید. اما اگر از یکی از بهترین برنامه های ویرایش ویدیو برای ویرایش محتوای خود استفاده می کنید، این می تواند کار ساده ای باشد.

 

YouTube Shorts
YouTube Shorts

مشارکت بالا

با توجه به این آمار بازاریابی ویدیویی، محتوای ویدیویی بیش از 80 درصد از کل ترافیک آنلاین در سال 2024 را تشکیل می دهد یک تضاد شگفت انگیز با تصاویر ثابت و محتوای مبتنی بر متن. و از آنجایی که فرمت‌های ویدئویی کوتاه نمایش را در رسانه‌های اجتماعی اجرا می‌کنند، تعامل بیشتری ایجاد می‌کنند.

ویدیوهای کوتاه بیشتر تقویت می شود:

 • Likes
 • Shares
 • Comments
 • Reactions

بنابراین، افزودن فرمت ویدیوی کوتاه یوتیوب به استراتژی بازاریابی محتوای شما بسیار سودمند است.

Shorts منقضی نمی شوند

از آن زمانی که کسب و کار شما با Shorts می توانند سودآور باشند آنها مانند رقبای خود ناپدید نمی شوند.در حالی که سایر برنامه‌های مشابه اجازه می‌دهند ویدیوها فقط برای ۲۴ ساعت وجود داشته باشند و پس از آن ناپدید شوند، YouTube Shorts دائمی است.این مرحله به بازاریابان و سازندگان اجازه می دهد تا تعامل بیشتری ایجاد کنند، آگاهی را افزایش دهند و بازگشت سرمایه بهتری داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر بینندگان محتوایی را در مورد موضوعی که ماه ها یا سال ها پیش منتشر کرده اید جستجو کنند، ویدیوی شما ممکن است در نتایج جستجو ظاهر شود و شانس شما را برای جذب بینندگان و مشترکین بیشتر به کانال شما افزایش دهد.

اطلاعات به راحتی پردازش می شود

شورت‌های YouTube نیز مفید هستند زیرا اطلاعات/محتوا به سرعت پردازش می‌شوند و قابل مصرف هستند. آنها ویدیوهای بازاریابی قابل هضم و کوتاهی هستند که کاربران می توانند به سرعت در حال حرکت از آنها استفاده کنند. و با توانایی حفظ توجه بینندگان، مخاطبان و مصرف کنندگان شما محتوای ویدیویی کوتاه را دوست دارند.

نتایج سئو را بهبود می بخشد

یوتیوب یک پلتفرم موتور جستجو مانند گوگل است. بنابراین، در صورت استفاده صحیح، Shorts YouTube می تواند نتایج SEO شما را بهبود بخشد. هرچه ویدیوهای Shorts جذاب‌تری منتشر کنید، شانس بیشتری برای تقویت کمپین بازاریابی جستجوی ارگانیک خود دارید.

در نتیجه، این معیارها سیگنال‌های ارزشمندی را به گوگل ارسال می‌کنند و رتبه سئوی شما را بهبود می‌بخشند. علاوه بر این، ارسال مجدد ویدیوهای خود در سایر سایت های اجتماعی و گنجاندن آنها در کمپین های ایمیلی، استراتژی سئوی شما را بهبود می بخشد.

7 نکته طلایی جهت استفاده از Shorts YouTube

1.دسترسی به افراد بیشتری (مخاطبان جدید)

همانطور که در بالا گفته شد، Shorts می‌تواند به شما کمک کند تا افراد بیشتری را جذب کنید و در مورد برند، محصولات یا خدمات خود آگاهی ایجاد کنید. YouTube Shorts ویدیوهایی با اندازه کوچک و مناسب برای موبایل هستند و بیش از 50 درصد یوتیوب، کاربران از طریق دستگاه های تلفن همراه با این پلتفرم تعامل دارند.Shorts در یوتیوب بر اساس یک قالب برای موبایل ساخته شده است. طبق آمار، مردم زمان بیشتری را صرف تماشای ویدیوهای کوتاه و تعامل با آنها از طریق دستگاه های تلفن همراه خود می کنند. در نتیجه، Shorts روزانه بیش از 30 میلیارد بازدید جهانی دریافت می کند.

این برای بازاریابان و برندها چه معنایی دارد؟

این نشان می دهد که مردم تشنه فرمت های محتوای ویدیویی کوتاه هستند. و کاربران می توانند Shorts را به روش های مختلفی پیدا کنند، مانند:

 • از طریق اطلاعیه ها
 • کانال یوتیوب شما
 • صفحه اصلی یوتیوب
 • روی برگه «Shorts» در پایین برنامه YouTube یا در سمت چپ منوی دسکتاپ خود کلیک کنید.

با YouTube Shorts می‌توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید، سرنخ‌های بیشتری ایجاد کنید، و نام تجاری خود را بسازید.

2.مشترکین YouTube خود را افزایش دهید (سرنخ های جدید)

Shorts در YouTube، مانند کانال اصلی خود، راه ساده ای را برای کاربران/بینندگان برای یافتن و تماشای ویدیوها بر اساس موضوعات ارائه می دهد. و از آنجایی که مردم عاشق تماشای ویدیوهای با اندازه کوچک هستند، YouTube Shorts به شما کمک می کند پایگاه داده مشترکین خود را افزایش دهید.بر این اساس، اگر یک کانال یوتیوب دارید، می توانید Shorts را به استراتژی بازاریابی یوتیوب خود اضافه کنید و از فرمت ویدیوی کوتاه برای تبلیغ و رشد کانال خود استفاده کنید.

هر YouTube Short که پست می‌کنید دارای دکمه «اشتراک» است که به‌طور خودکار بینندگان را در کانال YouTube شما مشترک می‌کند. به این ترتیب، هر زمان که یک ویدیوی کوتاه جدید منتشر می کنید، شانس خود را برای دریافت بازدید و مشترکین بیشتر افزایش می دهید. به یاد داشته باشید، مشترکین جدید، مشتریان جدید و مشتریان نهایی هستند.

3.منبع محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) روند برتری است که انتظار داریم در سال 2024 شاهد آن باشیم. زیرا آنها مقرون به صرفه هستند، اعتماد ایجاد می کنند و الهام بخش تصمیمات خریداران هستند. خوانندگان پست وبلاگ و بینندگان محتوای ویدیویی UGC را معتبرتر از سایر انواع محتوا می دانند.آنها محتوای کارآمد و نتیجه محور هستند که باید با استفاده از YouTube Shorts به جعبه ابزار بازاریابی کسب و کار خود اضافه کنید.

4.اطلاع از نیازهای مشتریان خود

محتوای ویدئویی فرم کوتاه به یک امر عادی تبدیل شده است. این روند را در TikTok، Instagram، Facebook و موارد مشابه مشاهده می کنیم. در نتیجه، نیازها و خواسته های مخاطبان شما تغییر کرده است. آنها روند محتوای میکرو-ویدئویی را پذیرفتند – از تماشای ویدیوهای طولانی تر به محتوای کوتاه تبدیل شدند.بنابراین، استفاده از YouTube Shorts برای کسب‌وکار، راهی فوق‌العاده برای جذب خواسته‌های در حال تغییر مخاطبان و برآورده کردن نیازهای آن‌ها است.

5.تعامل برند را افزایش دهید

طبق آمار نشان می دهد که نرخ تعامل حیاتی‌ترین معیار بازاریابی ویدیویی برای 60 درصد از بازاریابان است. این به این دلیل است که وقتی ویدیوی شما تعامل بیشتری را جمع آوری می کند، مردم با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند.همچنین نشان می‌دهد که ویدیوهای شما برای بینندگان ارزشی ایجاد می‌کنند، وزن زیادی که می‌تواند آنها را به سمت زیر سوق دهد:

ویدئوی کوتاه
ویدئوی کوتاه
 • Like
 • Comment
 • Share, and
 • Subscribe to your YouTube channel

با توجه به این موضوع، مشارکت برای موفقیت هر ابتکار تجاری بسیار مهم است. وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب که ویدیوها را نمایش می‌دهند به بینندگان سطوح مختلفی از تعامل با تجارت شما را می‌دهند.علاوه بر بازدیدهای ویدیویی، پلتفرم بازاریابی ویدیویی (یوتیوب) راه‌های دیگری را برای ایجاد تعامل و ارتباط با مشترکین در اختیار سازندگان، بازاریابان و کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

6.پشت صحنه خود را به نمایش بگذارید (BTS)

محتوای ویدیویی پشت صحنه (BTS) برای ارائه نگاهی درونی به فعالیت های تجاری شما به مخاطبان بسیار مهم است. با نشان دادن اینکه محصول شما چگونه به ثمر رسیده است، برند شما را انسانی می کند.در واقع، محتوای BTS نگاهی ویرایش نشده به فرآیندهای شرکت شما است (آنچه در پشت پرده اتفاق می افتد). این به مخاطبان و مشتریان شما احساس مشارکت می دهد. این رویکرد بازاریابی محتوا به شما کمک می کند تا با مخاطبان و مشتریان خود در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنید و اعتماد ایجاد کنید.

بدون شک، در پشت صحنه، محتوای ویدیویی داستان سرایی اصیل است. و موثر است زیرا بر آشکار کردن روش برند برای ایجاد یک محصول یا خدمات تمرکز دارد.از این رو، ایجاد ویدیوهای BTS به مخاطبان خود نشان می دهد که برای آنها به عنوان مشتریان بالقوه ارزش قائل هستید. شما می توانید بسیاری از ویدئوهای پشت صحنه، از جمله تور شرکت خود را برای سرگرم کردن و جذب بازار هدف خود تولید کنید.

7.مناسب برای تیزرهای محصول

کمپین‌های تبلیغاتی محصول، سر و صدایی در اطراف کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند و برای راه‌اندازی محصول شما هیجان ایجاد می‌کند. این یک استراتژی بازاریابی است که در آن اطلاعات کمی در مورد پیشنهاد جدید خود منتشر می کنید.داده‌های کوچک قبل از راه‌اندازی نام تجاری یا محصول شما باعث ایجاد تعلیق و کنجکاوی در بین مخاطبان و مشتریان احتمالی شما می‌شود. هدف این است که مردم در مورد برند شما صحبت کنند، تعامل / هیجان ایجاد کنید و آگاهی را افزایش دهید که منجر به راه اندازی نهایی می شود.

و از آنجایی که کمپین‌های تیزر مقدار کمی از اطلاعات را ارائه می‌دهند، YouTube Short (معروف به Shorts YouTube) برای کمپین‌های تیزر محصول شما عالی است. شما همچنین می توانید تعامل کاربر را با درخواست بازخورد افزایش دهید.

جالب اینجاست که تیزر محصول یکی از برترین ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2024 است. شما می توانید از یک قالب تیزر معرفی محصول Shorts ایجاد یک کمپین تیزر برای محصول یا خدمات جدید خود استفاده کنید.ویدیوی کوتاه یوتیوب برای رشد کسب و کار مفید است زیرا به بازاریابان و برندها اجازه می‌دهد محتوای قابل فروش تولید کنند بدون اینکه بودجه شما را خسته کند که قرار دادن محصول می‌تواند به همراه داشته باشد.

با توجه به مزایا و دیدگاه‌های مبتنی بر داده در بالا، منطقی است که کسب‌وکار شما از YouTube Shorts برای رشد استفاده کند. این بازاریابی محتوا را به استراتژی بازاریابی محتوایی خود اضافه کنید.

یوتیوب اخیراً اعلام کرده است که تبلیغات خود را در Shorts منتشر خواهد کرد، به این معنی که سازندگان فرصت کسب درآمد بیشتر از طریق تبلیغات را خواهند داشت. در حالی که کسب درآمد از Shorts ممکن است به استراتژی متفاوتی نسبت به ویدیوهای طولانی مدت سنتی نیاز داشته باشد، در حال حاضر سازندگانی وجود دارند که در سراسر این پلتفرم موفقیت کسب کرده‌اند. با استفاده از خلاقیت، ثبات، و هدف قرار دادن مخاطبان خاص، قطعاً پتانسیل برای سازندگان وجود دارد که Shorts را به یک سرمایه گذاری سودآور تبدیل کنند.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب 

نظرات (2)

  مبینا کیوانی

  ۱۴۰۲-۰۹-۱۹ - ۲۱:۴۰

  واقعاً می خواهد این سیستم در یوتیوب اجراء بشه؟

   امیر احسان درویشی

   ۱۴۰۳-۰۳-۲۸ - ۱۲:۵۵

   بله دقیقاً

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب