آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

چگونه یک کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشیم

چگونه یک کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشیم

کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی خاص طراحی شده است که در رسانه های مختلف به منظور دستیابی به نتایج مطلوب مانند افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و بهبود ارتباطات در یک بازار خاص انجام می شود. همه اینها از طریق تبلیغات انجام می شود.بسیاری از کارآفرینان فکر می کنند که انجام یک کمپین تبلیغاتی به معنای ایجاد یک تبلیغ ساده است. با این حال، آنها اشتباه می کنند. برای اینکه تبلیغات بهترین نتایج را به همراه داشته باشد، سازماندهی درست از همان ابتدا بسیار مهم است.

اگر قصد راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی را دارید، توصیه می‌کنیم با یک متخصص در رسانه‌ای که به آن علاقه دارید تماس بگیرید. یک آژانس تبلیغاتی آنلاین که به طور خاص برای بازاریابی دیجیتال طراحی شده است، بهترین گزینه و بهترین راه برای دستیابی به نتایج دلخواه شما است. .

7 نکته کلید برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی

1- یک هدف کمپین تعیین کنید

به طور معمول، زمانی که ما در مورد “اهداف” فکر می کنیم، بیشتر مردم تمایل به فروش دارند. اما حقیقت این است که اهداف تبلیغاتی زیادی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کرد. متداول ترین اهداف شامل بدست آوردن مشتریان جدید، ترویج محصولات فعلی و راه اندازی محصولات جدید است. همچنین می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید که برای بهبود آگاهی از برند یا کمک به مرتبط کردن یک برند خاص با احساسات خاص طراحی شده است. هدف شما هر چه باشد، مهم است که قبل از ادامه آن را شناسایی کنید.

2- یک هدف را تعریف کنید

بخشی از موفقیت یک کمپین مستقیماً با مخاطبان هدف شما مرتبط است. اگر شما یک بازار هدف یا مخاطب به خوبی تعریف شده دارید، رسیدن به اهداف و اندازه گیری آن بسیار آسان تر است. تعریف نکاتی مانند سن، جنس، طبقه اجتماعی، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، علاقه‌مندی‌ها، عادات و سرگرمی‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید از طریق استراتژی کمپین تبلیغاتی خود می‌خواهید به چه کسی برسید.

3- مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید

هنگامی که مخاطبان هدف خود را به وضوح مشخص کردید، سپس باید مخاطبان را تقسیم بندی کنید و آنها را بر اساس محصولات یا خدماتی که می خواهید بفروشید و جمعیت های مختلف آنها به گروه های مختلفی تقسیم کنید. خود را به جای مشتریان بالقوه خود قرار دهید و سعی کنید آنچه را که باعث علاقه آنها می شود شناسایی کنید. آیا آنچه ارائه می دهید برای آنها مفید است؟ چگونه توجه آنها را جلب خواهید کرد؟ آیا آنها از برند یا محصول شما آگاه هستند؟ آیا آنها قدرت خرید برای خرید محصول/خدمات شما را با قیمت تعیین شده دارند؟

4- در مورد رسانه های تبلیغاتی خود تصمیم بگیرید

ابزارهای مفید زیادی در اختیار شما هستند که می توانند پیام کمپین شما را به بخش هدف شما برسانند. بیایید انواع مختلف گزینه های تبلیغاتی موجود را بررسی کنیم.

  •   تبلیغات در شبکه های اجتماعی

همانطور که از نام آن پیداست، تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که در شبکه های اجتماعی که مخاطبان هدف شما هستند، تبلیغات ایجاد کنید. این به معنای باز کردن یک خط ارتباطی است که به شما امکان می دهد به راحتی به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. فرمت‌ها و پلتفرم‌های مختلف موجود، استراتژی‌های طراحی شخصی‌سازی شده را ارائه می‌دهند که نرخ موفقیت بالایی را به همراه دارد.

  • بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از ابزارهای تبلیغاتی است که می تواند در کمپین شما استفاده شود. اگرچه می‌توانید از آن برای به دست آوردن سرنخ‌های جدید استفاده کنید (که می‌تواند منجر به مشتریان بالقوه شود)، استفاده از «فرمول وفاداری» آن نتایج باورنکردنی ایجاد می‌کند. آیا می‌دانستید که خرید یک خریدار جدید 7 برابر گران‌تر از نگهداری یک خریدار است که از قبل فعال است؟

  • بازاریابی محتوا

به لطف محبوبیت محتوای مارک دار و بازاریابی ویدیویی، این یک راه عالی برای کمپین های تبلیغات دیجیتال است. با این حال، در مورد اینکه بازاریابی محتوا در واقع چیست، کمی سردرگمی وجود دارد. به گفته مؤسسه بازاریابی محتوا، «بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و ثابت برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و مشخص – و در نهایت، هدایت اقدامات سودآور مشتری متمرکز است.» بنابراین، محتوا نمی تواند منحصراً تبلیغاتی باشد. شما باید به آن ارزش (مانند سرگرمی، اطلاعات جدید، تبلیغات و غیره) نیز اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که در اجرای بازاریابی محتوا چهار مرحله وجود دارد: تولید ترافیک، تولید سرنخ، پرورش سرنخ و تولید مشتری.

  • SEM

بازاریابی موتورهای جستجو به تبلیغات پولی در موتورهای جستجو اشاره دارد. آنها متشکل از تبلیغاتی هستند که با یک مدل پرداخت به ازای کلیک (PPC) پرداخت می شوند. SEM یک راه عالی برای تقویت موقعیت شما در موتورهای جستجو است و مانند تبلیغات اجتماعی، می توان آنها را بسیار هدفمند و تقسیم بندی کرد.

5- ارتباطات

پیام یک کمپین تبلیغاتی نیز اساسی است. اگرچه هر شرکت و هر استراتژی متفاوت است، کپی باید همیشه صدای طبیعی، به خوبی سازماندهی شده، واضح، مختصر، روان و منسجم باشد. ممکن است آسان به نظر برسد، اما اگر به این واقعیت اضافه کنید که پیام باید مختصر نیز باشد (برای اینکه مخاطب شما را خسته نکند)، فشار برای دریافت درست آن واقعاً افزایش می یابد. توصیه می کنیم این کار را به کارشناسان با تجربه در این بخش یا کپی رایترها بسپارید.

6- به طراحی خود توجه کنید

طراحی به اندازه پیام مهم است. از طراحی واکنش گرا و وب سایت های سازگار با تجربه کاربری برای جلب نظر مخاطبان خود استفاده کنید. آنها را اول با دید و سپس از طریق هر چیز دیگری که باید به آنها بگویید خوشحال کنید.

7- متریک ها و KPI ها را ردیابی کنید

اندازه‌گیری در بسیاری از زمینه‌های مختلف مهم است، اما در دنیای تبلیغات کاملاً حیاتی است. اگر نتایج خود را ردیابی نکنیم، نمی‌دانیم چه چیزی خوب پیش می‌رود یا چه چیزی را می‌توانیم بهبود دهیم. در یک کمپین تبلیغاتی، معیارها باید بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند را تشکیل دهند. تنها راه برای درک کمپین، ردیابی و اندازه گیری معیارها و داده ها است. علاوه بر این، باید به تفاوت بین معیارهای عمومی و KPI توجه کنیم. حتی اگر دومی معیارهایی را ارائه نمی دهد، با نحوه اندازه گیری اهداف استراتژیک تعیین شده شرکت شما سروکار دارد.

5 نکته برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق

در حالی که هر کمپین تبلیغاتی ممکن است متفاوت باشد، همه آنها چند ویژگی مشترک دارند. در اینجا پنج چیز وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی خود، لیست خود را بررسی کنید:

1- بازار هدف خود را به دقت تعریف و مطالعه کنید

تبلیغ‌کنندگان مؤثر با دانستن مخاطبانشان شروع می‌کنند. در مورد دوست داشتن ها، دوست نداشتن ها و عادات گروهی که می خواهید برای آن تبلیغ کنید تحقیق کنید. آنچه کشف می کنید می تواند بر همه چیز تأثیر بگذارد، از ظاهر تبلیغات شما گرفته تا پلتفرم هایی که استفاده می کنید. اگر در مورد نحوه به دست آوردن آن داده ها مطمئن نیستید، کلاس های تبلیغاتی مدرسه در مورد روش های تحقیق موثر می تواند مهارت های مورد نیاز برای جمع آوری و استفاده از اطلاعات در یک کمپین را به شما آموزش دهد.

2- اهداف تعیین شده و قابل اندازه گیری را تعیین کنید

تبلیغات بیش از هر زمان دیگری پاسخگو است. می توان آن را با دیدگاه ها، فروش و تغییرات نگرش اندازه گیری کرد. جمع آوری و ردیابی نتایج می تواند به شما کمک کند کمپین را در مسیر خود نگه دارید. همچنین می تواند به شما در ایجاد تنظیمات و بهبود برای کمپین های آینده کمک کند.

3-پیام قانع کننده و خلاق ایجاد کنید

ایجاد پیامی که به صفحه اصلی خود برسد، جزء مهمی از هر کمپین تبلیغاتی موفق است. اینجاست که طراحی گرافیک، کپی‌رایتینگ تبلیغات، عکاسی و سایر اجزای هنری وارد عمل می‌شوند. این مهارت‌ها را می‌توان در کلاس‌های تبلیغاتی مدرسه تقویت کرد، جایی که دانش‌آموزان می‌توانند قبل از ورود به بازار کار، بازخورد حرفه‌ای ارزشمندی دریافت کنند.

 

بنر مشاوره ایده

 

4- مشخص کنید که کدام پلتفرم ها پیام شما را به بهترین نحو به بازار هدف شما منتقل می کنند

شانس ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق به میزان قابل توجهی افزایش می یابد که انتخاب های رسانه ای درست انجام شود. مخاطبان هدف مختلف ممکن است از رسانه های مختلف استفاده کنند – برای مثال، همه دیگر به رادیو گوش نمی دهند، و برخی از مردم ممکن است توییتر را به فیس بوک ترجیح دهند. از سوی دیگر، اگر پیام شما در قالب ویدیویی بهتر از قالب چاپی کار می‌کند، می‌تواند روی پلتفرم‌هایی که انتخاب می‌کنید نیز تأثیر بگذارد.

5- ثابت بمانید و پیام خود را به خانه برسانید 

یک کمپین تبلیغاتی خوب باید یک موضوع منسجم داشته باشد . اگر کمپین تبلیغاتی شما پیام های متناقض زیادی ارسال می کند، ممکن است نتایج نسبتاً متفاوتی داشته باشید. مهمتر از آن، یک پیام ثابت، کمپین تبلیغاتی شما را بسیار به یاد ماندنی‌تر می‌کند – یکی از معیارهای موفقیت.

نمونه کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات است که حول یک پیام واحد می چرخد و برای رسیدن به یک هدف خاص در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک کمپین تبلیغاتی برای رسیدن به یکی از اهداف تجاری زیر ایجاد کند: ایجاد آگاهی از برند برای یک محصول جدید. برای افزایش فروش یک محصول یا خدمات.

اولین قدم در توسعه کمپین تبلیغاتی چیست؟

تعیین دقیق مخاطبان برای محصول یا خدمات شما اولین قدم در توسعه یک کمپین تبلیغاتی است. هنگامی که این را بدانید، می توانید پیام خود را به طور مؤثر توسعه دهید، گزینه های رسانه ای را انتخاب کنید که مشتری هدف شما تماشا کند، بخواند یا گوش دهد.

چرا کمپین تبلیغاتی مهم است؟

به طور خلاصه کمپین های بازاریابی می توانند آگاهی از برند شما را افزایش دهند و شما را قادر به دستیابی به مشتریان جدید کنند. آنها همچنین بازار هدف شما را در مورد آخرین محصولات و خدمات شما آگاه می کنند، شهرت ایجاد می کنند و مشتریان را جذب می کنند. به عبارت دیگر، آنها برای هر کسب و کاری کاملا حیاتی هستند .

یک تبلیغ خوب چه ویژگی هایی دارد :

تبلیغاتی است /  متقاعد کننده است / بخشی از یک استراتژی بازاریابی کلی است / هدف گذاری شده است

یک سرمایه گذاری است / اورجینال است / خلاقانه است / سازگار است .

هدف از کمپین چیست؟

هدف ، یا هدف کمپین بیان می‌کند که برای حل مشکلی که کمپین به آن پرداخته است، چه چیزی باید تغییر کند و تا چه اندازه باید تغییر کند. در حالت ایده آل، هدف باید در یک جمله کوتاه و واحد قرار گیرد و به گونه ای طراحی شود که برای همه شرکت کنندگان در کمپین کاملاً قابل درک باشد.

چگونه می توان اثربخشی تبلیغات را بهبود بخشید 

تبلیغات خود را مرتبط نگه دارید / ایجاد تبلیغات متعدد در یک گروه تبلیغاتی / توضیح دهید که چه چیزی محصول شما را             متمایز می کند / از زبان مشتریان خود استفاده کنید / مشتریان خود را مستقیماً مورد خطاب قرار دهید /

بازدیدکنندگان خود را از قبل واجد شرایط کنید / خاص باشید /  شامل یک فراخوان برای اقدام.

4 عامل حیاتی موفقیت برای اثربخشی تبلیغات

تاثیر کمپین / رزونانس کمپین / برند مناسب / مطلوبیت برند .

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب