آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

16 اصول سناریو نویسی برای ویدئو تبلیغاتی

16 اصول سناریو نویسی برای ویدئو تبلیغاتی

سناریوی تبلیغاتی

سناریو داستانی است که بر اساس نتیجه‌ حاصل از اقدامات یا رویدادهایی که رخ داده‌ است اتفاق بیفتد. این یک پیش‌بینی از آینده است و باید طوری نوشته شود که گویی آینده همان حال است. مفاهیم و روندهای آینده نگر در سناریو گنجانده شده اند، اما تاریخ خاصی لازم نیست.مراحل و نکات زیر می تواند به شما یاد دهد که چگونه یک تبلیغ موثر بنویسید:

  • رسانه را تعیین کنید. قبل از نوشتن آگهی خود، به جایی که می خواهید آن را منتشر کنید فکر کنید.
  • مخاطبان خود را شناسایی کنید.
  • یک تیتر جذاب بنویسید.
  • از نفر دوم استفاده کنید.
  • مشکلات و موانع را بنویسید.
  • راه حل را به اشتراک بگذارید.
  • محصول خود را شرح دهید.
  • رقبارا دست کم نگیرید.

نوشتن سناریوی موفق

تبلیغات یک استراتژی تجاری کلیدی برای اکثر شرکت ها است. تبلیغات مؤثر اغلب به نوشتن متفکرانه و متقاعدکننده برای همراهی تصاویر و ویدیوها نیاز دارد. دانستن نحوه نوشتن به طور خاص برای تبلیغات و بازاریابی می تواند به پیشرفت شغلی و سازمان شما کمک کند.

نوشتن تبلیغات می تواند به کوتاهی یک شعار برای یک عکس یا ویدیو یا به اندازه یک مقاله یا پست وبلاگ برای جذب مشتریان تاثیرگذار باشد. تبلیغات می تواند آنلاین باشد، مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی، یا آفلاین مانند مقالات مجلات یا تبلیغات روزنامه ها. دانستن اینکه هدف از تبلیغات چیست می تواند به شما کمک کند تا یک نسخه قوی، موثر و متقاعد کننده بنویسید.

پس از درک نیازهای برند، می توانید یک تبلیغ عالی ایجاد کنید که توجه را به سمت برند و پیشنهادات آن جلب کند. این باعث می شود مشتریان علاقه مند شوند و ممکن است آنها را به استفاده از خدمات یا خرید محصول وادار کند. تبلیغات نقش بسزایی در فروش در هر کسب و کاری در هر صنعتی دارد.

در این مقاله کارشناسان دپارتمان تولید محتوای خلاق آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب به شما خوانندگان گرامی کمک می کنند تا یک سناریوی تبلیغاتی مفید و موثر برای کسب و کارتان بنویسید . تا انتهای وبلاگ همراه ما باشید.

چگونه یک سناریوی موثر بنویسیم؟

مراحل و نکات زیر می تواند به شما یاد دهد که چگونه یک تبلیغ موثر بنویسید:

1.رسانه را تعیین کنید

قبل از نوشتن سناریوی خود، به جایی که می خواهید آن را منتشر کنید فکر کنید. در بازار امروز، اکثر تبلیغات، چه ویدئو، چه اینفوگرافیک یا مقاله، به صورت آنلاین به پایان می رسند، بنابراین بهینه سازی نوشتار شما برای دیجیتالی شدن، صرف نظر از رسانه، یک استراتژی عالی است. تبلیغات سنتی با چند تغییر زبان و ارائه بر روی هر رسانه ای کار می کند.

2.مخاطبان خود را شناسایی کنید

قبل از شروع کار بر روی تبلیغات خود، مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که به گونه ای می نویسید که می توانید با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کنید.

3.یک عنوان ایجاد کنید

یک عنوان یا عنوان برای متن شما ضروری است تا اطمینان حاصل شود که مخاطبان شما را درگیر می کند و بینش مفیدی را در مورد آنچه که آنها می توانند از برند یا کسب و کار شما دریافت کنند ارائه می دهد.

4.تیتر جذاب بنویسید

از خط اول تبلیغات خود استفاده کنید تا خواننده خود را مجذوب خود کنید و آنها را به ادامه خواندن تشویق کنید.

5.از دوم شخص استفاده کنید

از نفر دومی که در نوشته خود دارید استفاده کنید تا مستقیماً با خواننده صحبت کنید. مخاطب قرار دادن مستقیم به خواننده، آگهی را شخصی تر می کند. این به حفظ لحن مکالمه ای شما کمک می کند و می تواند به خواننده کمک کند احساس کند که قطعه را به طور خاص برای او نوشته اید.

6.مشکلات و موانع را بنویسید

یک استراتژی موثر برای متقاعد کردن خواننده برای در نظر گرفتن محصول یا خدمات شما، شناسایی و به تصویر کشیدن مشکلی است که ممکن است با آن مواجه باشد. مطمئن شوید که محصول یا خدمات شما این مشکل را حل می کند. به وضوح نقطه درد مشتری را توصیف کنید و برخی از جنبه های مرتبط با آن را برجسته کنید.

7.راه حل را به اشتراک بگذارید

پس از شناسایی مشکل مشتری، نحوه حل این مشکل را با محصول یا خدمات شرکت به اشتراک بگذارید. توصیفی باشد و شادی، شادی، تسکین یا سایر احساساتی را که مشتری ممکن است بعد از رفع نقطه درد خود احساس کند برجسته کنید. مطمئن شوید که محصول یا خدمات شما بهترین گزینه مشتری برای حل مشکل است.

8.محصول خود را توصیف کنید

توضیحی از محصول یا خدماتی که به مشتری ارائه می دهید ارائه دهید. مطمئن شوید که این بخش فقط نکات برجسته را به اشتراک می‌گذارد تا توضیحی گسترده از آنچه شما ارائه می‌دهید. ممکن است بخواهید مشتری را تشویق کنید که به خواندن بیشتر با فراخوانی حس کنجکاوی ادامه دهد. در نظر بگیرید که توضیحات محصول یا خدمات را مستقیماً با روایت بقیه نوشته مرتبط کنید.

9.تبلیغات رقیب خود را مرور کنید  

هنگامی که فهمیدید چه نوع تبلیغاتی را می خواهید بنویسید، در مورد تبلیغات رقیب خود تحقیق کنید. این به شما امکان می دهد ببینید چه نوع محتوایی خوب کار می کند و چه چیزی می تواند از بازبینی استفاده کند. بررسی تبلیغات فعلی در صنعت شما یک روش مفید برای نظارت بر روندها و تصمیم گیری اولیه برای نوشتن بدون انجام آزمایش های گسترده است.

10.مزیت رقابتی خود را برجسته کنید

هنگامی که به تبلیغات رقبای خود نگاه می کنید، ممکن است ایده ای در مورد تفاوت محصول یا خدمات شما با محصول یا خدمات آنها به دست آورید. می توانید از استراتژی های بازاریابی و  تبلیغات استفاده کنید تا خواننده را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما بهتر از هر محصول دیگری است که می تواند خریداری کند. به جای پرداختن به رقبا، روی این موضوع تمرکز کنید که چرا کالای شما بهترین گزینه برای مصرف کننده است.

11.بهینه سازی برای موتورهای جستجو 

هنگام نوشتن نسخه تبلیغاتی خود و آماده شدن برای ارسال آنلاین، اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های بهینه سازی موتور جستجو (SEO)را در نظر گرفته اید. سئو هم شامل محتوا و هم کدنویسی و قرار دادن پس زمینه است. با وجود استراتژی‌های سئو، قطعه شما می‌تواند در فضای آنلاین بهتر از بدون چنین مداخلاتی عمل کند.

12.کلمات کلیدی را اضافه کنید

کلمات کلیدی برای جذب ترافیک آنلاین با استفاده از بهینه سازی موتور جستجو مهم هستند. اگر آگهی خود را بصورت آنلاین ارسال می کنید، اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی را که یک خریدار احتمالی ممکن است هنگام جستجوی آنلاین به دنبال راه حلی برای نقطه درد خود استفاده کند، درج کنید. اگر قرار است تبلیغ شما آفلاین باشد، کلمات کلیدی را برجسته کنید.

13.مختصر باشید

نوشته خود را کوتاه، ساده و مستقیم نگه دارید. شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید که خواننده‌تان برای کل مقاله درگیر خود بماند، بنابراین تمام اطلاعات مهم در مورد محصول یا خدمات شما را دریافت می‌کند. زبان مختصر می تواند به تحقق این هدف در تبلیغات کمک کند.

14.تصاویر را اضافه کنید

اضافه کردن یک تصویر،عکس، تصویر یا ویدیو را در محتوای نوشتاری خود در نظر بگیرید. استفاده از تصویری می تواند در ابتدا به جلب توجه خواننده شما کمک کند. این می تواند آنها را تشویق کند که پس از دیدن آگهی به خواندن ادامه دهند.

15.پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید

کوتاه نگه داشتن پاراگراف ها خواننده شما را تشویق می کند که به خواندن آگهی شما ادامه دهد. برای بهبود خوانایی می توانید از سرفصل ها، زیر عنوان ها، نقاط گلوله و سایر عناصر سبکی استفاده کنید. این به خواننده شما کمک می کند تا به سرعت اطلاعات را تجزیه کند و مهم ترین جزئیات و اطلاعات را از نوشته شما در یک نگاه جمع آوری کند.

16.لینک به وب سایت

اگر می خواهید قطعه خود را به صورت آنلاین پست کنید، اطمینان حاصل کنید که پیوندهایی به وب سایت شرکت و صفحه محصول یا خدمات خود را در نوشته خود قرار دهید. این به مشتریان اجازه می دهد تا به راحتی به صفحه مناسب رفته و به طور بالقوه خرید فوری انجام دهند. شما همچنین می توانید تبلیغات محصولات دیگری را که ممکن است به آنها علاقه مند باشند در هنگام مرور وب سایت نمایش دهید.

چرا تبلیغات مهم است؟

تبلیغات می تواند سرمایه گذاری برای هر کسب و کار یا سازمانی باشد. محصولات یا خدمات عالی که به طور مؤثر از طریق تبلیغات جذاب تبلیغ می شوند، کلید گسترش پایگاه مشتریان شما و حفظ مشتریان فعلی هستند. تبلیغات فرصتی برای نمایش یک برند در معرض دید عموم است و به نوبه خود روش کسب و کار شما را تغییر می دهد.اگر شما هم به تبلیغات برای معرفی محصول و خدمات تان نیازمند هستید ، کافیست بر روی، دریافت مشاوره ،کلیک نمایید.تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب