آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

آموزش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو

کلمات کلیدی

جستجوی کلمات کلیدی

در حالی که گوگل ما را با تمام به‌روزرسانی‌های الگوریتمی که مدام منتشر می‌کند، نگه می‌دارد، یک چیز برای بازاریابان ورودی که به دنبال بهینه‌سازی وب‌سایت‌های خود برای جستجو هستند، کاملاً ثابت مانده است: تحقیق کلمات کلیدی. بازاریاب یاد می گیرد که چگونه برای سئو کلمات کلیدی تحقیق کنددر این مقاله، ما تعریف خواهیم کرد که تحقیق کلمات کلیدی چیست، چرا مهم است، چگونه تحقیقات خود را برای استراتژی سئو خود انجام دهید، و کلمات کلیدی مناسب را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن و تجزیه و تحلیل عبارات جستجویی است که افراد با هدف استفاده از آن داده ها برای یک هدف خاص، اغلب برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یا بازاریابی عمومی، وارد موتورهای جستجو می کنند. تحقیق کلمات کلیدی می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

جستجو در این مورد به شما کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را برای هدف تان انتخاب کنید و اطلاعات بیشتری در مورد سؤالاتی که مخاطبان هدف شما در Google جستجو می کنند را داشته باشید اطلاعاتی که در مورد این عبارات جستجوی واقعی بدست آورید می تواند به اطلاع رسانی استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگتر شما کمک کند.افراد هنگام انجام تحقیقات آنلاین از کلمات کلیدی برای یافتن راه حل استفاده می کنند.

بنابراین اگر محتوای شما در حین انجام جستجو در مقابل مخاطبان ما موفق باشد، ترافیک بیشتری به دست خواهید آورد. بنابراین، شما باید آن جستجوها را هدف قرار دهید. علاوه بر این، در روش شناسی ورودی، ما محتوایی را پیرامون آنچه می خواهیم به مردم بگوییم ایجاد نمی کنیم. ما باید محتوایی را پیرامون آنچه مردم می خواهند کشف کنند ایجاد کنیم. به عبارت دیگر مخاطب ما به سمت ما می آید.

مزایای تحقیق در کلمات کلیدی :

روند بازاریابی

انجام تحقیقات کلیدی موثر می تواند پیش بینی هایی را در مورد روندهای بازاریابی فعلی به شما ارائه دهد و به شما کمک کند محتوای خود را روی موضوعات مرتبط و کلمات کلیدی متمرکز کنید که مخاطبان شما در جستجوی آنها هستند.

آموزش کلمات کلیدی
آموزش کلمات کلیدی

رشد ترافیک

وقتی بهترین کلمات کلیدی مناسب را برای محتوایی که منتشر می‌کنید شناسایی می‌کنید، در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت – ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود جذب خواهید کرد.

جذب مشتری

اگر کسب و کار شما دارای محتوایی است که سایر متخصصان کسب و کار به دنبال آن هستند، می توانید نیازهای آنها را برآورده کنید و برای آنها یک فراخوان برای اقدام ارائه دهید که آنها را به سفر خریدار از مرحله آگاهی تا نقطه خرید هدایت می کند. با تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای محبوبیت، حجم جستجو و هدف کلی آنها، می توانید با سوالاتی که اکثر افراد مخاطب شما می خواهند به آنها پاسخ دهند، مقابله کنید.

کلمات کلیدی یا موضوعات

مدتی است که می شنویم سئو در 10 سال گذشته چقدر پیشرفت کرده است و چقدر کلمات کلیدی بی اهمیت در توانایی ما برای رتبه بندی خوب برای جستجوهایی که افراد هر روز انجام می دهند، تبدیل شده اند. و تا حدودی، این درست است، اما از نظر یک متخصص سئو، رویکرد متفاوتی است. در عوض، این هدف در پس آن کلمه کلیدی است، و اینکه آیا یک قطعه محتوا آن هدف را حل می کند یا نه (ما در عرض یک دقیقه بیشتر در مورد قصد صحبت خواهیم کرد).

اما این بدان معنا نیست که تحقیق کلمات کلیدی یک فرآیند قدیمی است. بگذار توضیح بدهم:

سرچ کلمات کلیدی به شما می گوید که مردم به چه موضوعاتی اهمیت می دهند و با فرض استفاده از ابزار سئوی مناسب، چقدر آن موضوعات در بین مخاطبان شما محبوب هستند. اصطلاح کاربردی در اینجا موضوعات است – با تحقیق در مورد کلمات کلیدی که حجم بالایی از جستجو در ماه دریافت می کنند، می توانید محتوای خود را در موضوعاتی که می خواهید محتوا ایجاد کنید شناسایی و مرتب کنید. سپس، می توانید از این موضوعات برای تعیین کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

عناصر موثر کلمات کلیدی

سه عنصر اصلی وجود دارد که باید هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی به آنها توجه کرد.

 1. ارتباط

گوگل محتوا را از نظر ارتباط رتبه بندی می کند. اینجاست که مفهوم هدف جستجو مطرح می‌شود. محتوای شما تنها در صورتی برای یک کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌شود که نیازهای جستجوگران را برآورده کند. علاوه بر این، محتوای شما باید بهترین منبع برای پرس و جو باشد. به هر حال، چرا گوگل محتوای شما را در صورتی که ارزش کمتری نسبت به سایر محتوای موجود در وب ارائه می دهد، رتبه بالاتری بدهد؟

 1. اختیار

گوگل به منابعی که معتبر می داند اهمیت بیشتری می دهد. این بدان معناست که شما باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک منبع معتبر با غنی سازی سایت خود با محتوای مفید و اطلاعاتی و ترویج آن محتوا برای به دست آوردن سیگنال های اجتماعی و بک لینک انجام دهید. اگر در این فضا مبتدی هستید، یا اگر یک کلمه کلیدی با منابع سنگینی که نمی‌توانید با آنها رقابت کنید مواجه شدید ، شانس کمتری برای رتبه‌بندی دارید، مگر اینکه محتوای شما استثنایی باشد.

 1. حجم

ممکن است برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول رتبه بندی شوید، اما اگر هیچ کس آن را جستجو نکند، باعث ترافیک سایت شما نمی شود. شبیه راه اندازی فروشگاه در بیابان.

از سئو بیشتر بدانید
از سئو بیشتر بدانید

چگونه کلمات کلیدی را برای استراتژی سئو خود جستجو کنید

من یک فرآیند تحقیق کلمات کلیدی را ارائه خواهم کرد که می توانید آن را دنبال کنید تا به شما کمک کند فهرستی از اصطلاحاتی را که باید هدف قرار دهید تهیه کنید. به این ترتیب، می‌توانید یک استراتژی کلیدواژه قوی ایجاد و اجرا کنید که به شما کمک می‌کند عبارات جستجویی را که واقعاً به آنها اهمیت می‌دهید پیدا کنید.

مرحله 1: فهرستی از موضوعات مهم و مرتبط بر اساس آنچه در مورد کسب و کار خود می دانید تهیه کنید.

برای شروع این فرآیند، در مورد موضوعاتی که می خواهید از نظر گروه های عمومی رتبه بندی کنید، فکر کنید. شما حدود 5 تا 10 موضوعی را که فکر می کنید برای کسب و کارتان مهم هستند، ارائه خواهید کرد، و سپس از آن موضوعی برای کمک به پیدا کردن کلمات کلیدی خاص در مراحل بعدی استفاده خواهید کرد.

اگر یک وبلاگ نویس معمولی هستید، احتمالاً اینها موضوعاتی هستند که بیشتر در مورد آنها وبلاگ می نویسید. یا شاید آنها موضوعاتی هستند که بیشتر در گفتگوهای فروش مطرح می شوند. خود را به جای شخصیت های خریدار خود قرار دهید – مخاطبان هدف شما چه موضوعاتی را جستجو می کنند که دوست دارید کسب و کار شما پیدا شود

مرحله 2: آن buckets (گروه بندی) موضوع را با کلمات کلیدی پر کنید.

اکنون که چند buckets موضوعی دارید که می خواهید روی آنها تمرکز کنید، زمان آن رسیده است که برخی از کلمات کلیدی را که در آن گروه ها قرار می گیرند شناسایی کنید. اینها عبارات کلیدی هستند که فکر می کنید برای رتبه بندی در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) مهم هستند زیرا مشتری هدف شما احتمالاً در حال جستجو برای آن عبارات خاص است.

برای مثال، اگر آخرین گروه بندی موضوع را برای یک شرکت نرم‌افزار بازاریابی  «اتوماسیون بازاریابی» در نظر بگیرم، عبارات کلیدی را که فکر می‌کنم افراد مرتبط با آن موضوع تایپ می‌کنند، طوفان فکری می‌کنم. این موارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ابزارهای اتوماسیون بازاریابی
 • نحوه استفاده از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی
 • اتوماسیون بازاریابی چیست؟
 • چگونه بفهمم که آیا به نرم افزار اتوماسیون بازاریابی نیاز دارم؟
 • اتوماسیون بازاریابی ایمیلی
 • ابزارهای برتر اتوماسیون

هدف این مرحله این نیست که فهرست نهایی عبارات کلیدی خود را تهیه کنید. شما فقط می‌خواهید در پایان عباراتی را که فکر می‌کنید مشتریان بالقوه ممکن است برای جستجوی محتوای مرتبط با آن موضوع خاص استفاده کنند، به دست آورید. ما لیست ها را بعداً در این فرآیند محدود می کنیم تا چیز خیلی بدی نداشته باشید.

کلمات کلیدی موثر
کلمات کلیدی موثر

اگرچه هر روز کلمات کلیدی بیشتری توسط گوگل رمزگذاری می‌شوند، راه هوشمند دیگر برای دستیابی به ایده‌های کلیدواژه این است که بفهمید وب‌سایت شما در حال حاضر برای کدام کلمات کلیدی پیدا شده است. برای انجام این کار، به نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت مانند Google Analytics که در ابزار Traffic Analytics موجود است. منابع ترافیک وب سایت خود را بررسی کنید و سطل ترافیک جستجوی ارگانیک خود را بررسی کنید تا کلمات کلیدی را که افراد برای رسیدن به سایت شما استفاده می کنند شناسایی کنید.

این تمرین را برای هر تعداد buckets موضوعی که دارید تکرار کنید. و به یاد داشته باشید، اگر در یافتن عبارات جستجوی مرتبط با مشکل مواجه هستید، می‌توانید همکاران رو به مشتری خود و افرادی که در بخش فروش یا خدمات هستند مراجعه کنید و از آنها بپرسید که مشتریان بالقوه و مشتریان از چه نوع عباراتی استفاده می‌کنند، یا سوالات رایجی که دارند اینها اغلب نقاط شروع عالی برای تحقیق کلمات کلیدی هستند.

3: درک چگونگی تأثیر قصد بر تحقیق کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل بر اساس آن.

همانطور که در بخش قبل گفتم، قصد کاربر در حال حاضر یکی از اساسی ترین عوامل در توانایی شما برای رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو مانند گوگل است. امروزه، مهمتر است که صفحه وب شما به مشکلی که جستجوگر قصد حل آن را دارد رسیدگی کند تا اینکه صرفاً کلمه کلیدی مورد استفاده جستجوگر را حمل کند. بنابراین، این چه تاثیری بر تحقیقات کلمات کلیدی که انجام می‌دهید دارد؟

در نظر گرفتن ارزش اسمی کلمات کلیدی آسان است و متأسفانه کلمات کلیدی می توانند معانی مختلفی در زیر سطح داشته باشند. از آنجایی که هدف پشت جستجو برای پتانسیل رتبه بندی شما بسیار مهم است، باید در مورد نحوه تفسیر کلمات کلیدی مورد نظر خود دقت بیشتری داشته باشید.

فرض کنید، به عنوان مثال، شما در حال تحقیق درباره کلمه کلیدی “چگونه یک وبلاگ را راه اندازی کنیم” برای مقاله ای که می خواهید ایجاد کنید، هستید. “وبلاگ” می تواند به معنای یک پست وبلاگ یا خود وب سایت وبلاگ باشد و هدف جستجوگر در پس آن کلمه کلیدی بر جهت مقاله شما تأثیر می گذارد. آیا جستجوگر می خواهد یاد بگیرد که چگونه یک پست وبلاگ فردی را شروع کند؟ یا آیا آنها می خواهند بدانند که چگونه یک دامنه وب سایت را برای اهداف وبلاگ نویسی راه اندازی کنند؟ اگر استراتژی محتوای شما فقط افراد علاقه مند به دومی را هدف قرار می دهد، باید قبل از متعهد شدن به کلمه کلیدی از هدف آن مطمئن شوید.

برای تأیید اینکه هدف کاربر از یک کلمه کلیدی چیست، ایده خوبی است که به سادگی این کلمه کلیدی را خودتان وارد یک موتور جستجو کنید و ببینید چه نوع نتایجی به دست می آید. مطمئن شوید که نوع محتوای Google با آنچه که می خواهید برای کلمه کلیدی ایجاد کنید، ارتباط نزدیکی دارد.

مرحله 4: عبارات جستجوی مرتبط را تحقیق کنید.

این یک گام خلاقانه است که ممکن است قبلاً هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی به آن فکر کرده باشید. اگر نه، این یک راه عالی برای پر کردن آن لیست ها است. اگر در تلاش هستید که به کلمات کلیدی بیشتری فکر کنید که ممکن است افراد در مورد یک موضوع خاص جستجو کنند، نگاهی به عبارات جستجوی مرتبطی بیندازید که هنگام وصل کردن یک کلمه کلیدی به Google ظاهر می شوند. هنگامی که عبارت خود را تایپ می کنید و به انتهای نتایج گوگل پیمایش می کنید، متوجه برخی پیشنهادات برای جستجوهای مرتبط با ورودی اصلی خود خواهید شد. این کلمات کلیدی می توانند ایده هایی را برای کلمات کلیدی دیگری که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، ایجاد کنند.

مرحله 5: از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی به نفع خود استفاده کنید.

ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی و سئو می توانند به شما کمک کنند تا بر اساس کلمات کلیدی مطابقت دقیق و کلمات کلیدی مطابقت عبارت بر اساس ایده هایی که تا این لحظه ایجاد کرده اید، ایده های بیشتری برای کلمات کلیدی پیدا کنید. برخی از محبوب ترین آنها عبارتند از:

Free Keyword Research Tool

Google Keyword Planner

Moz

KeywordTool.io

بنر جشنواره تابستانه ایده پلاس

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  حسین نمازی

  ۱۴۰۲-۰۵-۲۸ - ۲۰:۱۴

  سپاس از مطلب خوب و کاربردیتون کاشکی وبسایت های آنالیز سئو هم در یک مطلب جدید منتشر کنید تا راحت تر بتونیم کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم.

   Content team

   ۱۴۰۲-۰۵-۲۹ - ۱۳:۰۰

   سلام جناب آقای نمازی سپاس از حسن انتخاب شما . لطفا از طریق ارسال فرم تماس ، با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید .

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب