آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

تاثیر کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

گوکل ادز

کلمات کلیدی برای تبلیغ شما با سایت هایی در شبکه گوگل که به کلمات کلیدی و تبلیغات شما مرتبط هستند استفاده می شود. یک لیست کامل از کلمات کلیدی عالی می تواند به بهبود عملکرد تبلیغات شما کمک کند و به شما در جلوگیری از افزایش قیمت کمک کند. کلمات کلیدی ضعیف باعث افزایش هزینه و روند کند تبلیغات می شود .

 چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

اینترنت از همان ابتدا محبوبیت زیادی به دست آورد و به ابزار اولیه ای تبدیل شد که برای تحقیق، خرید و یافتن سرگرمی از آن استفاده می کنیم. بیایید یک تمرین فکری کوچک را امتحان کنیم. به این فکر کنید که همین امروز چند بار از اینترنت استفاده کرده اید. برای بررسی پروفایل های رسانه های اجتماعی خود، تماشای برخی از ویدیوهای یوتیوب یا جستجوی چیزی. احتمالاً بیش از ده بار از آن استفاده کرده اید. اکنون، با در نظر گرفتن این موضوع، احتمالاً می‌توانیم بفهمیم که چگونه کمپین‌های سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) و PPC (پرداخت به ازای کلیک) تا این اندازه مهم شدند. مردم از یک موتور جستجو استفاده می کنند تا چیز مورد نیاز خود را پیدا کنند. موتورهای جستجو به حدی تکامل یافته اند که می توانند با در نظر گرفتن چندین عامل، بهترین نتایج جستجوی ممکن را به کاربران اینترنت ارائه دهند.

 

یکی از عوامل اصلی که موتورهای جستجو از آن استفاده می کنند، کلمات کلیدی هستند.

چرا کلمات کلیدی گوگل مهم هستند؟

کلمات کلیدی ترافیک ارگانیک را افزایش می دهند. با دانستن اینکه مخاطبان شما در هنگام جستجوی محصول شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند، می توانید محتوای خود را با نحوه جستجوی آنها بهینه سازی کرده و مرتبط کنید، که باعث افزایش دید (رتبه بندی وب سایت شما) و افزایش ترافیک ارگانیک می شود.

 تعریف دیگر :

در زمینه سئو، کلمات کلیدی عبارت ها یا کلماتی هستند که کاربر اینترنتی در قسمت جستجوی موتور جستجو وارد می کند. خیلی سرراست، درست است؟ به عنوان مثال، اگر محتوایی در یک موتور جستجو دارید – مانند یک وب سایت در گوگل یا یک محصول در آمازون – کلماتی که برای توصیف محصول یا وب سایت خود استفاده می کنید، کلمات کلیدی شما هستند، یا همان عباراتی که کاربران اینترنت هنگام انجام کارهای خود از آنها استفاده می کنند. جستجو کردن.

Google ads
Google ads

 این ما را به اهمیت کلمات کلیدی سوق می دهد. آنها نشان دهنده پل بین کاربر اینترنت و محتوا، خدمات یا محصولاتی هستند که شما و کسب و کارتان ارائه می دهید. کلمات کلیدی همچنین برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی ارگانیک بسیار مهم هستند. چگونه می توانید رتبه بهتری کسب کنید؟ با اطمینان از اینکه کلمات کلیدی شما تا حد امکان مرتبط هستند. برای این کار، باید بازاری را که حول محور کسب و کارتان می چرخد مطالعه کنید، یک جایگاه خاص را انتخاب کنید، یک شخصیت خریدار و یک بازار برای آن شخصیت خریدار خاص ایجاد کنید.

اگر جایگاه خود، مشتریان احتمالی خود را بشناسید، و مهمتر از آن، درباره زبانی که آنها استفاده می کنند تحقیق کنید، به شما کمک خواهد کرد.

فرض کنید یک کسب و کار دارید که لوازم آشپزخانه می فروشید افرادی هستند که در گوگل و در نوار جستجو ماهیتابه تایپ می کنند و انتظار دارند که به آنها نکاتی را در مورد نحوه صید ماهی یا مکان هایی که ماهی می فروشند نمایش داده بشود. بنابراین باید در مورد کلمات کلیدی که استفاده می کنید بسیار مراقب باشید.

 انواع کلمات کلیدی

از ابتدا، درک این نکته ضروری است که ما انواع مختلفی از کلمات کلیدی داریم. دسته بندی اصلی کلمات کلیدی شامل کلیدواژه های کوتاه، کلیدواژه های بلند و کلیدواژه های منفی است. البته، علاوه بر این سه مورد اصلی، گزینه‌های کلیدی زیادی نیز داریم که معمولاً تحت تأثیر موتور جستجو قرار می‌گیرند، که در ادامه مقاله سعی خواهیم کرد آنها را توضیح دهیم.

 کلمات کلیدی کوتاه

کلمات کلیدی کوتاه کلمات کلیدی هستند که دارای سه یا کمتر کلمه هستند که آنها را تشکیل می دهند.

 کلمات کلیدی بلند

ما کلمات کلیدی بلند داریم که از بیش از سه کلمه تشکیل شده اند. این‌ها بسیار کاربردی تر هستند، حجم جستجوی کمتری دارند، اما رقابت کمتری نیز دارند، که حتی ممکن است کمی مشکل را ایجاد کند.

 کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی نیز مهم هستند. شاید کلماتی را دارید که می خواهید با آن محصولات خود را نشان دهید یا توصیف کنید، بنابراین باید به کلمات یا کلمات کلیدی در این مورد خاص فکر کرده باشید که نمی خواهید با محصول، خدمات یا وب سایت شما مرتبط شود. اینها کلمات کلیدی منفی هستند.

ایده پلاس
ایده پلاس

 گزینه های تطبیق کلمه کلیدی

ما انواع کلمات کلیدی را دیده‌ایم، اما یک ویژگی قدرتمند نیز وجود دارد که موتورهای جستجو در تبلیغات جستجوی دیجیتال در اختیار ما قرار می‌دهند، که انواع تطبیق کلمات کلیدی است.  انواع تطبیق کلمه کلیدی مشخص می کند که چگونه کلمات کلیدی هدف ما در موتور جستجو فعال شوند. به عنوان مثال، اگر شما “کت سبز” را هدف قرار می دهید، آیا می خواهید تبلیغات شما در جستجوهایی مانند “کت سبز زنانه” قابل مشاهده باشد یا اینکه دید را به “کت سبز” محدود می کنید؟ برای مدیریت آن، موتورهای جستجو سه گزینه تطبیق کلمه کلیدی را ارائه می دهند: دقیق، عبارت، و گسترده.

 تطبیق دقیق

تطبیق دقیق محدودترین گزینه تطبیق کلمه کلیدی است. هنگامی که یک کلمه کلیدی برای تطابق دقیق انتخاب می شود، جستجوهایی را آغاز می کند که شامل دقیقاً کلمه کلیدی چیست. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی ” کت سبز ” را با تطابق دقیق هدف قرار می دهید، فقط جستجوهایی که فقط شامل ” کت سبز ” هستند تبلیغات شما را راه اندازی می کنند. برای موتورهای جستجوی اصلی، تطابق دقیق با براکت ([ ]) تعریف می‌شود، بنابراین شما کلمه کلیدی مورد نظر خود را بین براکت‌هایی مانند [کت سبز] وارد کنید.

 تطبیق عبارت

تطبیق عبارت تمام جستجوهایی را که با کلمه کلیدی انتخاب شده مطابقت دارند یا تغییرات نزدیک به آن کلمه کلیدی را فعال می کند که ممکن است شامل کلمات اضافی قبل یا بعد باشد. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی ” کت سبز ” را با تطبیق عبارت هدف قرار می دهید، جستجوهایی مانند ” کت سبز زنانه ” یا ” کت سبز با نقطه” تبلیغات شما را فعال می کند. برای موتورهای جستجوی اصلی، تطبیق عبارت با علامت نقل قول (” “) تعریف می شود، بنابراین شما کلمه کلیدی مورد نظر خود را بین علامت نقل قول مانند [” “] وارد کنید.

 تطبیق گسترده

تطابق گسترده کمترین محدودیت گزینه تطبیق کلمه کلیدی است. وقتی انتخابی برای تطابق گسترده انتخاب می‌شود، همه جستجوهایی را که شامل غلط املایی، مترادف‌ها، جستجوهای مرتبط یا سایر تغییرات مرتبط هستند، فعال می‌کند. برای مثال، اگر کلمه کلیدی مورد نظر « کت سبز» با تطابق گسترده باشد، جستجوهایی مانند «کت زنانه»، «کت کتانی سبز» یا «کت کتانی سبز راه دار» را جستجو کنید. برای تنظیم تطابق گسترده برای کلمات کلیدی خود، نیازی به اضافه کردن هیچ کاراکتر خاصی به آنها ندارید. می توانید کلمه کلیدی خود را وارد کنید و پلتفرم به طور خودکار نوع آن را روی تطابق گسترده تنظیم می کند.

 انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شما

هنگام انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای خدمات یا محصول خود، باید به موتور جستجویی که استفاده می کنید توجه داشته باشید، زیرا کلمات کلیدی که قرار است در گوگل محبوب شوند ممکن است نتایج یکسانی را در آمازون یا بینگ یا هر موتور جستجوی دیگری نداشته باشند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای هر پلتفرم تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید و ببینید کدام کلمات کلیدی مناسب‌تر هستند.

همیشه خوب است بدانید که پر استفاده ترین پلتفرم و پلتفرمی که احتمالاً باید ابتدا روی آن تمرکز کنید گوگل است. گوگل که 75 % از کل ترافیک جستجوی دسکتاپ جهانی را به خود اختصاص می دهد، وقتی صحبت از بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو و دریافت ایده ای در مورد نحوه مدیریت و استفاده حداکثری از کلمات کلیدی خود در Google Ads می شود، انتخاب واضحی است که مقاله قبلی ما را بررسی کنید.

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی

 اما یافتن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار شما و برای پلتفرمی که استفاده می کنید مستلزم تحقیقات زیادی است. توصیه می‌شود از برنامه‌ریز کلمات کلیدی استفاده کنید (برنامه‌ریز کلمات کلیدی Google، Ubersuggest، Wordtracker تنها تعدادی از برنامه‌ریزان کلمات کلیدی موجود در اینترنت هستند) و شروع به گروه‌بندی کلمات کلیدی کنید که در دسته‌ها پیدا می‌کنید. بعد از اینکه کلمات کلیدی خود را به دست آوردید، می توانید شروع به ایجاد محتوایی کنید که با کلمات کلیدی که پیدا کرده اید مطابقت داشته باشد.

 آیا داشتن کلمات کلیدی زیاد برای تبلیغات گوگل بهتر است؟

کلمات کلیدی متعدد حتی اگر هر کلمه کلیدی حجم نسبتاً کمی دارد، دسترسی وسیعی را فراهم می کند. با داشتن کلمات کلیدی مختلف، همچنین نحوه تبدیل مخاطبان خود را با انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای کمپین تبلیغاتی گوگل گسترش می دهید. توصیه های سنتی گوگل اضافه کردن 10 تا 20 کلمه کلیدی در یک گروه تبلیغاتی را پیشنهاد می کند.

کلمات تبلیغاتی گوگل چقدر موثر هستند؟

به عبارت دیگر، راه‌حل‌های تبلیغاتی PPC مانند Google Ads برای کمک به شما در دستیابی به بسیاری از اهداف بازاریابی خود بسیار مؤثر هستند. آنها فروش شما را به ارمغان می آورند، ترافیک را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند تا در مورد نام تجاری خود آگاهی خود را افزایش دهید، به خصوص اگر تبلیغات شما به خوبی نوشته شده و به خوبی بهینه شده باشد.

آیا تبلیغات گوگل بهتر از سئو است؟

تبلیغات PPC به شما امکان می دهد سریعتر به مشتریان دسترسی پیدا کنید و کمپین خود را در لحظه سفارشی کنید. اگر هدف شما هدایت ترافیک به سایت شما در کوتاه مدت است، ممکن است تمرکز خود را بر تبلیغات PPC انتخاب کنید. اگر می خواهید حضور آنلاین کسب و کار خود را در بلندمدت افزایش دهید، سئو راه حل است.

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب