آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

نقش کاراکتر ها در برندینگ

نقش کاراکتر ها در برندینگ

چگونه یک شخصیت برند برای شرکت خود بسازیم؟

وقتی صحبت از برندسازی می شود، یکی از مهمترین جنبه ها ایجاد شخصیت برند است. این شخصیتی است که نماینده شرکت شماست. فکر کردن به این موضوع به عنوان بازیگری که نقش شرکت شما را در همه مواد و ارتباطات بازاریابی ایفا می کند، می تواند مفید باشد.

شخصیت برند چیست؟

شخصیت برند، شخصیت شرکت شماست. این گونه است که می‌خواهید مردم کسب‌وکار شما را درک کنند، و باید در همه چیز از مواد بازاریابی شما گرفته تا نحوه پاسخگویی به تماس‌های خدمات مشتری منعکس شود.شخصیت برند شما باید در همه کانال ها ثابت و منحصر به شرکت شما باشد. مهم است که از کاراکترهای عمومی خودداری کنید، زیرا فراموش شدنی خواهند بود. یک شخصیت نامتعارف به شما کمک نمی کند از رقبا متمایز شوید.

شخصیت برند خود را به عنوان بازیگری که نقش شرکت شما را بازی می کند، در نظر بگیرید. آنها باید بتوانند تمام ارزش‌ها و ویژگی‌هایی را که می‌خواهید مردم با کسب‌وکار شما مرتبط کنند، تجسم دهند.

یک نمونه از شخصیت برند

کاراکترهای برند یک ابزار بازاریابی برای همه نیستند. شما می توانید شخصیت های کارتونی، حیوانات یا اشیاء انسانی یا حتی افراد خیالی را انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، ما انواع شخصیت‌های برند را برای به جریان انداختن خلاقیت شما انتخاب کرده‌ایم.

Larry پرنده توییتر

به نظر مناسب است که سایتی به نام توییتر پرنده ای را برای شخصیت برند خود انتخاب کند. لری پرنده از لری برد بزرگ بسکتبال نامگذاری شد، زیرا یکی از بنیانگذاران آن، بیز استون از طرفداران سلتیکس است. این پرنده آبی کوچولو در حالی که کوچک است، مترادف با توییتر است، بدون اینکه نیازی به دیدن نام تجاری آن باشد. لوگوی پرنده همه کاره است. این نه تنها در برندسازی وب سایت استفاده می شود، بلکه به طور یکپارچه در گوشه توییت هر فرد قرار می گیرد. همه جا هست اما سرزده نیست.

characters
characters

کارکتر برند در مقابل شخصیت برند

درک تفاوت بین کارکتر برند و شخصیت برند مهم است. کارکتر برند شخص خاصی است که شما برای نشان دادن برند خود ایجاد می کنید. شخصیت برند، از سوی دیگر، لحن و احساس کلی برند شماست.کارکتر برند شما باید شخصیت برند شما را به روش منحصر به فرد خود تجسم بخشد. آن‌ها باید ارزش‌ها و ویژگی‌های مشابه برند شما را داشته باشند، اما شخصیت متمایز خود را نیز داشته باشند.

ویژگی های شخصیت برند

هنگامی که شخصیت برند خود را طراحی می کنید، ویژگی های خاصی وجود دارد که باید آنها را داشته باشند. این ویژگی ها برای شرکت شما منحصر به فرد خواهد بود، اما برخی از نمونه ها عبارتند از:

دوستی. شخصیت برند شما باید شخصی باشد که مردم بخواهند با او تعامل داشته باشند. آنها باید در دسترس باشند و به راحتی با آنها صحبت شود.

اعتبار. مردم باید احساس کنند که می توانند به شخصیت برند شما اعتماد کنند. آنها باید احساس کنند که می توانند برای اطلاعات دقیق به آنها اعتماد کنند.

تجربه و تخصص. شخصیت برند شما باید در زمینه خود متخصص باشد. آنها باید کسانی باشند که مردم بتوانند برای مشاوره و راهنمایی به او مراجعه کنند.

اشتیاق. شخصیت برند شما باید نسبت به محصولات یا خدمات شما مشتاق باشد. آنها باید پرشور و هیجان زده باشند و این را در تعاملات خود با مشتریان نشان دهند.

اینها تنها چند نمونه از ویژگی هایی هستند که شخصیت برند شما می تواند داشته باشد. مهم است که کیفیت هایی را انتخاب کنید که برای شرکت شما ارزشمند هستند و می خواهید مردم با برند شما ارتباط برقرار کنند.

شناسایی شخصیت برند برای شرکت شما

ایجاد یک شخصیت برند می تواند یک فرآیند سرگرم کننده و با ارزش باشد. این به شما این امکان را می دهد که واقعاً به این فکر کنید که چه چیزی برند شما را منحصر به فرد می کند و می خواهید چه شخصیتی داشته باشد. همچنین این یک راه عالی برای مشارکت تیم شما در فرآیند برندسازی است.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، چند سوال کلیدی وجود دارد که می توانید از خود بپرسید تا شخصیت برند خود را شناسایی کنید.

Character and branding
Character and branding
 1. نام تجاری من چیست؟
 2. شخصیت برند من چیست؟
 3. ارزش های اصلی برند من چیست؟
 4. برند من چگونه می‌خواهد توسط عموم درک شود؟
 5. می‌خواهم مشتریانم هنگام تعامل با برند من چه احساسی داشته باشند؟

پاسخ به این سوالات به شما درک بهتری از نوع شخصیتی می دهد که باید برای برند خود ایجاد کنید.

 1. ارزش های شخصیت برند خود را انتخاب کنید.

هنگامی که به این سؤالات پاسخ دادید، باید تصمیم بگیرید که چه ارزش ها و ویژگی هایی را می خواهید شخصیت شما تجسم کند. اینها باید بر اساس ماموریت و هویت برند شرکت شما باشد. هنگامی که در مورد این موارد تصمیم گرفتید، می توانید شروع به بررسی نوع شخصیتی کنید که شرکت شما را به بهترین شکل نشان می دهد.

 1. شخصیت برند خود را طراحی کنید.

هنگامی که شخصیت برند خود را شناسایی کردید، می توانید به این فکر کنید که چگونه می خواهید آنها را زنده کنید. اینجاست که باید خلاق باشید. می توانید از تصاویر، انیمیشن ها یا حتی عکس ها برای نشان دادن شخصیت برند خود استفاده کنید. نکته مهم این است که آنها از نظر بصری جذاب و قابل تشخیص هستند.

 1. شخصیت برند خود را پیاده سازی کنید.

شخصیت برند شما باید در تمام مطالب بازاریابی و تبلیغات شما گنجانده شود. آنها باید به طور برجسته در وب سایت، حساب های رسانه های اجتماعی و وثیقه چاپی شما نمایش داده شوند.اطمینان حاصل کنید که همه اعضای تیم شما از شخصیت برند شما آگاه هستند تا بتوانند به طور مداوم از آنها در همه کانال ها استفاده کنند.

مزایای شخصیت برند

ساختن شخصیت برند مزایای زیادی برای شرکت شما دارد. شما می توانید چهره ای آشنا برای مشتریان بالقوه ایجاد کنید تا با شرکت شما ارتباط برقرار کنند. سایر مزایای شخصیت های برند عبارتند از:

 • کمک به ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطبان. اگر کاراکتر شما به یک سفر می رود، مخاطبی که از نظر احساسی سرمایه گذاری می کند با آنها همراه می شود.
 • ارتباط بیشتر برند شما مخاطبان شما ممکن است بتوانند خود یا چالش هایشان را در شخصیت برند شما ببینند.
 • به مشتریان کمک کنید تا برند شما را به خاطر بسپارند. آنها ممکن است عبارت جذاب یا طراحی شخصیت شما را به خاطر بسپارند.
 • متمایز کردن برند خود از رقبا شرکت های دیگر ممکن است خدمات مشابهی ارائه دهند، اما شخصیت برند شما تنها به شما تعلق دارد.
Attractive character
Attractive character
گنجاندن یک شخصیت برند در برنامه بازاریابی شما

اگر به دنبال راهی برای به یاد ماندنی‌تر کردن و مرتبط‌تر کردن برند خود هستید، ایجاد یک شخصیت برند را در نظر بگیرید.شما قادر خواهید بود با مخاطبان خود در سطح احساسی ارتباط برقرار کنید و وفاداری مشتری را افزایش دهید. وقتی به درستی انجام شود، شخصیت های برند می توانند دارایی ارزشمندی برای برنامه بازاریابی شما باشند.

ایجاد یک شخصیت برند می تواند یک فرآیند سرگرم کننده و با ارزش باشد. این به شما این امکان را می دهد که واقعاً به این فکر کنید که چه چیزی برند شما را منحصر به فرد می کند و می خواهید چه شخصیتی داشته باشد. همچنین این یک راه عالی برای مشارکت تیم شما در فرآیند برندسازی است.

بنر جشنواره تابستانه ایده پلاس

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (2)

  Maryam.misaghi

  ۱۴۰۲-۰۵-۰۲ - ۱۰:۰۵

  سلام سوالی داشتم، آیا برای مجموعه های ارائه دهنده خدمات هم میشه شخصیت طراحی کنید؟

   admin

   ۱۴۰۲-۰۵-۰۲ - ۱۰:۱۱

   سلام وقت شماهم بخیر
   بله طراحی شخصیت و یا کارکتر فرقی نداره فعالیت شما خدماتی، تولیدکننده اید و یا فروشنده در کل قابل اجراء است.

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب