آژانس تبلیغاتی ایده راهیاب

استراتژی ریدیزاین وبسایت

استراتژی ریدیزاین وبسایت

ریدیزاین وبسایت

برای دستیابی به یک استراتژی طراحی مجدد وب سایت موفق، به اهداف و اهداف ملموس و کمی نیاز دارید. بسته به نوع وب سایتی که دارید، اهداف می توانند از افزایش تبدیل سرنخ با یک عدد خاص، آمار ترافیک برای بهبود سئو، ایجاد تبلیغات بیشتر و موارد دیگر متغیر باشند.بنابراین، شما می خواهید طراحی مجدد وب سایت را شروع کنید. شاید شما به تازگی تغییرات اساسی برند را به پایان رسانده اید یا محصول شما اخیراً به روز شده است. دلیل شما هر چه باشد، طراحی مجدد می تواند موفقیت بزرگی باشد یا نه. همچنین می تواند یک تعهد طولانی و خسته کننده باشد، به همین دلیل است که هر طراحی مجدد باید با یک چشم انداز روشن و/یا مشکل برای حل شروع شود.

طراحی مجدد وب سایت فرآیند تغییر و به روز رسانی محتوا، ساختار، قالب و مسیریابی وب سایت شما برای بهبود عملکرد و جذب بازدیدکنندگان بیشتر است.بسیاری از سازمان‌ها ترجیح می‌دهند تا با رشد کسب‌وکارشان، وب‌سایت خود را دوباره طراحی کنند تا از ترافیک بیشتری بهره ببرند دیگران در طراحی مجدد وب سایت به عنوان بخشی از یک ابتکار بزرگتر تغییر نام تجاری سرمایه گذاری می کنند. صرف نظر از اینکه چرا شرکت شما به یک طرح طراحی مجدد وب سایت علاقه مند است، پروژه خود یک تعهد بزرگ است، نه اینکه با توجه به نقش مهمی که وب سایت شما در بازاریابی و تصویر برند شما ایفا می کند، مهم است که به درستی انجام شود.

در واقع، تحقیقات جدید نشان داده است که 50٪ از مصرف کنندگان فکر می کنند طراحی وب سایت برای برند کلی یک تجارت بسیار مهم است. برای بسیاری از بازدیدکنندگان، وب سایتی که منتشر می کنید به اندازه محصولاتی که می فروشید مهم است.

مدت زمان طراحی مجدد وبسایت

میانگین طول عمر یک وب سایت 1.5 تا 2.5 سال است. از آنجایی که روند طراحی تغییر می کند و تکنولوژی پیشرفت می کند، این میانگین زمانی است که طراحی مجدد احساس «تازه» و رقابتی می کند. با این حال، این بازه زمانی تنها یک معیار است، بنابراین باید تعیین کنید که چه چیزی برای سازمان منحصر به فرد شما بهترین کار را دارد.

عوامل زیر می توانند تعیین کنند که هر چند وقت یکبار باید وب سایت خود را دوباره طراحی کنید:

هر چند وقت یکبار نام تجاری یا اهداف شما تغییر می کند. هنگامی که به دنبال یک سایت جدید هستید، ابتدا از خود بپرسید: “آیا این وب سایت هنوز نشان دهنده شخصیت ما به عنوان یک شرکت است؟”

چقدر بودجه برای طراحی و توسعه اختصاص می دهید. از خود بپرسید: “آیا طراحی سایت می تواند صبر کند یا من دلایلی برای استفاده از بودجه در سایت خود دارم؟”

Website redesign
Website redesign

چه مدت وب سایت شما کاربردی و سریع باقی می ماند. از دید مشتریان خود وارد شوید و ببینید که آیا می توانید به خوبی در سایت جستجو کنید و هر چیزی را که می خواهید پیدا کنید بدون اینکه با خطا یا زمان بارگذاری طولانی صفحه مواجه شوید پیدا کنید. تقریباً 50 درصد از وب‌سایت‌ها در هر بازدید بین 4 تا 6 صفحه بازدید می‌کنند – تمام این مرور به این معنی است که ناوبری و سرعت سایت شما واقعاً مهم است.

عملکرد وب سایت شما از خود بپرسید، “آیا این سایت حجم معقولی ترافیک را تبدیل می کند؟ آیا افراد برای مدت زمان معقولی در صفحه می مانند یا پرش می کنند؟”

تغییرات در صنعت. به عنوان مثال، زمانی که گوگل اعلام کرد که به فهرست‌سازی اول تلفن همراه تغییر می‌کند، لازم بود که وب‌سایت‌ها سازگار با موبایل باشند، در غیر این صورت ترافیک ارگانیک از Google را از دست می‌دهند.

وب سایت شما جایی است که بازدیدکنندگان و مشتریان وقتی می خواهند سؤال بپرسند، محتوا بخوانند یا محصولات یا خدماتی را خریداری کنند، به آنجا مراجعه می کنند. به همین دلیل، بهتر است هنگام تعهد به طراحی مجدد وب سایت، آمادگی بیشتری داشته باشید.ممکن است زمان بیشتری را صرف ساختن طرح طراحی مجدد وب سایت خود کنید تا زمانی که صرف طراحی مجدد خود می کنید. اگر می‌پرسید چه چیزی باید در استراتژی طراحی مجدد وب‌سایت خود وارد شود، با مراحل زیر شروع کنید.

چگونه یک وب سایت را دوباره طراحی کنیم

 • معیارهای عملکرد فعلی خود را محک بزنید.
 • اهداف طراحی مجدد وب سایت خود را تعیین کنید.
 • نام تجاری و پیام خود را تعریف کنید.
 • شخصیت(های) خریدار خود را تعریف کنید.
 • از صفحات بهینه شده برای موتور جستجوی خود محافظت کنید.
 • رقبا را تحلیل کنید.
 • توانایی های با عملکرد بالا خود را فهرست کنید.
 • نرم افزار مناسب را انتخاب کنید.

بیایید هشت نکته مهم در طراحی مجدد وب سایت را باز کنیم که باید هنگام برنامه ریزی و تکمیل طراحی مجدد خود به آنها فکر کنید.

 1. معیارهای عملکرد فعلی خود را محک بزنید.

قبل از شروع برنامه ریزی برای طراحی مجدد وب سایت خود، معیارهای عملکرد فعلی خود را مستند کنید. این به شما ایده خوبی از جایگاه وب سایت فعلی شما و معیارهایی که می توانید از طریق طراحی مجدد خود بهبود بخشید، به شما می دهد.عملکرد ماهانه وب سایت موجود خود را در زمینه های زیر تجزیه و تحلیل کنید. اهمیت و ارتباط هرکدام ممکن است بسته به اهداف طراحی مجدد وب سایت شما متفاوت باشد، اما مفید است که قبل از شروع به طراحی مجدد، هر یک از معیارها را مشخص کنید.

 • تعداد بازدیدها، بازدیدکنندگان و بازدیدکنندگان منحصر به فرد
 • Bounce Rate
 • زمان در سایت
 • کلمات کلیدی با عملکرد برتر از نظر رتبه، ترافیک و تولید سرنخ
 • تعداد دامنه های لینک دهنده ورودی
 • مجموع سرنخ های جدید و ارسال های فرم
 • کل فروش ایجاد شده
 • کل صفحات ایندکس شده
 • مجموع صفحاتی که ترافیک دریافت می کنند

علاوه بر این، توجه داشته باشید که در گذشته از چه ابزارهایی برای اندازه گیری هر یک از این معیارها استفاده می کردید. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید از همان ابزارها هنگام جمع‌آوری معیارهای پس از طراحی مجدد خود استفاده کنید. در غیر این صورت، سیب را با پرتقال مقایسه خواهید کرد.

ریدیزاین وبسایت
ریدیزاین وبسایت
 1. اهداف طراحی مجدد وب سایت خود را تعیین کنید.

“چرا” پشت طراحی مجدد وب سایت شما چیست؟ وقتی طراحی مجدد را در نظر می گیریم، همیشه باید دلیل خوبی پشت آن باشد.اگر با «خوب، مدتی است که یکی از این کارها را انجام داده‌ایم» یا «رقیب من تازه طراحی جدیدی انجام داده است» پاسخ می‌دهید، این دلایل به خودی خود به اندازه کافی خوب نیستند.

به یاد داشته باشید: این فقط به ظاهر سایت شما نیست، بلکه نحوه عملکرد آن است. در مورد اینکه چرا طراحی مجدد وب سایت را انجام می دهید کاملاً واضح باشید و این اهداف را با نتایج قابل اندازه گیری گره بزنید. سپس، اهداف خود را با تیم، طراح یا آژانس خود در میان بگذارید.

اهداف داده محور زیر را برای وب سایت خود در نظر بگیرید:

 • برای افزایش تعداد بازدیدها و بازدیدکنندگان (هر دو مهم هستند زیرا یک بازدیدکننده می تواند بیش از یک بار بازدید کند)
 • برای کاهش Bounce Rate
 • برای افزایش زمان در سایت
 • برای بهبود اعتبار دامنه
 • برای افزایش کل سرنخ های جدید و ارسال های فرم
 • برای افزایش کل فروش ایجاد شده
 • برای افزایش رتبه بندی فعلی SEO برای کلمات کلیدی مهم

بسیاری از این اهداف به یکدیگر وابسته هستند. به عنوان مثال، برای ایجاد تبدیل بیشتر، ممکن است نیاز به افزایش ترافیک و در عین حال کاهش Bounce Rate سایت خود داشته باشید.

 1. نام تجاری و پیام خود را تعریف کنید.

قبل از ایجاد طراحی و محتوای جدید وب سایت خود، در مورد برند مورد نظر، پیام رسانی و ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود کاملاً شفاف باشید. انجام این کار، ثبات را در کل وب سایت شما تضمین می کند.هر کسی که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کند باید فوراً بفهمد که شما چه کاری انجام می دهید، چگونه ممکن است برای آنها مفید باشد و چرا باید در سایت شما بمانند تا به سمت رقبا نروند .به این فکر کنید که آیا قصد دارید نام تجاری و/یا پیام خود را تغییر دهید یا به همان صورت باقی می ماند. اگر قصد تغییر آن را دارید، چه چیزی باید تغییر کند؟ هنگام طراحی مجدد وب سایت خود، این تغییرات را در ذهن خود نگه دارید.

خیلی واضح تر!

علاوه بر این، همانطور که برندسازی شرکت خود را توسعه می دهید، در نظر بگیرید که چه جنبه های بصری وب سایت شما نیاز به طراحی مجدد دارد و چه چیزی می تواند ثابت بماند. آیا لوگو، راهنمای سبک یا پالت رنگ جدیدی ایجاد کرده اید؟ اطمینان حاصل کنید که این موارد در وب سایت جدید شما اعمال می شود تا با سایر بخش های برند شما سازگار باشد.

 1. شخصیت(های) خریدار خود را تعریف کنید.

وب سایت شما فقط مربوط به شما نیست. در واقع، به سختی به شما مربوط می شود.وقتی بازدیدکنندگان شما وارد وب‌سایت شما می‌شوند، از خود می‌پرسند: «چه چیزی برای من مفید است؟ این چگونه می تواند به من کمک کند؟»با ایجاد طراحی وب سایت و محتوای خود پیرامون شخصیت های خریدار خود، با بازدیدکنندگان خود به زبان آنها صحبت کنید.

به عنوان مثال، اگر مدیر بازاریابی در هتلی هستید که به دنبال ایجاد کسب و کار جدید هستید، ممکن است پنج شخصیت مختلف خریدار را هدف قرار دهید: یک مسافر تجاری مستقل، یک مدیر سفر شرکتی، یک برنامه ریز رویداد، یک خانواده برای تعطیلات، و یک زوج برنامه ریزی پذیرایی عروسی آنهامطمئن شوید که شخصیت‌های خریدار خود را به وضوح شناسایی کرده‌اید تا بتوانید استراتژی طراحی مجدد وب‌سایت خود را حول بازدیدکنندگان وب‌سایتی که برای شما مهم‌تر هستند شکل دهید.سازنده پرسونای خریدار مفید ما را بررسی کنید تا به شما در ایجاد پرسونای خریدار دقیق کمک کند.

آیا مخاطبان هدف شما به عنوان بخشی از طراحی مجدد وب سایت شما تغییر می کند؟ آیا برندسازی و محتوای شما با این مخاطبان همخوانی دارد؟ در حین طراحی مجدد وب سایت خود به این سوالات پاسخ دهید.

 1. از صفحات بهینه شده برای موتور جستجوی خود محافظت کنید.

کشف آنلاین نیز برای بهبود معیارهای وب سایت شما ضروری است. اگر کسی نتواند سایت شما را بیابد و از آن بازدید کند، چگونه می توانید سرنخ ها، تبدیل ها یا فروش های جدید را افزایش دهید؟ در اینجا چند نکته برای طراحی وب سایت جدید با در نظر گرفتن بهینه سازی موتور جستجو (SEO) آورده شده است:

صفحات با ارزش جستجوی خود را مستند کنید.

از تجزیه و تحلیل بازاریابی خود استفاده کنید تا بفهمید کدام صفحات بیشترین ترافیک و لینک های ورودی را دریافت می کنند، بیشترین سرنخ را تبدیل می کنند و در نهایت تأثیرگذارترین موضوعات را در صنعت شما پوشش می دهند. اگر قصد دارید هر یک از این صفحات بسیار ارزشمند را جابجا کنید، مطمئن شوید که ریدایرکت های مناسب 301 را ایجاد کرده اید.

یک استراتژی تغییر مسیر 301 ایجاد کنید.

وقتی صحبت از تغییر مسیر 301 شد، اینها از نظر حفظ ترافیک و ارزش پیوند مرتبط با یک صفحه خاص بسیار مهم هستند. یک صفحه گسترده برای ضبط و ترسیم تغییر مسیرهای 301 خود ایجاد کنید (URL های قدیمی در مقابل URL های جدید). سپس این سند را برای اجرای صحیح به یک فرد فنی تحویل دهید.

جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دهید.

وبسایت
وبسایت

برای هر صفحه در وب سایت جدید طراحی شده خود، یک کلمه کلیدی/موضوع را انتخاب کنید که هر صفحه روی آن تمرکز خواهد کرد. هنگامی که کلمه کلیدی (ها) را تعیین کردید، از بهترین شیوه های SEO در صفحه برای بهینه سازی صفحات وب سایت خود استفاده کنید. علاوه بر این، در نظر داشته باشید که محتوا و صفحات جدیدی را به وب سایت خود اضافه کنید که به آن کلمات کلیدی و موضوعات خاصی که ممکن است در سایت فعلی شما نادیده گرفته شوند، می پردازد.با الگوی رایگان سئو درون صفحه ما در زمان صرفه جویی کنید و در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید.

 1. رقابت را تجزیه و تحلیل کنید.

در حالی که ما وسواس نسبت به رقبای خود را توصیه نمی کنیم، دانستن اینکه چگونه مقایسه می کنید می تواند کمک کند. ابتدا، وب سایت خود را از طریق ابزار های رایگان اجرا کنید تا گزارشی از عملکرد وب سایت شما ایجاد کنید. شما همچنین می توانید از این ابزار تشخیصی برای ارزیابی وب سایت های رقبای خود استفاده کنید تا از نقاط قوت و ضعف آنها آگاه شوید.

در مرحله بعد، نگاهی به وب سایت های رقبای خود بیندازید و به آنچه دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید، توجه داشته باشید. این فرآیند به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه کارهایی را می توانید در وب سایت خود بهتر انجام دهید. هنگامی که تجزیه و تحلیل رقابتی خود را انجام دادید، فهرستی از موارد اقدام تهیه کنید که برخی از زمینه های بهبود را برجسته می کند و چگونه می توانید خود را از رقبای خود متمایز کنید.

 1. از محتوای پربازده خود موجودی تهیه کنید.

در حالی که طراحی مجدد یک راه عالی برای بهبود عملکرد وب سایت شما است، متاسفانه راه های بی شماری وجود دارد که می تواند به شما آسیب برساند. وب‌سایت فعلی شما احتمالاً حاوی بسیاری از دارایی‌های محتوایی با عملکرد بالا است که قبلاً ایجاد کرده‌اید، و از دست دادن اثربخشی آنها به دلیل طراحی مجدد می‌تواند به نتایج بازاریابی شما آسیب جدی وارد کند.

به عنوان مثال، چنین مزایایی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • محتوایی که بیشترین اشتراک گذاری یا بازدید را داشته است
 • صفحات پر بازدید
 • بهترین عملکرد یا رتبه بندی کلمات کلیدی و صفحات مرتبط
 • تعداد پیوندهای ورودی به صفحات جداگانه

به عنوان مثال، اگر در نهایت صفحه ای را از سایت خود حذف کنید که تعداد زیادی لینک ورودی را جمع آوری کرده است، به طور بالقوه ممکن است اعتبار زیادی از سئو را از دست بدهید، که یافتن در صفحات نتایج موتورهای جستجو را برای شما دشوارتر می کند. (SERP)

به خاطر داشته باشید که بسیاری از طراحان وب این مرحله را در نظر نمی گیرند زیرا نه بازاریاب هستند و نه متخصص سئو. از یادآوری این موضوع به آنها دریغ نکنید و با ممیزی سایت خود و ارائه لیستی برای نگهداری یا به روز رسانی صفحات مهم در سایت خود به آنها کمک کنید.

 1. نرم افزار مناسب را انتخاب کنید.

مرحله نهایی (اما مسلماً مهم ترین) فرآیند طراحی مجدد وب سایت، انتخاب نرم افزار مناسب برای ایجاد و میزبانی وب سایت شما است. این نرم افزار معمولاً سیستم مدیریت محتوا (CMS) نامیده می شود و برای توسعه، طراحی و انتشار وب سایت شما برای دیدن جهان استفاده می شود.نرم افزار CMS به چند دلیل مفید است. چه یک بازاریاب دیجیتال مبتدی یا یک توسعه‌دهنده وب استاد باشید، یک CMS به راحتی می‌تواند به شما در ایجاد یک وب‌سایت زیبا و کاربردی کمک کند. انتخاب CMS مناسب به کسب و کار شما بستگی دارد، مثلاً با چه CMS هایی آشنا هستید و طراحی مجدد وب سایت شما به چه ویژگی هایی نیاز دارد.صدها CMS برای انتخاب وجود دارد، از جمله CMS Hub – تنها CMS و CRM ترکیبی. یا می توانید برخی از بهترین پلتفرم های CMS را مرور کنید تا در مورد گزینه های خود اطلاعات کسب کنید.

بنر جشنواره تابستانه ایده پلاس

 

نویسنده : تیم تولید محتوای ایده راهیاب

نظرات (4)

  مرضیه سادات حسینی

  ۱۴۰۲-۰۶-۰۱ - ۲۱:۵۶

  سپاس از نکات جالب شما درخصوص ریدیزاین وبسایت، یکی سوالی هم داشتم آنلاین شاپ ها هم نیاز به ریدیزاین دارند؟

   Content team

   ۱۴۰۲-۰۶-۰۵ - ۱۵:۳۹

   سلام ممنون از شما . بله آنلاین شاپ هم به ریدیزاین نیاز داره . لطفا از طریق فرم تماس با کارشناسان و مشاورین ایده راهیاب در تماس باشید.

  مهدی عظیم پرو

  ۱۴۰۲-۰۷-۰۷ - ۲۱:۱۶

  خیلی کاربردی بود ممنون ازتون

   admin

   ۱۴۰۲-۰۷-۱۲ - ۱۰:۰۸

   سلام ممنون از نگاه زیباتون

پیام بگذارید

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.

گزارش سالانه ایده راهیاب